Ticino masa

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

1. okt 2007 21:18

zahvaljujoc katki lopatki sem izbrskala tudi v Italiji ticino-imenuje se glassa fondente in ne boste verjele- neka specilazirana trgovina jo prodaja za 9 evrov(7oo g),pa se stroski posiljanja so zraven -neverjetnih 12 evrov !!! , pa lep vecer se naprej! lucka52

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

1. okt 2007 21:29

Katjuska, jaz sem ticino maso probala narediti najprej sama po receptu iz ene kuharske knjige. Rečem lahko le, da je bila daleč od tiste kupljene ticino mase, s katero delaš res praktično, kot bi imel med rokami plastelin, oziroma še lepše. Doma narejena pa se mi je trgala, ni se je dalo lepo razvaljat, posušeni okraski so se mi lomili... Skratka zadeva je namesto na torto, romala v smeti. Če ti kdo, ki ima z izdelovanjem ticino mase, v živo ne demonstrira, kako jo narediti, je moje mnenje, da je bolje, da se tega ne lotiš sama, ampak jo raje kupiš. Mijan

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

1. okt 2007 21:39

lucka52 je napisal/a:
zahvaljujoc katki lopatki sem izbrskala tudi v Italiji ticino-imenuje se glassa fondente in ne boste verjele- neka specilazirana trgovina jo prodaja za 9 evrov(7oo g),pa se stroski posiljanja so zraven -neverjetnih 12 evrov !!! , pa lep vecer se naprej! lucka52
Verjetno si imela v mislih to stran: http://www.decoradolce.it/ Mijan

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. okt 2007 1:56

A pošilja tudi v Slovenijo? Ker tudi Sveisvašta imajo na internetni strani prodajo, samo pošiljajo le na Hrvaškem. katka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

2. okt 2007 7:04

Ja to je ta -sem poslala mail in ce mi bodo odgovorili,bom sporocila-vendar dvomim,da posljejo tudi v Slovenijo. Ampak morda bi se kaksen trgovec le odlocil za uvoz te mase, pa tudi drugih dekoracij in potrebscin za pripravo tort doma...izbira je namrec zelo skoromna-pa tudi tu ni nic boljse! Lp in lep dan vsem! lucka52

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

2. okt 2007 14:37

jaz sem sedaj kupila maso perla pri goljatu. Vem da jo moram zmešati z margarino. Ali mi lahko katera še pove kje jo moram hraniti ter postopek mešanja (ali mora biti oboje sobne temperature,....). Najlepša hvala Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

2. okt 2007 15:27

katjushka je napisal/a:
Zakaj je pa ne bi same poskusile narediti. Na forumu sem našla kar nekaj receptov. Ima katera kakšne izkušnje? LP katjushka
Se strinjam. Tudi sama se pripravljam na to. Glukozo sem včeraj iskala v trgovini Sport2000, pa je nimajo... Pomislila sem tudi na prekmurkin recept, ki ga bom danes sprobala (se pravi z mlekom v prahu in stopljeno margarino), če ne bo v redu, pa bom šla pač kupit glukozo v apoteko. Mi je bilo včeraj prav smešno v športni trgovini. Vprašala sem prodajalko, če imajo mogoče glukozo in me je debelo pogledala, češ, kakšno glukozo, da naj ji malo razložim. Rekla sem ji v prahu ali pa tekočo. In mi je rekla, da včasih, ko je ona trenirala smučanje, je imela prijateljice, ki so si to dajale, ampak se ji zdi, da so to kupovale čez mejo, v Avstriji. Rekla sem ji, da to ne bi bilo za mene, ampak za torto in se mi je en gospod, ki je stal za mano kar začel smejat... In po tem, ko sem mu začela razlagat, kako se to pri torti (okraševanju) uporabi, je bil pa še bolj presenečen. Ne vem, če mi je verjel... Mogoče ima katera izkušnje z obema receptoma in bi bilo fino, da se malo primerjata... Sporočilo je spremenil(a) silva dne 02. okt 2007 15:28:43

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. okt 2007 16:02

Verjamem, da ni lahko ........... sem samo na glas razmišljala, da mogoče pa bi le obstajala kakšna možnost. Silva, sporoči rezultat, ker mene čez 3 mesece čaka kar precejšen zalogaj (peka torte za abrahama za 60 ljudi) in sem v fazi zbiranja idej. LP katjushka

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

2. okt 2007 16:47

Tole sem zasledila pri temi: Dekoriranje tort: Če želiš malo bolj elastično zadevo, pri kakih zapletenih čipkastih zadevah, daš pa še žlico glicerina zraven. Veri Veri, jaz sem mislila, da glukoza daje elastičnost masi. Pri zgoraj navedeni temi ste govorili sicer o royal ice-u... Velja to isto za ticino maso?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. okt 2007 17:43

Ksenijao, biserno kremo mešaš z margarino, najboljše Becelovo, ker vsebuje veliko vode, v razmerju pol pol. Hraniš jo pa hermetično zaprto. Koliko si pa dala za kilogram?

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti