Vlečeno testo

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

25. sep 2006 12:20

Mehka moka, sol, mlačna voda, žlica olja in žlica kisa. Gnetemo toliko časa, da je hlebček lepo gladek. Obilo premažemo z oljem in damo počivat vsaj za pol ure. Malo razvaljamo, potem pa ga kar z rokami razvlečem. Preverjeno, mora uspeti. Pozdrav, antonija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. sep 2006 12:33

nekateri namesto kisa dajo limonin sok, nakateri v testo ne dajo olja, ampak samo namažejo hlebček z oljem, medtem ko počiva. POčiva naj na sobni temperaturi. Po mojih izkušnjah vse dela, tudi počiva pri meni bolj malo časa, toliko da si nadev pripravim, pa niti minute dlje, če je to 5 min. ap samo 5 min. je pa res, da dlje ko bo počivalo in bolj ko ga boš PRED počivanjem pregnetla, lepše se bo vleklo. Nekarteri ga najprej malo razvaljajo in potem namažejo z oljem in pustijo takega stat še par minut, potem pa zvečejo do konca. Jaz nimam problemov s tem testom, zato nič ne kompliciram, se pa splača probat, če se ti trga. KO vlečeš, je zelo koristno, če sta dva, da ti en drži na drugi strani, da lahko z obema rokama vlečeš, pazi, da vlečeš čim večjo površino. Če si iz Lj., lahko kdaj skup narediva:) Veri

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

25. sep 2006 14:49

Jaz sem ga pa v soboto prvič naredila in to zelo uspešno Čeprav sem imela zelo velike pomisleke. Moji mami ni nikoli dobro ratalo, bilo je debelo, pa še trgalo se je. Pol sem pa vidla eno kolegico kako je ona to z levo roko naredila (super štrudelj), pa sem se še sama lotila. In je res izpadel super. Rabila pa sem mehko moko, sol, jajce, olje, kis. Razvlekla sem ga čez celo mizo. Skratka, če je meni ratalo, bo ratalo vsakomur. Lep dan! Ana

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. sep 2006 15:21

A je katera probala narediti polnozrnato? Danes sem ga videla v trgovini - od Hocusa. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. sep 2006 15:29

Loni, sem že delala polnozrnato, ne moreš čisto na prozorno tanko zvlečt, ampak tako na tanko kot je kupljeno se pa da brez kakih problemov. Je pa temnejše, seveda:) Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. sep 2006 15:42

Bom kupila, imam doma še tono jabolk, ki so takoj za ponucat, ena stara domača sorta, so temno rdeče barve. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. sep 2006 15:54

Loni, iz kupljenega polnozrnatega pe še nisem delala. Samo iz domačega polnozrnatega. Jaz bi tudi jabukeeee! Veri

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

25. sep 2006 19:37

Meni je pa zadnjič po neštetih neuspelih poskusih uspelo narediti takšno testo kot je treba (natanko razvlečeno in brez luknjic. Pri meni je bila fora v tem, da sem sedaj imela fino kompaktno testo (očitno sem zadela razmerje), ki je bilo mehko, hkrati pa se mi ni lepilo na roke. In ko sem ga gnetla, sem ga na način, kot Jamie O. gnete testo za kruh (ga že med gnetenjem vleče narazen; baje da je s tem bolj elastično) in preden sem ga dala počivat, sem ga obilno naoljila. Vprašanje bi imela pa v zvezi z nadevom. Na kakšen način ga razporedite...vzdolž notranjega roba ali enakomerno po celotnem testu? LP katjushka

nenči  

član od: 25.10.2005

sporočila: 165

25. sep 2006 20:26

jaz vedno naredim testo kot antonija8 in moram povedati, da mi vedno uspe.Odvisno pa je tudi kako mokra je moka. Kar po tem receptu delajte in vam bo zagotovo uspelo! nenči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti