Indijska restavracija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. sep 2006 12:32

Za moje pojme ja, moj prijatelj, ki ima nos za gostilne, je pa tam že kar stalni gost. Takoj ko pride kdo k njemu na obisk, ga povabi tja. lastnik je iz Irana, če se ne motim. Loni Makaroni

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

26. sep 2006 12:39

Hvala Loni, bo treba res sprobat pa ocenit. Čeprav te ocene meni ne gredo najbolj . lp, Marija

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

26. sep 2006 13:27

Bo treba sprobat tole indijsko... Je pa ena stvar, ki mene pri teh restavracijah moti. Namreč moti me to, da - predvsem ker so take restavracije pri nas redkost - so cene preveč navite, prej je Jernej omenil Okarino, kjer naj bi bila ena jed 8.ooo sit. V tujini take restavracije niso nobena redkost, imaš jih skoraj na vsakem vogalu in povsod se lahko za čisto običajno ceno zelo dobro naješ!! Pri nas pa vse tuje restavracije še vedno veljajo za prestiž. Če vas pot slučajno zanese na Dunaj, priporočam restavracijo Vegetasia (mislim da indonezijska vegetarjanska), kjer lahko za 8 eurov ješ "do onemoglosti"; Oni temu pravijo "All you can eat" ivonja

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

26. sep 2006 13:30

Res je ja. V Grčiji je indijska malo dražja od grške, a ne toliko. Recimo za 8 jurjev sva jedla dva. 8.000 SIT za jed sem pa padel na rit, ker to je bilo brez priloge No, ampak kitajske pri nas se mi pa ne zdijo toliko dražje od "domačih" Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

26. sep 2006 13:33

To pa res. Najbrž zato ker rastejo kot gobe po dežju... (Čeprav nimam nič proti kitajskim restavracijam). ivonja

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

26. sep 2006 13:35

No, kdorkoli bo preizkusil tole indijsko restavracijo Namaste, naj takoj semle gor pošlje svoje mnenje! :) Muffsy

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

26. sep 2006 13:48

Mene Ali Baba ni prepričala, bom pa verjetno še danes testirala indijsko:) Samo upam, da ne bo kot kitajske, ki nimajo veze s pravo kitajsko hrano. Sem pripravljena odštet kar gre, samo da mi nekdo pripravi original doso in ostale dobrote, ki so me zasvojile... strelka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. sep 2006 13:55

A potem je to bivši Porto? Me sama nostalgija vleče tja...

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

26. sep 2006 14:03

strelka je napisal/a:
Mene Ali Baba ni prepričala, bom pa verjetno še danes testirala indijsko:) Samo upam, da ne bo kot kitajske, ki nimajo veze s pravo kitajsko hrano. Sem pripravljena odštet kar gre, samo da mi nekdo pripravi original doso in ostale dobrote, ki so me zasvojile... strelka
Vprašanje, koliko bo ta hrana "originalna". Načeloma se vse tuje kuhinje prilagajajo širšemu okusu prebivalcev države v kateri so, že zato, da imajo več strank. Kitajska pa je baje prilagojena našemu okusu zato, ker originalne ne bi nihče jedel? Tako sem sličala od tistih, ki so original že poskusili... lp, Marija

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

26. sep 2006 14:14

Po mojem lahko pricakujemo restavracijo v stilu angleskih "curry house", kjer so na jedilnikih sicer okusni curry-ji (ze kar angleska nacionalna hrana), vendar so od prave indijske kuhinje precej dalec. Je pa super, da se je v Lj koncno spet odprla indijska restavracija (dolga leta nazaj je hitro odprla in zaprla vrata v Zupancicevi jami za Bezigradom). Upajmo le, da bodo cene primerne. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti