Likerji

Titi  

član od: 15.11.2001

sporočila: 35

tema odprta - 17. dec 2001 12:44 | ogledi: 19.584 | odgovori: 55

Letos sem se odločila, da bom nekaj ljudi obdarila s steklenico domačega likerja. Doma imam sicer zelo dober recept za čokoladnega, ampak bi rada naredila kaj novega, da ne bodo vsa darila ista. Prosim za kakšen dober recept in morda kakšno idejo, kje lahko dobim primerne steklenice.

Hvala!

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

17. dec 2001 13:30

Za recept sicer ne vem, ker ne pripravljam likerjev, steklenice (take lepe dekorativne, primerne za likerje) pa dobite v večini trgovni s pripomočki za risanje, slikanje, slikanje na silo, steklo in podobne hobije - na take steklenice lahko tudi kaj narišete s posebnimi barvami za steklo, ni pa nujno. Sicer se pa take steklenice pogosto dobijo tudi v kaki trgovini s posodo, krožniki in drugimi pripomočki za gospodinjstvo. Pa čestitam za izvirno idejo kako obdariti tiste, ki so nam pri srcu! LP, maja Maja Cerkovnik

neznan uporabnik

17. dec 2001 16:14

Letos bova z možem prijatelje obdarila z domačim vanilijevim likerjem. Recept je precej preprost: - 3 dcl sadjevca (domačega) - 1 svež vanilijev strok (midva sva ga našla le v Maxiju v Lj.) Na pol prerezan strok se prelije s sadjevcem in zapre steklenico. Dobro je, da se "dela" cca. 3 tedne, kar pa ni problem, saj ga obdarovanci ne bodo odprli takoj - večinoma. Vsake toliko pa je treba steklenice pretresti. Midva sva našla malo višje steklenice v trgovini v BTCju (Levček, Hala A spodaj - so pa že precej izropani; ena trgovina naj bi bila tudi na Čopovi nasproti McDonaldsa, pa zraven Zlate ribice,...), dala delati pečat z najinimi začetnicami za okras in to je to. Je pa ta recept iz knjige, ki sva jo kupila v Svetu knjige pred nedavnim. Naslova se na žalost ne spomnim, ker nisem doma, je pa A4 format in opisuje polno receptov za likerje, marelade, džeme, olja, začimbe,... Bi pa lepo prosila za recept za čokoladni liker, ker se ne spomnim, da bi ga zasledila v knjigi. Hvala! Lp Mojca Sporočilo je spremenil(a) bučka dne 17. dec 2001 16:15:20

Titi  

član od: 15.11.2001

sporočila: 35

17. dec 2001 17:22

Evo, našla sem recept za ČOKOLADNI LIKER: 2 vrečki čokoladnega pudinga 10 dkg čokolade v prahu 1 žlica pravega kakava v prahu 8 dkg sladkorja 1 vanilin sladkor 5 dcl ruma 1 l alpskega mleka Skuhaj puding po navodilu z vrečke s toliko sladkorja, kot ga navaja ta recept. Ko je kuhan, ga s posodo vred postavi v mrzlo vodo. Nato počasi vsipaj čokolado v prahu, zmešano s kakavom ter mešaj, dokler se puding ne ohladi in da se na površini ne naredi mrena. Če so se pojavile kepice, ga zmešaj z električnim mešalcem, ki ima metlice in ko je masa gladka, počasi dolivaj ves rum. Tako narejen liker pretoči, najbolje v 1/2 l steklenice ter zapri (navojni zamašek ali plastičen in ne plutovinast). Pa še ideja za vse ki tega še niste poskusili: vaniljev sladoled (ali kakšen drugi, mlečen) prelit s čokoladnim likerjem. Aja, pa še malo stepene smetane paše zraven....

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

17. dec 2001 21:30

PONAREJEN ČOKOLADNI LIKER En liter mleka segrej z 90 dkg sladkorja, da se sladkor stopi, zavreti pa ne sme. Ko je sladkor stopljen, vsuj notri en "kraš ekspres" ali neskvik ali benko ... in primešaj pol litra ruma ali konjaka. lp, Irena

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

18. dec 2001 4:28

TITI, pozdravljena, pred kratkim sem poslala kar tri recepte za domači liker.Pobrskajte poforumu - pod teranov liker- .Če ne najdete se oglasite pa bom še enkrat napisala. MARTIKA Marta Vidovič

Dobeic Marina  

član od: 17.10.2001

sporočila: 4

18. dec 2001 13:07

JAJČNI LIKER 1 liter alpskega mleka kuhaj 10 minut ( naj samo rahlo vre). Nato mleko popolnoma ohladi in precejenega dolivaj k 4 rumenjakom, ki si jih penasto vmešala s 300 g sladkorja in 1 vanilijevim sladkorjem. Na koncu dodaš 250 d čistega alkohola ( 90 %), ki ga dobiš v trgovini ali lekarni. Preden ponudiš naj liker stoji dva do tri dni. Hraniš ga v hladilniku. Marina Marina Dobeic

Titi  

član od: 15.11.2001

sporočila: 35

19. dec 2001 13:44

Marta, hvala za nasvet! Teranov liker je tudi dobra ideja, mogoče še bolj, ker sem doma iz Krasa in kar malce dolgočasno izpadeš, če kar naprej podarjaš "navaden" teran. Sicer pa sem nekaj časa nazaj zasledila, da je nekdo iskal Lisjakov teran in sicer tistega, ki je vstekleničen v Kogojevih steklenicah. Jaz sem ga ravno včeraj kupila pri njemu doma (je praktično naš sosed), ker se mi zdi tako najceneje (v vinotekah je zelo drag). Na žalost ne znam dobiti tega sporočila, da bi videla, koga je zanimal omenjen teran... Tudi jajčni liker bom poizkusila narediti. Zanima me, kako je s tem čistim alkoholom. Ali ni tisti, ki ga dobiš v trgovini strpen (dodana barvila). V bistvu imam kar odpor do 90-procentnega alkohola , kar je najbrž neutemeljen predsodek, ampak me vseeno zanima, če obstaja kakšna alternativa, kot npr. rum oz. konjak? Hvala!

Dobeic Marina  

član od: 17.10.2001

sporočila: 4

19. dec 2001 14:09

Čisti alkohol, ki se dobi v trgovini je namenjen za prehrano in ni z njim prav nič narobe. Visoki % alkohola se bodo v likerju prav izgubili, saj dodaš kar cel liter mleka, pa še sladkor.. Likerja pride več, kot liter, zato je pijača močna manj kot 25 %. Le pogumno. Pri nas doma je ta pijača " zakon" za božični čas. Le pretiravati ni treba, da potem ne izgledaš takole : Lepe praznike Marina Dobeic

Melita  

član od: 28.9.2001

sporočila: 21

19. dec 2001 14:11

Hojla, Titi! Jaz sem iskala Lisjakov teran. Sem iz MB - torej ne tako blizu njega, kot ti. Pri nas ga sicer dobiš v boljših lokalih, v prosti prodaji pa ne. Rada bi ga podarila za Božič in bom verjetno morala kar v lokal po njega. In cena bo temu primerna..... Lepo tebi..... Adijo!

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

19. dec 2001 20:03

Zaupala vam bom čudovit in hkrati zelo enostaven liker. HRUŠKOV LIKER S PIVOM: 1 pivo(0,5l) 2,5 dcl sladkorja 2,5 dcl domačega žganja 1 hruškov ekstrat ( jaz uporabljam tistega od ETOL d.d. Celje) Sestavine samo zmešajte skupaj- nič kuhanja!- počakajte da se sladkor stopi in prelijte v lepe stekleničke. Čudovite stekleničke za barvanje so od vode Ode, tiste temno modre steklene, mislim da polliterske. Nanje se čudovito narišejo bele snežinkice, sneženi možje in podobne praznične figurice. LP Anča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti