Ticino masa

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

5. maj 2013 18:23

jmacur je napisal/a:

Čisto slučajno sem odprla to temo in tudi nisem prebrala vseh 109 strani nazaj....

No če ti lahko kako pomagam...jaz delam ''tičino'' maso iz marshmelow penic (dobiš v Mullerju 300g za 2 €)!

 

Recept (mislim da je tudi v bazi):

300g penic,

700 - 800g mletega presejanega sladkorja,

6 žlic vode

 

Penice z vodo konstantno mešeš na nizkem ognju. Ko se čisto razstopijo dodaš polovico sladkorja in dobro vmešaš. Drugo polovico streseš na pult. Maso tako iz posode streseš na sladkor, ki je na pultu in mesiš. Po potrebi dodaš sladkor. Nato maso zaviješ v prozorno folijo in naslednji dan oblikuješ!

 

Je malo packarije sam se splača. Je res hitro narejeno, z malo sestavinami pa še super se oblikuje. Jaz torte vse v to maso oblačim. Pa še barva se super. Jaz barvam z barvami v prahu, ki jih raztpim v kapljici vode. Če daš preveč tekočo barvo, bo masa ratala limasta in mehka - če se to zgodi samo dodaš mleti sladkor in gneteš, da postane nazaj takšna kot je bila!

 

Upam da sem kaj pomagala,

lep dan



jmacur

 

UAU, jmacur, kakšen preprost recept, super se sliši! Pa se ta masa lepo oblikuje in ni preveč lepljiva? Kako pa izgledajo te penice iz Mullerja? Vrečka, škatla, kateri proizvajalec? Da bom lažje našla :)

Renat

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. maj 2013 18:39

Ja bele pence. Dodajas sladkor da ni lepljiva. Lepse se jo gnete z namargarinanimi rokami :) valjas pa na gustinu

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

5. maj 2013 18:40

Renata v vrečki so, pa malo se celo vidijo čez. Vrečka pa tehta 300g

 

Jaz sem prejšnjič delala domač fondat, ker sem rabila samo za figurice, pa pride precej ceneje kot kupljena masa. Ampak mi je že topljenje penic požrlo precej živcev, zadeva se vleče kot čigumi, in pri meni niti slučajno 600g sladkorja ni bilo dovolj. Sem dodala zagotovo kakšen kilogram, če ne še več...

Saj z maso se potem lepo dela, se fino oblikuje, ampak časa gre pa tudi precej

Mislim da bom naslednjič tičino spet kupila

Roncolino

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

5. maj 2013 19:13

Ja, sigurno je najlažje, najhitreje in najbolj zihr kupit, vzet iz vrečke in razvaljat. Ampak za kake večje torte se pa cenovno res splača probat tale home made fondant. Moram probat, čeprav skoraj ne dvomim, da mi bo žal. Potrpljenja za tke stvari ravno nimam, lotim se vsega, pol mi je pa žal :)))

Hvala za napotek pri šopingu, bom poiskala :)

Renat

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

29. maj 2013 14:41

Tdi jaz sem prejšnjo soboto naredila to torto iz penic in sladkorja, samo da sem dala namesto vode limonin sok in mi je po okusu nekoliko bolje. zanima me pa to, če mi lahko katera razloži kako zgladiti robove,... sem neki probavala sam mi ni čist ratalo, sem morala potem z raznimi rožicami zakriti, sej torta je ratala super ampak vseeno me jezi. Pa še nekaj me zanima, ker sem celo popoldne delala to torto (res je veliko packarije) na koncu je pa zabava odpadla in sem jo dala zmrzniti, zdej me pa zanima, če katera ve kako bo torta izgledala po odmrzovanju, jao upam da ne bo katastrofa,, že razmišljam da bi kar zmrznjeno nesla na praznovanje,...

polalonca

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

29. maj 2013 18:00

Kako zagladiti robove? msliš gube?? moraš paziti, da gub ne delaš. Kako se to naredi, je tisoč videev na youtube-u. 

 

Če pa misliš narediti oster rob, potrebuješ pa fino masleno podlago, ohlajeno v hladilniku, da drži obliko, nato pa položiš tičino in z dvema gladilkama stiskaš rob. Tudi na youtube-u

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

5. jun 2013 14:07

polalonca je napisal/a:

Pa še nekaj me zanima, ker sem celo popoldne delala to torto (res je veliko packarije) na koncu je pa zabava odpadla in sem jo dala zmrzniti, zdej me pa zanima, če katera ve kako bo torta izgledala po odmrzovanju, jao upam da ne bo katastrofa,, že razmišljam da bi kar zmrznjeno nesla na praznovanje,...



polalonca

 

Torto, oblečeno v maso iz penic, si dala v skrinjo? Ti priporočam, da zamrznjeno neseš, saj bi se pri odmrzovanju lahko nabral kondenz, kar ti zna uničiti torto - masa se bo začela topiti.. po moji logiki...

Sunny09

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

7. jun 2013 15:36

No, da vam sama povem, torto sem čez en teden odmrznila, ob devetih zjutraj sem jo dala iz zmrzovalnika in smo zvečer jedli še malce zmrznjeno... ampak bila je dobra in bila je v enem kosu, res pa je sunny09 imela si samo malce prav, kondenz se je res naredil, torta je malce "zašvicala" ampak ni bilo hudega. na enem robu, kjer je bila čokolada pod tičino (ponarejeno) maso malce tanka, je prišlo malce čez in je postala malce tanka, toda na srečo mi je mase še ostalo in sem jo imela v hladilniku, tako da sem tam dodala še neke trikotnike in je bilo čist super! Torta se je malce svetila ( ha ha kar nekaterim ne uspe), roko na srce pa vam povem, da ni bila za čisto petko, ker so se tu in tam rožice malce razbarvale,... ampak USPELO JE!!!

polalonca

Fiorentina  

član od: 5.7.2004

sporočila: 39

30. jul 2013 11:32

Živjo 

 

Mene pa zanima - ali se to maso lahko položi na piškotke? Kot okrasitev piškotov? 

 

lp, F.

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

30. jul 2013 18:24

Seveda tudi piškote lahko okrasiš s to maso. Sicer (moje mnenje) ne vem kako užitni/dobri za jest bodo piškoti, definitivno bodo pa lepi :)

Maso moraš "prilepiti" na piškot, sicer se zna zgoditi, da se ne bo obdržala.. kot lepilo lahko uporabiš masleno kremo, ganashe, marmelado (??)...

 

 

Sunny09

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti