Mame štrajkajo

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

tema odprta - 23. sep 2006 19:12 | ogledi: 2.966 | odgovori: 61

Ravnokar sem gledala film -Mame štrajkajo.Trije otroci ,mož ,pes ,za vse sama pa še zaposlena.Ko je družina pozabila na njen rojstni dan se je odločila štrajkati......ga je kdo gledal?

Ste bili že kdaj v taki situaciji ,da bi se odločili za štrajk.Pri nas še ni prišlo do tega,vsak ima svoje delo,ki ga more opraviti.Najbolj mi gre na živce,ko ne pospravijo takoj za sabo in govorijo,saj bom....

lp goga

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

23. sep 2006 19:27

Joooooj, gogad....si me prehitela...sem bla cel film na trnih in razmišljala o tem, da naredim isto. Samo me resno skrbi..je tako že ko sem sama...kaj bo šele, ko bodo otročki...jao jao jao. Vse se začne pri postiljanju postle, ker sploh gospod ne ve, zakaj bi jo pospravil, saj bo zvečer tako ali tako spet šel spat...pa posodo tako težko pomit, ker je alergičen na čistila, medtem pa, ko je treba oprat avto, ni problema...ga lahko žajfa cel popoldan. Da ne omenjam sesanja in ostalih stvari... Sem prejšnji teden staknila virus in bila priklenjena na postlo nekaj dni...prvi dan je za kosilo naročil pizzo, drugi dan sem dobila svojo najljubšo marmelado na kruhu, tretji dan jajca na oko....potem pa bila primorana vstat. Je pa moral pomit posodo..in je odlašal in odlašal...3 dni..in potem se je je seveda nabralo. Kako je stokal in godrnjal, da to ti pa res vzame veliko časa, pa čisto uničene roke imaš in bla bla bla...s tem, da do pralnega stroja še prišel ni, kaj šele do likalnika in cunje za brisanje tal... Oh, ja...tale štrajk me čedalje bolj mika... Lep pozdrav vsem...da ne rečem mamam...ampak vsem tistim, ki so doma deklice za vse! jessy6

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

23. sep 2006 19:40

Jaaaaa- SUPER JE BIL! In jessy, tvoj primer mi je ZELO znan. Lep dan in veliko se smejte

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

23. sep 2006 19:54

Mislim, da mi zelo malo manjka, da pričnem!!! Levinjav

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

23. sep 2006 20:06

Pri nam je zelo zelo podobno kot v filmo samo na rojstni dan pa še niso pozabili.Punce sploh si ne upam pomisliti kakšno bi bilo po stanovanju če bi jaz štrajkala in verjetno bi vsi hujšali ali pa bi bilo "hallo pizza". mamazeljka

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

23. sep 2006 20:38

mamazeljka je napisal/a:
Punce sploh si ne upam pomisliti kakšno bi bilo po stanovanju če bi jaz štrajkala.
A ne, pol bi šele imela dela Lep dan in veliko se smejte

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. sep 2006 7:26

Film sem že drugič pogledala in zraven....likala. Ne morem rečt, da je pri nas podobno, se pa najdejo stvari, ki so primerrljive. Ko sva se poročila in odšla na svoje, je bilo tega dosti, sedaj po tolikih letih pa sem ga naučila vse, samo likanja ne, haha. Ko sem bila bolana, je vse naredil, vmes kaj vprašal, otroci pa so mu pridno pomagali. Za likanje pa sem pač plačala eni osamljeni gospe, da nam je vse polikala. Imam pa eno sosedo, ki ima točno tak problem, pa ne ve rešitev. Evo, sem jo včeraj klicala in je gledala. Pa mi je komentirala, da ona pač ne mora štrajkati pri 4 otrocih, kjer ima najmlajši 14 let. Halo! Meni je to malo čudno, ampak sama je izbrala. Zakaj pa moža in otroke ne vpreže v delo! Pa še majhni niso več. Otroci zelo radi pomagajo, če jih veš pravilno motivirat ko so majhni. Potem z velikimi ni nobenega problema. To pa ne pomeni, da sedaj, ko otroci dosti naredijo, jaz ležim. Daleč od tega. Ampak ko se dela, delamo vsi, ko je končano, pa skupaj uživamo v raznih aktivnostih. Kyara

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

24. sep 2006 9:04

No meni ni potrebno štrajkati. Je pa res, da se veliko stvari iz filma dogaja v resničnem svetu. Mož mi pomaga, če ga prosim, včasih se še jezi, če kar sama vse postorim. Hčer pa tudi pripravljam za življenje, čeprav velikokrat zavija z očmi, ker bi pa ravno tisti trenutek rada počela nekaj drugega. Ampak naredi pa vse, kar jo prosim. Menim, da je že kar takoj potebno stvari postaviti na svoje mesto, če ne, je potem čez nekaj let prepozno. Saj smo enakopravni in vsi pod isto streho, kajne? Uživajte ta lep sončen dan in izkoristite ga maksimalno. LP! fakin712

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

24. sep 2006 9:35

Zamislila sem se na primerom Kyarine sosede. Prav grozljivo, vendar si je res sama kriva. Njeno otroci sploh ne bodo imeli priložnosti odrasti, ker bo mami vse postorila namesto njih. Naj povem mojo zgodbo. Bili smo 4 otroci. 3 fantje in jaz najmlajša. Pa velika kmetija, pa oče, ki je bil precej odsoten. Pa bolna babica, ki je nekaj mesecev po mojem rojstvu umrla. Lahko si predstavljate življenje moje mame. Rezultat: fantje so zelo zelo mladi začeli delat. Jaz, ki sem bila predvidena za gospodinjske posle, pa tudi. Po mojem dopolnjenem 14 letu starosti mami ni več prijela za likalnik. S sedanjim pralnim strojem sploh ne zna rokovat, tudi lika še vedno ne. Njega sestra to opravi namesto nje. Vedno je kuhala, vse ostalo je bilo moje delo. Ni bilo izgovorov, da se imam za učit. Tako celo gimnazijo in faks in še dokler sem bila doma. Bratje so se medtem tudi poročili in razen najstarejšega tudi odšli od doma, tako da ni bila več tako velika družina. Ko sem bila stara 7 let (najstarejši brat pa 10 več, dva pa vmes) sta nas prvič pustila sama doma in odšla za teden na dopust. Gospodinjstvo je bilo mala malica, imeli smo še 50 krav v hlevu. Morda se sliši neodgovorno, pa ni. Danes smo jima vsi hvaležni, da sta nas zgodaj vzgajala v samostojnosti in odgovornosti za svoja lastna dejanja. In potem sem srečala svojega dragega, ki mu je mama pri 35 odpirala pošto in mu kupovala obleke ter mu obenem z gatami prala še možgane... mimika Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 24. sep 2006 09:36:49

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

24. sep 2006 10:25

Tudi jaz mislim,da so si ženske čisto same krive,če morajo vse same storiti.Zdi se mi,da v večini primerov tudi zato,ker so prepričane,da drugi družinski člani dela ne opravijo dovolj dobro,zato raje vse postorijo same. Sem pa mojim že obljubila,da ne bom več pospravljala,ketr jim očitno paše,da je vse razmetano.Ko pospravim,je pospravljeno dobrih pet minut(no saj včasih tudi malo dlje,ha,ha). Hčerki si morata svojo sobo pospravit sami,dvakrat v letu pa jo pospravim jaz,da preverim,če se niso v kakšnem kotu že kakšne miši zaredile. Enkrat je moj jamral,da nikoli ne operem avta,čeprav se vozim z njim.Pa sem mu povedala,da jaz perem posodo in perilo on naj pa avto.Sedaj se sploh ne buni več,pa še celo posodo kdaj pa kdaj pomije. Film sem tudi gledala.Štrajkala pa ne bi,ker ne vem kako bi to izgledalo pri na v Sloveniji,če bi šla stat pred hišo v roki pa bi držala tablo z napisom "mama štrajka"! Mislim da bi bila prej lena butasta mama al pa trapasta baba,kot pa uboga gospodinja. Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

24. sep 2006 12:47

Ne, o štrajkanju nisem še nikoli razmišljala. Da bi se pa pobrala in šla za kakšen dan, čisto sama na samem, velikokrat. Jaz pa sem hvaležna možu, če mi kaj pomaga. Saj pol, ko gre, popravim za njim. . Nikoli še ni opazil...in mi še kar pridno pomaga. Mislim, da bi morale biti manj zahtevne in se zadovoliti z delom, ki ga opravljajo, ne glede, kako je narejeno. Še kako pride prav vsaka pomoč, če ne prej, ko sama ne moraš več tako. lp Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti