Kako "omehčati" medenjake?

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

tema odprta - 17. dec 2001 10:37 | ogledi: 3.131 | odgovori: 20

Pozdravljeni!

Včeraj me je prijela praznična slaščičarska mrzlica, tako da sem napekla precej piškotov, med njimi prvič v živjenju tudi medenjake. Slednji so sicer lepi in dobri, vendar nekoliko trdi (čeprav še vedno ne toliko, da bi bili neužitni ). Kako naj jih omehčam Vem, da je "finta" v načinu hranjenja, ampak sem pozabila, ali morajo biti v odprtih ali zaprtih posodah . Pa še nekaj: Kako debelo običajno razvaljate testo za medenjake Zdi se mi namreč, da so moji nekoliko "nizki" v primerjavi s kupljenimi...Naredila sem tudi nekaj rahlo "debelejših" primerkov, pa se mi zdi, da je treba dodati manj začimb za medenjake, če so medenjaki debelejši (pri tankih se začimbe namreč mnogo manj občutijo). Kakšne so vaše izkušnje

Že vnaprej hvala za nasvete!

LP, Maja

Maja Cerkovnik

neznan uporabnik

17. dec 2001 11:31

Vsa čast Vam, da si upate celemu svetu razlagati kako slaba kuharica ste. Moja druga žena je namreč vedno pekla zanič medenjake, da se mi je proteza lomila. Ko me je vprašala kakšni so, sem vedno dejal, da so medeni in mehki kot njeno srce, ker ji nisem upal povedati po pravici. Še več, hinavil sem naj jih še napeče, ker so tako dobri. Moje gostilniško razlaganje o domači kuhi je priromalo na njena ušesa in občutil sem valjar, še trši od medenjakov, na svoji glavi. Kmalu za tem sva se razšla. Kako je tretja žena kuhala in pekla ne bi razlagal, saj nobena razvratna ženska ni kaj prida kuharica, še manj gospodinja. Sam pa jih mehčam tako, da jih namakam v mleko ali čaj, ker romantično loščenje zvezd ne zaleže. Milan Perlič

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

17. dec 2001 12:39

Milan, kot prvo moram čestitati vaši prvi in drugi ženi, ker sta se rešili takšnega dedca kot ste vi. Prepričana sem, da je bil za vašo glavo valjar še premehak. Kljub razvratni tretji ženi, pa se mi smilite, ker očitno niste imeli sreče v življenju. Forumovke, kaj pravite? Torej je naša vrlina samo kuhanje? Milan, Milan, res mi je žal za vas. To tudi pojasnjuje ves vaš cinizem. V novem letu vam želim, da bi spoznali eno dobro razvratno kuharico. Simona

neznan uporabnik

17. dec 2001 13:13

Draga Simonka! Vaš odgovor na temo razumem kot ženitno ponudbo. Čeprav sem že malo v letih se kar dobro znajdem v družbi mlajših razvratnic. Vidim, da bi se vi rada pocrkljala z mojim medenjakom...jaz pa bi bil pripravljen marsikakšno kislo juho pojesti zavoljo nežnosti. Predbožični pozdrav vsem forumovkam. Milan Perlič

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

17. dec 2001 13:18

Milan! Ko sem prebrala vaš odgovor na moje sporočilo, sem bila nemalo razočarana. Očitno tudi pisati ne znam več, če ste mojo prošnjo za pomoč in nasvet razumeli kot hvaljenje s kuharskimi nesposobnostmi . In to kljub temu, da je bilo napisano v forumu recepti/nasveti (mogoče pa krivda za komunikacijski šum le ni zgolj na moji strani..). Sicer se pa ne bojim, da bi se moj mož v gostilnah zgražal nad mojim kuhanjem, ker sem enostavno še premlada za moža, poroke in podobne zadeve in tako samo preventivno vadim, da potem ne bom imela težav. Čeprav me po vašem sporočilu mineva volja, da bi se še kaj trudila, ker očitno čudni moški brez manir iščete razvratne ženske, pa še dobre kuharice povrhu...torej to, za kar si prizadevam. Bom raje slaba kuharica, da se name ne prilepi kak takšen primerek kot ste vi - to je namreč zadnje, kar bi si v življenju želela. Sicer se pa popolnoma strinjam s Simono, le da imam občutek, da tudi tretja žena ni zdržala z vami. Pa še nekaj: namesto klatenja po gostilnah vam predlagam, da kuhanje končno prevzamete v svoje roke - tako se vam ne bo treba zgražati nad kuharskimi (ne)sposobnostmi vaših (ubogih) življenjskih sopotnic in drugih žensk, dobro boste jedli, pa še časa in volje za popivanje po lokalih in druge neumnosti vam bo zmanjkalo! Pa za razliko od Simone vam ne želim dobre razvratne kuharice ampak kuharsko knjigo in bonton! Vse ostale pa še vedno prosim za pomoč in se zahvaljujem za nasvete. LP, Maja

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

17. dec 2001 13:54

Draga Maja! Imam občutek, da misli in besede tegale gospoda, ne spadajo ravno v kulinarični forum.Pa kaj hočemo, če mu je to v veselje, naj se veseli, ko pa je že takšen duhovitež, bi lahko svoje šale uporabil kje drugje in še kaj zaslužil zraven. Zdaj pa k medenjakom.Tudi jaz sem jih vceraj pekla - prvič, po receptu mislim, da gospe Majde in mislim, da so kar v redu uspeli.Poskusila jih bom danes, mož pa jih je ocenil kot zelo dobri. Mislim, da je bilo v enem od prejšnjih vprašanj mnenje tako, da ne smejo biti predolgo v pečici.Prebrskaj malo nazaj, pa boš našla recept in nasvete. Lep dan in naj te takšne in drugačne pripombe g. Milana ne odvrnejo od kuharskih užitkov. Sporočilo je spremenil(a) HALI dne 21. avg 2008 11:49:25

neznan uporabnik

17. dec 2001 14:12

Dragi moji, bliža se čas najlepših želja... Dajmo, ne pustimo se provocirati nekemu gospodu, ki očitno najde smisel življenja le še v virtualnosti, kjer se skriva za anonimnostjo in svoje zavrtosti izraža v neokusnosti...Prosim vas, ignorirajte ga in ne odgovarjajte na njegova pisanja. Sicer pa v pričakovanju Božiča (pa ne zamerite, ker tole pišem v kuharski forum) lepa misel našega Ježka: "LJUDJE, PRIŽGIMO LUČ! Naj lučna ceste sije! Iz oken vsake hiše naj prek dežel in mej srebrno cesto riše, da bomo šli po njej. PRIŽGIMO LUČ, LJUDJE! Naj luč na ceste sije!" Forumaši, pridružite se nam vsem, ki bomo na božični večer na oknu prižgali luč.

neznan uporabnik

17. dec 2001 14:33

Da prižgite luči ali pa spustite hlače do kolen in pomolite svojo rit skozi okno. Vseeno se vam bo posvetilo.

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

17. dec 2001 15:17

Uf, kako duhovito. Se čisto strinjam z astro in res predlagam, da se v bodoče za razne, milo rečeno neokusne, pisarije kogarkoli, ki bi slučajno zašel na ta forum, preprosto ne zmenite več. Tako jih bo še najhitreje minilo. Tale moj prispevek na te teme je prvi in istočasno tudi zadnji, prisežem. Vsem drugim lep dan spet naprej, Irena Sporočilo je spremenil(a) piškotek dne 17. dec 2001 15:19:21

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

17. dec 2001 21:09

Lepo pozdravljeni vsi skupaj! Glede medenjakov! jaz sem jih tudi prvič pekla, zdi se mi, da so še kar uspeli. Me tudi zanima kako jih omehčat! me pa zanima tudi slednje. Povsod piše začimbe za medenjake, nikje pa katere sploh so to. Jaz sem kar tako malo na blef dala malo cimeta! Kaj pa jaz vem? Meni in mojemu dragemu se zdijo uredu. Lep pozdrav, Sara

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

17. dec 2001 22:30

Sara Začimbe za medenjake so mešanica več začimb, ki jih že v pravem razmerju kupiš v trgovini - jaz sem uporabila Kotanyi mix za medenjake (rumena vrečka, pa medenjaki so na njej narisani ). Sicer pa na vrečki piše, da gre za mešanico cimeta, muškatnega oreščka, koriandra, mletih klinčkov (nageljnovih žbic), pimenta, komarčka, ingverja, janeža, popra, zvezdastega janeža in kardamoma. Vse skupaj je zmleto in pripravljeno za uporabo - samo še k testu streseš in zmešaš, pa je. LP, Maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti