Indijska restavracija

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

26. sep 2006 14:18

Ne vem zakaj bi etnične restavracije morali prilagajati našemu okusu, saj gremo tja ravno zato, ker je drugače?! Ko sem jedla v tujini, sem zahajala v restavracije, kjer je bila hrana takšna, kot se je v določeni deželi (npr. v ZDA sem bila v kitajski restavraciji, kjer nihče od zaposlenih ni znal besede angleško, ampak so hrano vozili mimo v vozičkih in si samo kazal s prstom, kaj bi želel poskusiti, natakar pa je delal kljukice na tvojem računu, ki si ga poravnal ob izhodu. Ta hrana ni bila niti najmanj podobna temu, kar se dobi v naših kitajskih restavracijah, probali smo celo kurje parklje, bila pa je polna Kitajcev:) Za japonsko restavracijo Sushimama v LJ lahko zatrdim, da je pristna in ji zato ne gre nič slabše od vseh kvazi mehiških in kvazi kitajskih. strelka

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

26. sep 2006 14:27

strelka je napisal/a:
Ne vem zakaj bi etnične restavracije morali prilagajati našemu okusu, saj gremo tja ravno zato, ker je drugače?! strelka
Se strinjam, bi pa najbrž morali o tem vprašat lastnike. Sicer še nisem poskusila prave indijske hrane, pa bi jo rada in upam da bo res taka. lp, Marija

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

26. sep 2006 14:30

galyka Se strinjam, bi pa najbrž morali o tem vprašat lastnike. Sicer še nisem poskusila prave indijske hrane, pa bi jo rada in upam da bo res taka. lp, Marija
Poročam zelo v kratkem:) Indijska hrana je za bogove! Veliko jo kuham doma, vendar imam žal težave z določenimi sestavinami strelka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

26. sep 2006 14:37

Prava indijska je tako pekoča, da mislim, da je nekdo, ki je ni navajen, težko pogoltne. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. sep 2006 14:49

Jaz mam pa krompir in poznam idijski zakonski par, ki živi v Ljubljani in se razvajam v njuni kuhinji. Loni Makaroni

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

26. sep 2006 14:55

Jernej, se navadiš, verjemi. Jaz sem kar junky za pekoče, čeprav sem od začetka v indijske restavracije hodila s paketom robčkov:) Sicer pa je to malo posploševanje, saj se severno indijska hrana precej razlikuje od južno indijske in ni vse tako spicy. Joj Loni, kolk sem ti jaz fouš!!! A ju lahko vprašaš, če imata kak vir za sveže curryeve liste? strelka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. sep 2006 14:55

se bom pozanimala... Loni Makaroni

_jernej_  

član od: 30.9.2006

sporočila: 5

30. sep 2006 18:18

Danes sem bil v tej restavraciji... Na zunaj se ne vidi, da gre za Indijsko. Znotraj tudi ni pravega indijskega vzdušja (vsaj jaz ga nisem začutil) razen glasbe. Natakarji se lovijo, ker se je šele odprla, za pričakovati. Hrana je dobra, predjed in ena jed sta bii skoraj nepikantni, druga jed (mislim da curry) pa je bila tako pekoča, da je prišla prav steklenica Zale Škoda, ker veliko stvari nimajo, ki so na jedilniku. Nimajo pravega vtikača za pečico iz Indije menda. Cene so zmerne za takšno restavracijo. Razen edine sladice, ki je na voljo, nekakšen mlečni riž s kardamomom. Dobiš ga v majhni posodici z veliko žlico. Zajameš ga točno 3x če napolniš žlico in stane 800 SIT. No, vse skupaj za 2 osebi ni precenjeno za 6.000 SIT. Če pa kdo rad veliko je, ni prišel na pravo mesto. Prijetna sprememba za Ljubljano, upam, da dobijo še manjkajoče. PS - Lokal je na novo obnovljen. Sramota, da kadilci in nekadilci niso ločeni. No, v smislu, ta miza je za kadilce, od tam naprej so pa nekadilci... Tako je rešeno. _jernej_

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

30. sep 2006 18:32

Saj baje bo kmalu začel veljat tisti protikadilski zakon, tako da... ivonja

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

2. okt 2006 11:10

Jernej, hvala za informacije! Še vedno iščem prost večer, da poskusim tudi sama. Tak mlečni riž (še z drugimi začimbami) kuham tudi sama, tako da mi je kar malo žal, če je to edina sladica na meniju, ker vem, da imajo v Indiji precej tega... Aja, pa z vodo oz. sploh s tekočino ni fajn gasiti pekočine! Takrat je treba pojesti nekaj kruha, tortiljo ipd. strelka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti