Ticino masa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. mar 2007 10:13

Katka, če ti tole ne gre v račun, pa obleči in okrasi z marcipanom, tega imajo v naših krajih ljudje rajši... Je pa res, da je presneto drag, če ga kupiš in da je presneto rumen, če ga delaš sama (itak, ker je v domačem doza mandeljnov vsaj 2x večja...) Veri

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. mar 2007 10:42

Dosedaj sem torte krasila samo s smetano, ker jo imamo pri nas vsi radi. Sedaj prihaja sezona tort, ker smo vsi pomladanski, pa bom sprobala tudi te variante "oblačenja" tort. papa

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

5. mar 2007 12:42

10 dak mleka 10 dak sladkorja v prahu 10 dak jedilnega škroba - GUSTINA 1 BELJAK-SREDNJE DEBELEGA JAJCA vse skupaj zgneti -premesi in daj takoj v platično vrečko ,da se ti ne izsuši .Lepo se valja, desko posipavaš z sladkorjem v prahu ,lahko izrežeš razne figurice ,delaš vrtnice .marjetice............ Marta

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. mar 2007 13:37

Tale prekmurkina varianta je precej manj sladka, probaj še to! Edini minus je to, da je rumena, torej je za snežnobele variante ne moreš uporabljat. Sicer se pa manj trga in je bolj prijazna za delo. Veri

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

5. mar 2007 14:33

Imela bi vprašanje-kakšno rastlinsko maščobo naj dam za ticino maso? SINEJA

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

5. mar 2007 16:11

prekmurka je napisal/a:
10 dak mleka Marta
mleka (tekočina) ali mleka v prahu? Anera Longin

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. mar 2007 18:19

Sineja, rastlinska maščoba je lahko navadna margarina, lahko pa prav rastlinska maščoba (dobiš na oddelku z margarinami, bel papir, pol kilska pakunga), tudi če daš kaj drugega, ne bo nič hudega. Probaj, kaj ti najbolj ustreza. Meni je fajn rastilinska mast, ker je čisto bela. Anera, v receptu, ki ga je enkrat dala gor prekmurka, je bilo mleko v prahu, verjetno je to isti recept, nisem pa ziher, ker se mi zdi, da je bilo tam mleko v prahu, sladkor in olje, pa nič beljaka, tako da možno, da ni isti. Veri

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

28. sep 2007 14:20

Zanima me kje se da kupiti to tičino maso in kako se jo uporablja. Sem iz Kopra in je še nikjer nisem videla. Kaj jo prodajajo v različnih barvah ali jo moraš sam obarvati. Kaj jo je potrebno valjati? Tudi mene je pičilo, da bi naredila torto malo drugače. Sedaj je ravno priložnost pa malo raziskujem Če pa ima še kdo kakšen dober čokoladni preliv, da se ne strdi na torti kot beton, bi prosila, da mi ga napiše ..... saj vem, da jih je nešteto, ma vsak ima neke svoje specifike Hvala!! kruhy

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

28. sep 2007 14:36

Tičino masa se kupi v pekarni Vrhnika na Brnčičevi v LJ, samo le v pakiranju 7 kg. Baje pa se jo dobi tudi v Škofji Loki pri mojstru Goljatu, kolikor je pač rabiš. Bi pa rekla, da se za eno normalno torto porabi pribl 1 kg, če ni preveč okraskov. Mogoče pa bi ti v Italiji, ker si blizu, dobila kaj manj te mase, tega ne poznam. Sama sem jo kupila pri ZG v Zgornjem Stupniku, kjer je trgovina Sve i svašta, imajo pakirano po eno kilo in je bila ravno dovolj za torto knjigo in par okraskov gor. Kupi se le bela. Barvala sem jo tako, da sem barvo v prahu vgnetla v maso, vendar sem dobila sedaj boljšo idejo. Torto oblečeš in okrasiš v nepobarvani beli verziji, nato pa jo barvaš s čopičem in jedilnimi barvami post festum. katka

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

28. sep 2007 14:39

He he dobra si. Najlepša hvala!!!! Bom malo pobrskala naokoli kruhy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti