Grozdje izabela

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

tema odprta - 23. sep 2006 10:34 | ogledi: 12.874 | odgovori: 5

Pozdravček. Obračam se na vas bralce in sicer bi vas vprašala, kaj storite z grozdjem izabelo - črnim, ki je letos lepo rodilo in ga je treba v nekaj dneh porabiti. Povedati moram, da kakih stiskalnic za sadnje nimamo, ker se nam ne zdi ekonomsko (za nekaj 10 kg grozdja). Mož je predlagal, da bi napravili sok, pa je treba vsaj sokovnik imeti, sicer se vse rado pokvari.

Zanimajo me vaše izkušnje, saj je takšna trta skoraj pri vsaki hiši in najbrž imate že kakšne recepte, kako porabiti grozdje.

Hvala lepa.

mamka

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

23. sep 2006 14:49

Živjo, moja tašča naredi marelado. Glede na to, da je marmelada brez pešk in lupin predvidevam da jo precedi. Je pa zelo dobra, ker obdrži večino arome izabele. Lp kuharica Mici

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

23. sep 2006 15:44

Ko jaz delam sirup iz grozdja, ga najprej operem in odcedim. Potem ga čez noč dam v sladkor, da se soči in drugi dan malo pokuham. Malo ohlajenega odcedim in stisnem preko gaze, dodam začimbe, kot so vanili, cimet in klinčke v prahu in vse še enkrat na kratko prevrem. Nato vroče nalijem v steklenice in dobro zaprem. Točnega recepta nimam, ker vse delam po okusu. Včasih dam precej sladkorja, drugič manj, odvisno od sezone in kako je grozdje sladko. Ponavadi delam sirup iz grozdja Jurka( naša samorodnica), ki je zelo aromatično in sladko grozdje, delala pa sem že tudi iz drugih neškropljenih sort in je bil sirup prav tako zelo dober. Kyara

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. sep 2006 21:53

Kuharica Mici, a maš recept za marmelado? Loni Makaroni

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

3. jun 2016 9:52

Da ne odpiram nove teme, bom kar tu nadaljevala s poizvedovanjem:

Ali imate izkušnje z grozdjem Vanessa?

Zanima me predvsem okus: kakšnega je okusa v primerjavi z Izabelo, Jurko?

rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti