Likerji

Titi  

član od: 15.11.2001

sporočila: 35

20. dec 2001 8:03

Hvala vsem za odgovore, zelo ste prijazni Danes se bom lotila teh likerjev, pa bomo videli, kako se bodo posrečili. Se mi zdi, da bo to prav lepo darilce Melita, saj Kras ni tako zelo zelo daleč! Najbolje, da organiziraš izlet, si ogledaš nekaj naših znamenitosti, malce uživaš v sončku in greš spotoma še po teranček. Mi gremo za vikend na Dunaj obiskat naše avstrijske prijatelje in to je skoraj 4 ure vožnje, ampak se verjetno splača ogledati to čudovito mesto v praznični preobleki... Lepo se imejte in lep pozdrav! Tina Renčelj

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

20. dec 2001 14:17

Evo jaz sem bila tista, ki sem iskala recept za teranov liker - in kot vedno sem ga dobila na našem kulinaričnem forumu. Titi, naš teranov liker (teran je iz Škrbine, domač) je že ustekleničen in čaka na božična obdarovanja. Letos sem naredila liker po obeh receptih, in nikakor se ne moremo odločiti kateri je boljši (tisti z rumom ali tisti od naše prekmurke z žganjem in rozinami) Upam, da vam bodo likerji uspeli, saj so prav lepo in izvirno darilo. Jaz kar celo leto nabiram okrog primerne steklenice (razni jegermeistri, pa še kakšne druge zanimive steklenice, ki jih dobimo za darilo), pa sem jih imela še premalo. Lahko jih še dodatno okrasite z malo novoletnega "šmuka" - vejice, kak doma narejen obesek, storž. Jaz naredim tudi domače "obešanke" - iz črnega kartona narežem listke, nanje pa z zlatim flomastrom napišem kaj je notri in letnico. Listek preluknjam in z rafijo zavežem okrog vratu steklenice. Pa srečno! Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

24. dec 2001 0:36

Zanima me, kako vam je bil všeč recept za moj hruškov liker, če ste ga preizkusili, kajti pri nas ga je že zmanjkalo............. Anča

Titi  

član od: 15.11.2001

sporočila: 35

28. dec 2001 9:03

Anja, hvala za recept! Liker je uspel, čeprav so se mi na začetku izdele sestavine nekoliko čudne (pivo), ampak je res odličen! Lep pozdrav, Tina

Drejka  

član od: 12.12.2001

sporočila: 3

28. dec 2001 10:25

Zdravo! Prav v dobro voljo ste me spravili z vsemi temi likerji, ker sem tudi sama razmišljala o tovrstnem obdarovanju, pa je do tega hipa ostalo samo pri razmišljanju. Nekaj pa me še vseeno zanima: kakšen je rok trajanja vseh teh likerjev? Aha, pa še to: jih je nujno hraniti na hladnem (torej v hladilniku) ali zdržijo tudi bolj na toplem? Pozdravček, Andreja

neznan uporabnik

28. dec 2001 22:40

Kaj pa je Pina Colada? (Nisem ravno poznavalec žganih pijač! ) Lp! Beti

Meta J.  

član od: 30.8.2001

sporočila: 14

29. dec 2001 16:30

Pina Colada je cocktail in v dobesednem prevodu pomeni "precejeni ananas". Izumili so ga, ko so se pojavili mikserji in je bilo mogoče sadje enostavno zmleti. Gre pa takole: 250 g koščkov ananasa (svežega ali iz konzerve) 150 ml kokosove kreme iz konzerve : (ne vem, če imajo pri nas) 120 ml belega ruma 2 jed.žlici smetane ledene kocke 2 vejici melise ali mete Ananas zmeljemo v mikserju v kašo in tej kaši dodamo kokos, rum, tekočo smetano. V visok kozarec damo ledene kocke in nanje vlijemo sadno mešanico. Pijačo okrasimo z meto ali meliso. Sliši se prav fino. Upam, da boš poizkusila, jaz še nisem. LP Meta Meta Jurc

neznan uporabnik

29. dec 2001 23:33

Meta, hvala! Predlog za pripravo sangrije: - 1 l rdečega vina, - 0, 5 l vode, - 8 žlic poljubnega žganja, - ledene kocke, - na kocke narezani agrumi, banane, kivi Je zelo dobro! Primerno za silvestrivanje. Mora biti zelo ohlajena. Beti

nastja16  

član od: 26.12.2005

sporočila: 2

26. jun 2006 17:44

Pozdravljeni Rada bi recept za dober hruškov liker hvala Ida nastja16

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. jun 2006 20:49

Jaz pa delam zelo dober cassis iz črnega ribeza in dober malinov liker. To je pa sadje, ki ga bo zdaj zdaj na pretek. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti