Ticino masa

MArker  

član od: 15.4.2013

sporočila: 3

17. apr 2013 12:50

DBpek hvala za odgovor. Potem bom pa kar čez vikend se tega lotila :) Upam da mi bo ratalo kaj za prvič :)

Kaj pa tole z nutello? Katera ve?

 

Hvala že v naprej!

MArker

bibaboba  

član od: 20.9.2012

sporočila: 7

17. apr 2013 13:45

MArker po moje z nutelo lahko...jst jo sicer primešam masleni, pri čokoladnih tortah, da ma maslena malo boljši okus

bibaboba

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

17. apr 2013 14:18

Tudi jaz mislim, da se da z nutello premazat, samo jo boš kar precej porabila. Kaj pa če daš raje čokoladni preliv (brez smetane seveda)? No drugače pa, ne paše sicer v to torto, ampak pod tičino se lahko da tudi marmelado, namesto maslene kreme :) 

vanilia

malecka991  

član od: 19.4.2013

sporočila: 2

19. apr 2013 9:18

lepo pozdravljeni..

 

Imam eno vprašanje glede te ticinove mase..Ali je možno da namesto sladkorja v prahu dam diabetični sladkor?

 

malecka991

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

19. apr 2013 10:02

Na kaj se nanaša tvoje vprašanje? A sprašuješ za izdelavo tičine mase ali za oblikovanje? Če je za oblikovanje (da posuješ sladkor v prahu na površino, da se ne zlepi z njo ob valjanju) je najbolj pomembno, da je ČIM BOLJ FINO MLET, ker v obratnem primeru boš imela na tičini kot droben pesek.. 

Če pa sprašuješ za izdelavo, pa jaz nimam odgovora, ker je še nisem delala sama, jo vedno kupim

vanilia

malecka991  

član od: 19.4.2013

sporočila: 2

19. apr 2013 11:39

lp

sprašujem za izdelavo tičine mase...

malecka991

janazajc  

član od: 19.4.2013

sporočila: 4

19. apr 2013 22:36

Živjo punce!

Jutri bratec praznuje rojstni dan in moram urgentno narediti torto.

Zaželel si je tole torto: http://solidrecipe.com/wp-content/uploads/2011/10/Mi

A je že kdaj katera pekla kaj podobnega? Danes bom spekla 3 biskvite jutri sledi glavni del krašenja torte.

Prebrala sem ogromno receptov tičine mase in vsi so rezličini. Iskreno povedano sem zmedena. Mi lahko prosim posredujete en recept, ki vedno uspe in je preverjen?

Potem pa me zanima še, s katerimi barvami obarvam tičino maso? Žal 109 strani na to temo ne morem prebrati v enem dnevu in najti informacije, ki jih iščem, zato bi bila rees hvaležna, če mi katera napiše bistvo in opozori na morebitne pomembne detajle recepta.

 

Hvala vam za pomoč! ;)

janazajc

jmacur  

član od: 2.2.2008

sporočila: 38

22. apr 2013 12:19

Čisto slučajno sem odprla to temo in tudi nisem prebrala vseh 109 strani nazaj....

No če ti lahko kako pomagam...jaz delam ''tičino'' maso iz marshmelow penic (dobiš v Mullerju 300g za 2 €)!

 

Recept (mislim da je tudi v bazi):

300g penic,

700 - 800g mletega presejanega sladkorja,

6 žlic vode

 

Penice z vodo konstantno mešeš na nizkem ognju. Ko se čisto razstopijo dodaš polovico sladkorja in dobro vmešaš. Drugo polovico streseš na pult. Maso tako iz posode streseš na sladkor, ki je na pultu in mesiš. Po potrebi dodaš sladkor. Nato maso zaviješ v prozorno folijo in naslednji dan oblikuješ!

 

Je malo packarije sam se splača. Je res hitro narejeno, z malo sestavinami pa še super se oblikuje. Jaz torte vse v to maso oblačim. Pa še barva se super. Jaz barvam z barvami v prahu, ki jih raztpim v kapljici vode. Če daš preveč tekočo barvo, bo masa ratala limasta in mehka - če se to zgodi samo dodaš mleti sladkor in gneteš, da postane nazaj takšna kot je bila!

 

Upam da sem kaj pomagala,

lep dan

jmacur

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

22. apr 2013 12:59

jmacur - koliko mase pa dobiš iz te količine (v teži..)?

 

vanilia

jmacur  

član od: 2.2.2008

sporočila: 38

22. apr 2013 13:13

cca 1 kg!

jmacur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti