Ticino masa

evy_3  

član od: 31.7.2008

sporočila: 70

28. mar 2013 12:21

Ja, to sem videla tudi jaz, zanima me, če obstaja kakšen domač postopek za to. :) Po možnosti brez dragih aparatov. :D

 

LP,

evy_3

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

28. mar 2013 12:29

khm.. tudi jaz sem že razmišljala v to smer, pa mi je nekaj idej padlo na misel :)

kaj pa če poskusiš s parnim likalnikom? da ne bo pomote, ne torte likat, ampak drži likalnik toliko stran, da para doseže torto :)

 

za okraske sem že videla, da uporabljajo električni grelnik za vodo, lahko pa v loncu vodo zavreš, ko gre para ven, okraske pridržiš nad njo - vendar pazi na opekline!

 

če ima pa katera še kakšen nasvet, ga bom tudi jaz zelo vesela :)



Sunny09

Sporočilo je spremenil(a) Sunny09 dne 28. 2013 12:30

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

28. mar 2013 12:48

A se ne bi tičina  stiku s paro začela topit? Jaz npr. z vodo lepim okraske skupaj in se tičina začne kar malo topit. Vsekakor prej sprobat na majhnem koščku tičine :)

 

Kaj pa beljak? Nisem še sprobala...tudi ne vem kako bi tičina reagirala z beljakom, samo razmišljam...

Renat

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

28. mar 2013 12:52

Renat, mogoče je pa prav v tem štos, da para začne topiti tičino, le ta se potem sveti... nimam pojma :)

Vsekakor se pa pri nas dobijo različni spraji, s katerimi lahko našpricaš torto, da se sveti - ampak mislim, da evy_3 ni mislila na tak sijaj..

Z beljakom v prahu sem pa jaz enkrat lepila okraske, ampak mislim, da ni primeren za premaz cele torte..

 

Sunny09

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

28. mar 2013 22:16

Sunny, verjetno res. Ampak jaz bi se bala, da potem postane en velik lepljiv poc. Vsekakor je pa za poskusit, na majhnem koščku tičine za začetek :)

Renat

MArker  

član od: 15.4.2013

sporočila: 3

15. apr 2013 15:02

Zdravo!

No pa sem še jaz padla v tole željo po torticah oblečenih v ticino maso. Moj mali ima kmalu rojstni dan in bom prvič naredila tortico s tole maso., Če bo ok, 2, ker bomo imeli dvojno praznovanje.

Zanima me pa sledeče. Kolikor sem prebrala je potrebno torto premazati z masleno kremo preden se za kor ticino maso. Jaz bi rada naredila nutelino torto, torej krema je nutela pa sladka smetana, pa višnje bodo zraven. Na koncu pa bi torto premazala z nutelo (ker pač s smetano ne morem zaradi tičine. Je torej premaz z nutelo tudi ok? Mi je tista maslena krema tako zanič... :(

Kaj pa okraski? Jih je treba naresti prej da se malo posušijo ali istočasno?  Hvlaa za odgovore!

 

MArker

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

16. apr 2013 5:49

Okraske lahko narediš prej, saj se  bodo posušili in lažje obdržali obliko. Jaz delam figurice vsaj 3 dni prej in jih pustim nekje zunaj na hladnem, da se posušijo. 

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

16. apr 2013 9:48

* odgovor glede svetlečega efekta tičino mase *

Jaz sem malo pogledala po internetu in zasledila več ali manj isti namig - doma je najlažje fondant obdelati s paro:

- z likalnikom (pri tem opozarjajo, da je potrebno paziti, da iz likalnika lih ne leti vodni kamen ali večje kaplje vode) 

- manjše okraske na palčki vrtijo nad loncem vrele vode (nekaj poskusov se najde na yutubu)

- če ima kdo doma "parnik" za oblačila (se sedaj ne spomnem kako se mu še drugače reče, vglavnem to: http://www.tv-items.net/manage/eWeb/UploadF)

- ali pa se kupi razpršilo za glazuro: http://peki.si/trgovina/jedilne-barve-in-jed

 

Od tega nisem še nič poskuila, sem samo pobrskala po internetu, ker me je matralo, kako se to naredi, tako da ne jamčim za rezultate  

LP

vanilia

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

16. apr 2013 11:04

Sem poskusila s tem razpršilom za glazuro, pa nisem vidla posebnega efekta..mogoče bi morala več pošpricat, ne vem..

ker sem pa "pametna" špricala po torti blizu steklokeramične plošče, je glazura zašla tudi na njo.. z veliko težavo sem jo potem tudi očistila :/ no ja, človek se uči na lastnih napakah :)

Sunny09

MArker  

član od: 15.4.2013

sporočila: 3

17. apr 2013 12:15

DBpek hvala za odgovor. Potem bom pa kar čez vikend se tega lotila :) Upam da mi bo ratalo kaj za prvič :)

Kaj pa tole z nutello? Katera ve?

 

Hvala že v naprej!

MArker

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti