Kitajsko zelje

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

tema odprta - 25. sep 2006 21:02 | ogledi: 17.047 | odgovori: 5

imam nekaj kitajskega zelja na vrtu meda se iz njega dela omake ... vsekakor ga pa neznam pripravit ... vsaka pomoč dobrodošla.hvala!

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

25. sep 2006 21:36

Kitajsko zelje je zelo dobro v solati, enako pripravim kot belo zelje, naredim ga tudi kot sladko zelje, se pravi, s krompirjem in prežganjem, lahko je samo podušeno s korenjem, grahcem, cvetačo in drugo zelenjavo, potem je super priloga.........več se pa trenutno ne spomnim. Galja

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

26. sep 2006 12:40

Meni je daleč najbolši na tale način: glavo kitajskega zelja razrežem vzdolžno na 6 ali več delov, kolikor pač še gre, da se na sredini na kocenu drži skupaj. Te rezine popečem na žaru (najlažje gre v picapekaču, tudi malo pokrijem) da se rjavo zapečejo in zmehčajo. Začinim s soljo, česnom v prahu in jemo to kot prilogo k mesnim jedem, če pa potreseš s sirom in zapečeš v pečici (podobno kot vitlof) je dobro tudi s kruhom kot samostojni obrok. Dušenega ne maram preveč, ker se mi zdi mnogo prenežen, dober pa je tudi v vseh mešanicah z ostalo zelenjavo v voku, pa narezan na rezance (z rdečim fižolom) v solati. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. sep 2006 12:51

Mi ga zrežemo na tanke trakove, potem pa ga, skupaj s še kako drugo zelenjavo, dodamo k že opečenemu mesu (perutnina, narezana na trakove) in še mamlo popražimo, toliko da se malo zmehča, ne pa čisto uplahne. Najraje pa ga imam v solati, skupaj z drobno zrezanim krompirjem in fižolom, pa začinjeno z bučnim oljem. Mamamia mamamia

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

26. sep 2006 13:00

tudi mi ga imamo najraje narezanega na tenke trakove in narejenega z dosti česna v solati, seveda z krompirjem in bučnim oljem. Sem pa že naredila tudi roladice.Celo glavo kitajskega zelja sem dala v velik lonec in malo na hitro pokuhalal na manjšem ognju. Nato sen vzela glavico ven in jo malo ohladila. Potem semjo nalistala in na liste dala poljuben nadev. To sem porem zvila in naredila majhne roladice ali sarmice, jih dala v pekač in zalila s paradižnikovo ali bešamelno omako in malo zapekla. enkrat sem te roladice tudi spohala, malo nenavadno, vendar dobro. Kyara

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

26. sep 2006 14:07

Zelo dober je tudi po tem receptu:http:www.kulinarika.net/baze/recept.asp marja Sporočilo je spremenil(a) marja dne 26. sep 2006 14:08:42

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti