Ticino masa

bibaboba  

član od: 20.9.2012

sporočila: 7

9. mar 2013 0:28

Pozdravljene, mene muči že dolgo časa en "problem" in sicer kako dobiti fuxia barvo (močno roza), tako kot ima Minnie oblekico. Na noben način ne morem prit do tega odtenka (( A imate mogoče kako idejo? Kje bi se dalo dobit tako barvo?

Hvala za odgovor!

 p.s. Jaz uporabljam tičino iz Peki trgovine (jo mam pred nosom) in meni je super...pa še na kilo jo majo, tako da ni treba tistih velikih pakung kupovat za nas občasne tortopekarice ;-)



bibaboba

Sporočilo je spremenil(a) bibaboba dne 09. 2013 00:30

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

17. mar 2013 21:32

Ja, tičina iz Peki trgovine je res krasna! Obe vrsti - Satin Ice (tista v plastičnem lončku) in tiste barvne, pakirane po 250g - super se dela z njimi, lepo se valjajo, ne trgajo, ne lepijo. Samo zoprn vonj imajo.

Sem jo pa zadnjič kupila v podhodu ajdovščina, pa je bila tako čudno lepljiva in kar nekam prosojna.

biboba, barva v prahu? Ravno v Pekiju imajo veliko izbiro barv.

 

Mene pa zanima, kako oblečete torto v tičino, da se vam ob straneh ne zapogne oz naguba?

V tutorialih na netu sem gledala, da tičina razvaljajo precej na debelo - 0,5cm in potem se raztegne in ni robov. Tudi ve delate tako?

Jaz jo razvaljam bolj na tanko---ti tutoriali so se mi zdeli prav grozni.  Najprej 0,5cm maslene kreme in potem še 0,5cm tičine, torej 1cm neužitne lupine.

 

Renat

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

17. mar 2013 22:49

Nagubani robovi so posledica, premajhne količine  oziroma velikosti tičine mase. Tudi jaz sem imel na začetku s tem probleme. Nato pa sem po pregledu raznih filmčkov ugotovil, da je bolje imeti tičine vsaj za prekritje 1 torte in pol oziroma 2 tort. Takšno količino tičine lahko potem veliko lažje razvaljaš na večjo površino in se ti pri prekrivanju ne začne gubati že pri spodnjem delu torte. Za torto fi 28-30 jo razvaljam na velikost najmanj fi 45. Pri prekrivanju pazim, da se zunanji robovi tičine ne dotaknejo torte in ko zaključim, jih samo lepo porežem in uporabim naslednjič.

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. mar 2013 23:58

to, in pa debela mora biti, če želiš da je najlepša.. ker debela ti ne bo delala gub, kot se hitro zgodi pri tako tanki, kot jo jaz valjam..

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

18. mar 2013 5:11

bibaboba: na net sem nasla da mesajo rdeco z malo modre ali vijolicne (razmerje 9:1). Poskusi.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

18. mar 2013 21:17

Hvala za nasvete. Bom naslednjič probala z večjo in debelejšo plahto. Torej 250g za torto premera 26cm ni dovolj...

Renat

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

19. mar 2013 9:02

Rajši 500g, pa razvaljaš na večje, da nimaš problemov s prekrivanjem, saj potem ostanek porežeš in uporabiš za drugič ali pa za figurice oziroma druge okraske. Glede debeline pa je čist odvistno katero vrsto tičina mase imaš. Jaz jo vedno probam razvaljat na čim bolj tanko in jo nato kar s podlogo prenesem na torto (podlogo s tičino kar obrnem na torto).

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

bibaboba  

član od: 20.9.2012

sporočila: 7

22. mar 2013 22:01

Punce hvala, bom probala...zadnjič sem že rdečo in vijola mešala, sam sem dala očitno preveč vijola barve, pa je ven prišla neka čudna reč, da ni bla nobeni uporabni barvi podobna, tako da je vse skupi romalo v smeti ;-). Glede Peki tičine je pa tudi meni super, ker se lepo valja in oblikuje, pa nič se ne lepi. In kot so že punce pred mano napisale, mal več masem Tudi jaz razvaljam malo bolj na debelo (cca 3 mm), pa se lepo prileže torti. Je pa res, da ne maram predebele tičine, tako da "šparam" z njo ;-)

 



bibaboba

Sporočilo je spremenil(a) bibaboba dne 22. 2013 22:03

evy_3  

član od: 31.7.2008

sporočila: 70

26. mar 2013 12:33

Imam vprašanje, žal nimam časa brati 107 strani, da vidim, če je kdo nanj odgovoril. Zanima me namreč, kako naredite, da se torta lepo sveti - mislim, da ima tičino masa lep sijaj? Brez dodatnih postopkov je tičino masa bolj mat, kot kaj drugega, vsaj moja.

 

Lp,

evy_3

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

28. mar 2013 12:18

Cake boss torto oblečeno v tičino na koncu.. khm... obdela s paro.. ne vem, kako bi drugače to razložila.. :) sama drugače tega še nisem poskusila..

Sunny09

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti