Mame štrajkajo

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. sep 2006 9:22

Luna, kaj se sekiraš? Saj me tudi nismo na začetku znale, samo da nas so mame lahko nadrle in/ali lepo počasi razložile, ker smo bile otroci, njih pa me nekak ne smemo več tako obravnavat, ker niso več otroci, ampak naj bi imele nek spoštljiv odnos do njih, a ne? (Sicer se strinjam s tem, da bi bilo dobro, da bi tudi otrok ne nadirali, ampak resnici na ljubo, večina jih,vsaj malo). Pri fantih je logika vedno dobrodošla - ne moreš pričakovat, da se bo nekaj naučil, si zapomnil in celo tako delal, če ne bo v tem videl smisla. se splača malo pogledat, pa poiskat, ZAKAJ delaš neko stvar na določen način... bo obema lažje:) Jaz sem v tem pogledu ista kot oni, meni je bilo vedno groooozno, ko me je mami silila kako stvar delat NA NJEN način, ker je tako prav in pika. brez argumenta. Če mi je stvar argumentirala, ni bilo problemov:) Mislim, da to spada k tisti naravni radovednosti za vse, ki jo ima tvoj ljubi. Za marmelade je bil pri nas zadolžen oče, ki je kot moški, pa še raziskovalec povrh, seveda vedno vse razložil, zakaj nekaj dela:) No, pene pobereš zato dol, ker se v njih ujame zrak (zato pa so pene:) in se potem marmelada prej pokvari - poleg tega, da niso tako dobre, to mu jih lahko daš kar pobrane dol za probat, pa bo sam takoj empirično ugotovil, zakaj je to dobro, hehe:) Je pa vedno dobro vedet, zakaj nekaj delamo, ker se kake stvari spreminjajo in se recimo razlog odpravi, pa še vedno ves svet dela tako, ker so jih mame tako naučile, kar je brezveze:) Recimo priprava kvasca (da daš kvas v mlačno vodo ali mleko z žličko sladkorja in žlico moke) in ga daš vzhajat. To so včasih delali zato, ker je bil kvas stranski proizvod pri proizvodnji piva in bakterijska kultura (kvasovk) ni bila vedno enaka in celo ne vedno živa. Tiste, ki smo preživele socializem in nam je bilo celo lepo (jaz sem bila še froc, tako da mi seveda je bilo zelo lepo:), se verjetno spomnimo, kako smo kupovali sveži kvas kot sir, sproti pakiran, ti ga je prodajalka odrezala od večjega kosa. Ta kvas ni vedno delal, včasih je bila kultura bolj "švoh", drugič pa čisto mrtva, zato se je splačalo prej naredit poizkus, če je kvas v redu, da nisi zato vrgu cele kile moke proč, ker kvas ne dela. Danes delajo kvas posebni oddelki, kjer gojijo samo kvasovke za kruh in tako je kvas vedno super in vedno dela, ni prav nobenega razloga več, da bi delali kvasec, pa vendar še večina tudi punc, pa verjetno tudi fantov tu, dela kvasec, ker so jih mame tako naučile pa pika. V resnici pa pride kruh prav tako lep in super hitro vzhaja, tudi če kvas samo nadrobiš na moko, dodaš sol, (lahko še sladkor, če hočeš) in vodo in zamesiš: niti stopit v vodi ti ga ni treba:) Povzetek: tvoj fant ima svoj prav:) Tudi tebi bo lažje, če boš vedela, zakaj nekaj delaš, potem poizkusi človek še druge načine, pa včasih najde boljšega:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti