Ticino masa

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. jul 2013 18:36

Kot lepilo se uporabi koruzni sirup oz corn syrup ali ce skuhas sladkorni sirup sama. Super bodo, meni so pa prav dobri

 

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

30. jul 2013 21:38

Bannanna, ali niso presladki? Res pa je, da jih ni treba cel pekač pojesti :)

Sunny09

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. jul 2013 22:50

To se bolj uporablja kot dekorativni piskoti, da je tu in tam kaksen ki popestri mizo ali za darilca, saj je z njimi veliko dela. Pa niso prelsadki. Americani v svoje osnovne kekse dajo skoraj enkrat vec cukra pol pa se sladkorne glazure. meni so cisto dobri. 

bibaboba  

član od: 20.9.2012

sporočila: 7

1. avg 2013 18:13

Ojla punce, mogoče mi lahko katera od vas pomaga

A lahko čez tičino dam želatino (tako da bi zgledalo kot voda v bazenu oz. morju). nebi rada da se mi vse skupaj spacka oz. zmehča oz. da bo vse skupaj nek poc...upam da sem razumljivo napisala kaj bi rada ;-)

 

Hvala že v naprej"!!!

bibaboba

trnyulch  

član od: 30.8.2012

sporočila: 6

23. avg 2013 16:46

Pozdravljeni vsi skupaj, 

V kratkem bom nardila torto za hcerkico, mislila sem pa naredit kakso pikapolonico ali metulja. Hotela sem uporabit ticino maso (prvic), pa bi prosila za par nasvetov. Kje naj kupim maso, navodila so verjetno zraven. Malo sem ze brala prejsnje objave tako da par nasvetov ze imam :) naj maso obarvam ali potem grem raje s copicem cez? V glavnem vsak nasvet je dobrodosel in ze v naprej se zahvaljujem za pomoc.

trnyulch

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

23. avg 2013 17:59

jaz največkrat kupim maso v Sladkem dekorju ali PekiS-u, saj mi ta še najbolj odgovarja. Na tvojem mestu bi tičino obarvala sama (barvo vgneteš v maso) ali pa bi kupila že obarvano. Odsvetujem barvanje torte s čopičem - moje mnenje :)

Super podrobnih navodil na masi ne boš našla, saj je važno le, da jo dobro pregneteš, razvaljaš na podlagi, posuti s škrobom ali sladkorjem v prahu in nato naneseš na torto. Torta pa mora biti namazana (obmazana) z masleno kremo/ganachem, nikakor pa ne sme biti s smetano.

Tu na kulinariki boš našla še veliko pametnih, koristnih nasvetov, zato se jih ob priliki splača prebrati. Tudi na youtube-u je ogromno filmčkov.

 

kako razvaljaš maso

https://www.youtube.com/watch?v=nBvhkSBMSyc

kako obarvaš maso

https://www.youtube.com/watch?v=AjfIcIpkYM4

 

 

Sunny09

trnyulch  

član od: 30.8.2012

sporočila: 6

23. avg 2013 23:15

Najlepsa hvala za hiter odgovor! Malo sm pogooglala, pekis-imajo internetno stran in kar preko te strani narocim? Ni mogoce kaksne trgovine v ljubljani da bi sla kar osebno kupit maso? Se eno vprasanje bi imela.. maslena krema? Kako to zgleda? Se res opravicujem za nevednost, samo bom prvic sama delala tako 'posebno' torto :)

trnyulch

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

24. avg 2013 0:02

Je tudi peki v Lj, Žito na Brnčičevi, ampak njihovih mas ne poznam.. verjetno pa niso nič slabše, ne vem..

 

Maslena krema je v osnovi sestavljena iz masla in sladkorja v prahu. Lahko se doda kakšno žlico mleka, pride bolj rahla.

 

Bannanna ima kar nekaj različnih, dobrih, receptov za masleno kremo. Meni osebno sta všeč:

 

http://www.kulinarika.net/recepti/17224/sladice/maslena  tega naredim tudi s temno čokolado :)

 

http://www.kulinarika.net/recepti/17563/sladice/svicars

 

Če še kaj ne bo jasno, z veseljem pomagam, če znam oz. vem :)

 

 

 

Sunny09

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

24. avg 2013 5:50

Pekis ima trgovinico na Dolenjski cesti (v tistih poslovnih stavbah ob cesti, če greš proti Rudniku oz centru mesta). Imajo že obarvano ticino pa tudi barve, da o miljon drugih stvareh za sladko ustvarjanje ne govorim, pa še v manjših količin se da kupiti za razliko od industrijske trgovine na Brnčičevi. Prodajalke so zelo prijazne, tako da ti bodo dale tudi en kup nasvetov za uporabo mase.

 

Ninja24

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. avg 2013 9:30

Na dolenjski cesti je peki.si, ne pekis.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti