Kaneloni

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

tema odprta - 24. sep 2006 19:33 | ogledi: 6.252 | odgovori: 27

Mene pa zanima, kako pripravljate kanelone.Original ali iz palačink.

Lp,

kobra 1

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

24. sep 2006 19:48

Spečem palačinke, popražim čebulo, nato pa še mleto meso, palačinke nadevam z mesom, jih zvijem in spaniram po dunajsko, potem pa hop v olje. Poleg pripravim še tatarsko omako, ki jo imajo moji najraje. Drugače pa gre fino zraven še kakšna solata ali zelenjavna priloga. LP! fakin712

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

24. sep 2006 19:52

Kupim kanelone, napolnim kot lasagno, prelijem z bešamelom, spečem in to je to. Včasih sem delala - palačinke, rezina sira, rezina šunke, vse skupaj zavito, spanirano in ocvrto, vendar so nam iz testenin boljši. limonca26

neznan uporabnik

24. sep 2006 19:56

Delam jih napogosteje s sirom in šunko. Nadvse dobri pa so kaneloni iz šampinjonov in sira. Šampinjone preprežim na čebuli in dodam začimbe, počakam da tekočina malo izpari in dodam še sladko in kislo smetano. Mora biti bolj "gostljastvo". Potem pa na palačinko dam nadev in čez rezino sira. Nadevam bolj na rob, tako da je večkrat zavito. Lp zoja1

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. sep 2006 19:59

Jaz pa rada delam oboje, iz palačink in iz testenin. Oboje je dobro, odvisno od časa in razpoloženja. Včasih vzamem za nadev meso, drugič prešano šunko in sir. Se pa rado zgodi, da spohane kanelone prelijem s špinačo, ki jo naredim kot normalno špinačo, noter pa še razmešam 1 jajčko. Ko je sezona gob, pa za filo uporabim gobe, lahko jurčke, še boljše pa so mešane gobe. Kyara

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

24. sep 2006 21:53

Najraje imamo kanelone iz palačink,imam pa malo zakomplicirano ,ker ne jemo vsi trije enako.Recimo jaz jem samo s sirom in zelenjavo,za moža so samo z šunko-ker ne je sira,za tamalega v naši družini pa s sirom,šunko in z zelenjavo,nato pa v moko,jajček in drobtine.Potem pa gledamo koliko je zobotrebcev v kanelonu.Sem se pa navadila,da vedno ko delam kanelone,jih naredim veliko in potem hop v skrinjo z njimi in je naslednjič kosilo hitro narejeno. Čenča

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

25. sep 2006 7:31

Jaz jih tudi ob priliki naredim več in potem dam v skrinjo. Sem pa do zdaj delala samo take iz palačink, na tiste testeninske rolce me je spomnila rozanec. Saj res, moram sprobat. Čeprav sem mislila, da so original kaneloni iz palačink...in testeninski kopirani...pa saj je vseeno. jessy6

miia  

član od: 21.12.2005

sporočila: 791

25. sep 2006 8:46

Jaz pa delam kanelone z ohrovtovimi listi nadevam pa jih z šunko in sirom(lahko tudi z mletim mesom). Zelo so okusni,moji jih imajo zelo radi. Delam jih tudi s palačinkami. miia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. sep 2006 8:49

Iz kupljenih tulcev, z mesno omako in bešamelom, ko delam sama. Ko nam kuha naša gospa, pa so ponaredki iz palačink, ampak dobri pa taaaaaaaaaaaakooooooooooooooooooo.....In ker ne smem jesti ocvrtega, jem samo palačinke z nadevom....Tudi gre... Mamamia mamamia

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. sep 2006 10:33

Jaz jih nikoli ne pripravljam iz palacink, ampak iz domacega testa za testenine, iz kupljenih tulcev ali pa iz listov za lasagno, ki jih nahitro zmehcam v vreli vodi in potem zvijem in tesno polozim na pekac. Spodaj obvezno paradiznikova omaka, nadev kakor kdaj (spinaca in ricotta, mesni ali pa kaksna druga kombinacija), besamel, parmezan in hopla v pecico. Zelo okusni so tudi s porom in ricotto. fresh

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

25. sep 2006 12:26

Vedno spečem palačinke, nadevi so različni, mesni, zelenjavni, sirovi ali pa tudi mešani. Obvezno prelito z bešamelom in zapečeno v pečici. Pozdrav, antonija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti