Zelenjavni sok - rdeča pesa

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

tema odprta - 25. sep 2006 19:57 | ogledi: 25.859 | odgovori: 12

Lep pozdrav!

Prosila bi za nasvet glede izdelave soka iz rdeče pese. Takšnega da ga lahko dolgo ohranim v stekleničkah, le ne za trenutne potrebe, saj imamo veliko rdeče pese. Hvala za odgovor,

bannanna

bannanna

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. sep 2006 20:15

Po mojem je najbolje, da shraniš kar peso v primernem prostoru in sok delaš sproti, po potrebi. V nasprotnem primeru boš morala zadevo konzervirat s kemijo kar pa mislim, da ni tvoj namen. Jaz vse sokove delam sproti. Sadje in zelenjavo sočim v sokovniku power juicer. Izjema so ribez, robide, grozdje, borovnice. To sadje sočim s pomočjo parnega sokovnika in sok shranim v steklenicah. lp Vesna

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. sep 2006 20:21

a parni sokovnik je tist kovinski? bi se dalo tudi sok rdeče pese in kako? bannanna

BettyLu  

član od: 29.5.2006

sporočila: 24

26. sep 2006 9:39

Sok rdeče pese lahko shraniš v zmrzovalniku (če imaš toliko prostora) v jogurtovih lončkih ali kakšnih drugih majhnih posodicah. Vitamini se pa tudi ohranjio. BettyLu

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. sep 2006 10:57

najbrž bom uporabila kar to varianto hvala bannanna

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

30. sep 2006 13:32

če te morda zanima pesin sirup - za redčenje z vodo, je odličen, prav nič okusa po pesi - vredno poizkusiti. Recept mi je zaupala Stana in bo tudi objavljen v bazi, ko pride na vrsto - morda še kateri prav pride. 2 kg pese 3 l vode 3 kg sladkorja 6 vrečk vanilijevega sladkorja 6 vrečk citronke (60 g) Peso operemo, olupimo, naribamo ali narežemo na rezine (kot za solato) in jo skuhamo v vodi. Odcedimo. Peso lahko zamrznemo in porabimo za solato člez zimo. V vodo od kuhanja pese stresemo sladkor, vanilij sladkor in citronko in pustimo stat 24 ur. Vmes večkrat premešamo, da se sladkor stopi. Nalijemo v steklenice. Meni je prišlo malo manj kot 4 litre sirupa. Ko sem ga ponudila znankam, se niso znale odločit, ali je to malinov sirup, morda češnjev, višnjev, nobena ni ugotovila, da gre za peso. Res toplo priporočam. Upam, da nisem prepozna. Lep dan želim Dušanka

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

30. sep 2006 19:57

Dušanka, prosim, daj ta recept v bazo- saj veš, da se ne pozabi. Sliši se namreč zanimivo, zato bom v kratkem poskusila. Na njivi imam namreč še precej pese, vložene pa tudi že dovolj in tale varianta s sokom je zelo dobrodošla. LP, V.

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

1. okt 2006 10:41

VilmaS, je že Stana poslala v bazo in čaka na objavo, verjetno si spregledala. Lep dan želim Dušanka

milena miki  

član od: 31.5.2010

sporočila: 2

18. avg 2012 8:57

gospa Dušanka prosim za pomoč.peso sem naredila na vaš način,nisem pa dala citronke,v litrah na pesi se dela plesen,kako naj to popravim,ni pa še kisel sok ali da bi zavrel.bi ga rešila,če bi ponovno prevrela sok in dodala citronko? hvala za nasvet

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

18. avg 2012 11:28

Milena miki, o plesni na živilih in njeni škodljivosti za zdravje smo že kar precej razpravljale na teh straneh. Sok, ki ga je napadla, bi bilo najpametneje zavreči.

Mogoče se ti oglasi Dušanka in pove svoje mnenje.

zeta

milena miki  

član od: 31.5.2010

sporočila: 2

22. avg 2012 9:29

brez skrbi,sem še pravšnji čas zrihtala,še ni bila prava plesen,vem pa da je plesen škodljiva,zato sem nujno rabila nasvet,naredila pa po svojem,dodala citronko ponovno zavrela in zdaj je flaširano na hladnem in temnem prostoru

 

milena miki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti