Mame štrajkajo

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

25. sep 2006 7:25

Rozanec,bravo! Naj živijo koruzniki! Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

25. sep 2006 7:27

Pri takih dogodkih kot je trgatev, je oproščena razmetana dnevna...ni pa fajn, da je tako vedno. rozanec, se podpišem pod tvoje mišljenje glede poroke...Ko eno mojo kolegico vprašam, kdaj se bo poročila, vsa zaprepadena reče: "Mi še ni cigu na glavo pal! ". No ja... jessy6

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. sep 2006 7:47

No, jaz nimam razloga, da bi štrajkala. Je pa njegova učinkovitost in delavnost odvisna od lune ali česa? Tudi mi vsi trije pospravljamo, potem pa imamo čas, da gremo ven. Še tamala, ki ima 19 mesecev pridno briše prah, čeprav je treba potem vse za njo zbrisat, ampak je tok vesela, če pomaga... Mož mi je prejšnji teden vse zlikal, prvič v najinem zakonu!!! Najprej nisem mogla verjet, potem sem ga kar pustila, da dokonča. Pri nas je pač tako, da je on veliko službeno odsoten in sem primorana naredit marsikaj sama. Zaenkrtat vse kolikor toliko laufa, bi se reklo... Se pa tudi pri nas najdejo tiste moške pomanjkljivosti in cvetke...

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

25. sep 2006 8:07

Nisem gledala filma, sem pa ravno vceraj pomislila, da bi najraje kar nekam izginila. Zahtevna služba, pa 2 štiriletnika in ena triletnica. In vsak od njih me komandira tako, da jih komaj utegnem vse postreči. Če ne, je pa dretje... Mož se pa tudi ne trudi kot bi se lahko. Mislim, da moram nekaj spremeniti, saj otroci niso več dojenčki, ampak res ne vem, kako naj se tega lotim. Se strinjam, da smo malo same krive, je pa tudi res, da se enih moških ne da dosti vzgajati. So jih že mame, kako so jih, je pa čisto druga stvar. Lep dan vsem in čimmanj slabe volje hope

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

25. sep 2006 8:13

Midva imava pa lepo razdeljeno, jaz rihtam v stanovanju on pa kmetijo. Pa sva oba srečna. Otroke pa rihtava oba, saj prejijanje in kopanje še bolje naredi kot jaz. Če pa mene ni doma, kadar delam vikende v službi me 2 dni ne vidijo pa naredi vse sam, še kuhati zna kadar mene ni, če sem pa jaz doma mu ne pustim za štedilnik , ker jaz tako rada kuham. On pa ima "čez" vsa druga zunanja dela, ki jih na kmetiji ni malo, tako, da sem jaz v bistvu na boljšem kot on , ker imam vmes še velikokrat čas za kulinariko . Pa nabavo hrane in gospodinjsko otroških stvari sem si jaz prisvojila on pa je vesel, da mu ni treba. Sem pa zelo vesela, ker je "tehnični" tip tako, da odpadejo stroški za razne servise, ker vse zna popraviti sam, pa še tasta imam tišlerja tako, da nama tudi pohištva ni bilo treba kupovati je bilo vse narejeno doma. Je pa tudi "lepo" vzgojen, ker je moral že od majhnega kar dosti delati doma, tudi skuhati kosilo, ko je bila tašča v službi in pospraviti za sabo. tako, da umazana oblačila ne ležijo okoli, posode zloži v stoj in iz njega, pobere perilo iz sušilca, tudi prat je dajal, pa je dobil prepoved , ker mu ni bilo jasno zakaj ne sme dati pisanih in črnih cunj skupaj prat (je rekel, pa sej sem dal samo na 40). Likamo pa itak ne, razen mogoče 1x mesečno kakšne fine hlače, ali kakšno srajco, ki se zelo mečka. Nosi smeti, avtomobila sta pa itak njegova "dolžnost", mi se samo vozimo in "mažemo" . zdaj, ko to preberem vidim, da je možek še bolj zaposlen kot jaz. Bolje, da neham, če ne boste rekli kakšen revež je, da mora vse sam . Najbolje je, da se zmeniš kaj kateri raje dela pa sta obe strani srečne. Bi mi bilo brez veze, da ga silim naj pospravlja in puca (ker itak bi šla za njim popravljat), jaz pa bi šla delat kaj ven pa bi bila oba nesrečna pa še narejeno ne bi bilo kot je treba. Tako, pa dela vsak kar dela rad pa je. On pa je tudi ves vesel, da gre po službi delat kaj fizičnega, da si po delu v pisarni "spuca" glavo in se spočije, kot on to pravi. Glede na to kolko nakladam si pa verjetno spočije še od mojega "ropotanja" jade

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

25. sep 2006 8:16

Jaz in moj dragi sedaj živiva skupaj na "koruzi" že skoraj leto dni. On se vsak dan vozi v LJ v službo in tako porabi dve urici na dan za vožnjo. Ker seveda prej pridem domov skuham kosilo. Po kosilu pa me seveda čaka še umazana posoda. Najbolj mi gre na živce, ko se gospod presede samo na drugi stol za računalnik in verjetno misli, da se posoda pospravi sama. Ni problema, vse pospravim, če ima on kaj drugega za delat, če pa se uleže oz. usede za računalnik, pa znorim. Ko mu rečem seveda vse naredi (včasih z muko). Me pa jezi, ko pravi, da je utrujen, da je bil v službi. Saj sem bila jaz tudi in me ne vidi, da letim za štedilnik takoj, ko pridem domov. Pri nas je oč navajen, da mu ženske vse k riti znesemo. Enkrat, ko sta prišla z mami na obisk in je moj pomival posodo mu je moj oč rekel: "Zakaj pa pomivaš posodo? Saj maš Sandro, da bo pomila!" Jaz in mami pa v luft. Sem mu lepo razložila, da jaz nisem njegova služkinja, da bom samo kuhala in nedogled pospravljala za njim. Če bi to hotla bi šla to delat nekam, kjer bi mi plačali. Me pa jezi tudi to, da mu moram kakšno stvar milijonkrat povedat, ker on "pozabi"! Potem malo "znorim" ampak ni dosti bolje. Ga zmeraj sprašujem kaj bo potem, ko bova imela otroke?! Je res včasih hudo, da bi človek kar štrajkal!!!! lp alexis

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. sep 2006 8:33

alexis je napisal/a:
Jaz in moj dragi sedaj živiva skupaj na "koruzi" že skoraj leto dni. On se vsak dan vozi v LJ v službo in tako porabi dve urici na dan za vožnjo. Ker seveda prej pridem domov skuham kosilo. Po kosilu pa me seveda čaka še umazana posoda. Najbolj mi gre na živce, ko se gospod presede samo na drugi stol za računalnik in verjetno misli, da se posoda pospravi sama. Ni problema, vse pospravim, če ima on kaj drugega za delat, če pa se uleže oz. usede za računalnik, pa znorim. Ko mu rečem seveda vse naredi (včasih z muko). Me pa jezi, ko pravi, da je utrujen, da je bil v službi. Saj sem bila jaz tudi in me ne vidi, da letim za štedilnik takoj, ko pridem domov. Pri nas je oč navajen, da mu ženske vse k riti znesemo. Enkrat, ko sta prišla z mami na obisk in je moj pomival posodo mu je moj oč rekel: "Zakaj pa pomivaš posodo? Saj maš Sandro, da bo pomila!" Jaz in mami pa v luft. Sem mu lepo razložila, da jaz nisem njegova služkinja, da bom samo kuhala in nedogled pospravljala za njim. Če bi to hotla bi šla to delat nekam, kjer bi mi plačali. Me pa jezi tudi to, da mu moram kakšno stvar milijonkrat povedat, ker on "pozabi"! Potem malo "znorim" ampak ni dosti bolje. Ga zmeraj sprašujem kaj bo potem, ko bova imela otroke?! Je res včasih hudo, da bi človek kar štrajkal!!!! lp alexis
Alexis, kaj pa če bi še ti kdaj pozabila kaj naredit, in to nekaj takšnega, kar bi on potreboval? In nič drugega mu ne reči kot to, da si utrujena od službe....in lepo sedi za računalnikom, ker te to sprošča... No, čez konec tedna sem vso perilo dala prat sama, tudi obešala sem ga sama, kako bo z likanjem, pa še ne vem... Mamamia mamamia

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

25. sep 2006 8:38

Joj, punce, nič nimam proti koruzi, saj sem bila tudi jaz dolgo tako, in nisem čutila posebne želje, da se moram na vsak način oženit, kje pa... Vse skupaj je bila bolj šala, čeprav sem mičken računala, da bi me ktera na ohcet povabila, bi se lahko pošteno najedla in napila, a ne?! Jaz sem hotela samo poudarit, da se pri naši hiši s poroko definitivno JE nekaj spremenilo, zgleda da sva to oba rabila, he he. Sem pa ravno pred par dnevi študirala, da bi se bilo dobro pobrat od hiše, kadar se tamali dve spričkata... No, rožanec in jessy, TO vaju pa vsekakor čaka! Upam in vama želim. Seveda nekoč, ko bo čas za to... jasna

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

25. sep 2006 9:00

jasna1...ti s pa res ena dušca, veš... jessy6

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

25. sep 2006 9:15

Vidiš Jade, jaz pa sem dokaz, da je lahko tudi obratno, kot pri tebi. Jaz delam vse zunaj, moji trije fantje, pod komando tamale (11 let), pa znotraj. Tudi avte imam v glavnem jaz čez. Mi je mehanik enkrat rekel, da je mislil, da sem vdova. Vzdrževalna dela, inštalatrska, mizarska, monterska, vrtna opravila, razen košnje trave, to je moje delo. Mož pravi, da nikjer ne piše, da mora biti delitev dela tipično po spolu. Po svoje je meni tako kot je, prav. Sem rajši zunaj, kot da se znotraj po kolenih plazim. O štrajku pa ne razmišljam. Raje sem in tja zarobantim, je bolj učinkovito. Lp Dolores Sporočilo je spremenil(a) Dolores dne 25. sep 2006 09:16:26

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti