Zamrzovanje korenja

lenčika  

član od: 18.12.2005

sporočila: 97

tema odprta - 25. sep 2006 8:02 | ogledi: 22.513 | odgovori: 3

Letos imamo na vrtu precej korenja in bi ga rada shranila za zimo. Ker v kleti nimamo primernega prostora za shranjevanje, bi ga rada zamrznila. Zanima me, ali ima kdo kakšne izkušnje s tem in kakšen nasvet, kako je korenje najbolje zamrzniti.

Lep pozdrav.

lenčika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. sep 2006 8:47

Nekaj ga vedno zamrznem kar celega - razporedim ga na pladenj, in šele ko je tako zamrznjen, ga dam v vrečko (da se ne sprime) in potem jemljem ven po potrebi. Včasih sem delala jušne šopke, potem pa ugotovila, da je to samo dodatno delo. Lepo zamrznem kornje, peteršilj, zeleno, por - vse posebej, in iz vrečk jemljem, kolikor potrebujem. Veliko korenja tudi drobno naribam in zamrznem v majhnih vrečkah, da ga imam vedno pri roki za zelenjavno juho ali omake, nekaj ga pa narežem na koloabrje in prav tako zamrznem v vrečkah ter uporabim za zelenjavne jedi. Razen tega pa si naredim tudi mešanico korenja, peteršilja, zelene in pora - prve tri naribam, por drobno zrežem - in zapakiram v majhne vrečke, tako daje mešanica za zelenjavno juho (plus zamrznjen grah) vedno pri roki. S korenjem kar pogumno v zamrzovalnik, je enonajbolj hvaležnih živil za tovrstno shranjevanje. Mamamia mamamia

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

25. sep 2006 8:50

narežem ga ali na kocke, koleščke ali na palčke, ga blanširam in potem zamrznem. Ko ga dam v zamrzovalnik, večkrat pretresem, da se ne sprime in ga je potem preprosteje uporabljati. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti