Indijska restavracija

Nežinka  

član od: 19.7.2006

sporočila: 191

2. okt 2006 13:09

Moram priznati, jernej, da sem kar malo razočarana. Sem namreč zaljubljena v indijsko hrano in sem bila nad novico, da se odpira v LJ, čisto navdušena. In ta teden želela it .. sedaj pa imam kar malo pomisleke... mogoče pa bo čez čas kaj bolje? UPAM Neži If they don"t have chocolate in heaven, I"m not going!

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. okt 2006 15:53

O tej novi restavraciji ne vem nič, razen, kar ste tu napisali, ampak za Vegedrom pa moram reči, da naju je oba s fantom zelo razočaral! Šla sva tja, ker je kao vegetarijanska restavracija, sva si rekla, to bo nekaj za naju, ki imava rada zelenjad:) Pa - jok brate, nič od zelenjave! Fižol namazan na njihovo ala palačinko (doso), ki jo doma naredim boljšo... In bolj indijsko... Mislim, res ne priporočam... Veri

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

2. okt 2006 17:44

Ne vemi sicer kakšna je tale Indijska restavracija, a nekje sem zasledila da je lastnica slovenka. Upam da so vsaj kuharji indijci, v nasprotnem primeru je pa to pomojem bolj tako-tako... ivonja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. okt 2006 9:07

Lastnica je Vesna Nisha Dolinar, njena mama je Indijka, lastnica Sariko trgovin, kratek članek s slikico je bil v Nedelu, kjer piše, da so kuharje uvozili naravnost iz New Dehlija. Čudno, da ne znajo štroma pogruntat. Loni Makaroni Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 05. okt 2006 09:03:45

melhi  

član od: 13.2.2007

sporočila: 1

31. maj 2007 13:18

Glede na to, da je Indija tako raznolika dežela, se mi zdi ponudba precej skromna... melhi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. maj 2007 14:28

melhi, je razlika, poznam Indijko, doma s severa države, in eno z juga, razlika je totalna. In oni s severa sploh ne obvladajo kuhinje z juga, jim niti ne leži, vsaj tako so domorodci razložili meni. Južnoindijske kuhinje tako sploh ne poznam. Potem imam pa še prijateljico, ki je tamilskega rodu iz nevemkatere indijske države, a je zrasla v Singapurju. K njim se pa splača hoditi na večerje. To je prava mavrica okusov. Loni Makaroni

carli  

član od: 17.11.2006

sporočila: 59

31. maj 2007 15:05

sama sem se dve leti "potikala" po indiji in je res to kar je napisala Loni, njihova hrana se razlikuje od pokrajne, do pokrajne. Nekje je zelo pikantna, spet drugje zelo blagega okusa, uporabljajo različne začimbe, sestavine, način priprave, skratka če primerjaš npr. severno kuhinjo z južno je to čisto nekaj drugega. Kar se pa indjiskih restavracij po evropi tiče, pa sploh ni to to. Vsaj jaz še nisem naletela na tako, da bi lahko rekla:"to je pa res kot da bi jedla v Indiji". Pa sem bila že v kar nekaj restavracijah. Po moje, je tukaj stvar v sestavinah. carli

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

31. maj 2007 15:13

Lahko potrdim, da je omenjena restavracija dobra. Hrana je sicer deloma prilagojena našemu okusu, vendar je paleta jedi, ki sem jih poizkusila super. Jaz pač rečem, da naj naredijo "extra hot", da ustreza mojemu okusu oz. indijski hrani kot jo poznam (tudi s strani "native" kuharjev) in tudi sama pripravljam. Tako so vindaloo, kadhai, tandoori, naan, itd. to, kar morajo biti. Jedi, ki jih pripravljajo pa ustrezajo neki standardni ponudbi indijskih restavracij po Evropi. fresh

mtreven  

član od: 14.9.2006

sporočila: 18

7. avg 2017 17:28

Kakšno je stanje z indijskimi restavracijami leta 2017?

Od odprtja Namaste je minolo že precej časa, pojavilo pa se je še nekaj drugih restavracij z indijsko hrano. Zanima me, kakšne so vaše izkušnje s temu restavracijami, katera vas je najbolj navdušila s kvaliteto.

Hvala!

mtreven

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti