Praznovanje - 40 let

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

6. nov 2015 11:41

Vendelina jr. je napisal/a:
In ob 40-ih in čez se človek zasebno druži samo s tisti, ki ti kaj pomenijo.

 Vendelina jr.

 

Šele takrat? 

Life is war against boredom~

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

6. nov 2015 21:54

Mi smo imeli super catering- predjedi, tri tople jedi in priloge, solate in sladice. Poskrbljeno, da je bila topla hrana v termo embalaži, stregli  pa smo si iz posod na grenilnikih. 

Drugače pa valjda praznuješ 40 let s tistimi, ki so ti blizu....pa potem 50 spet, če jih še  imaš   

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. nov 2015 11:28

Na grenilnikih? A je to kaka nova naprava? 

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. nov 2015 18:05

MiriBon je napisal/a:

Vendelina jr. je napisal/a:
In ob 40-ih in čez se človek zasebno druži samo s tisti, ki ti kaj pomenijo.

 Vendelina jr.

 

Šele takrat? 



Life is war against boredom~

 

Več ali manj.

Pred tem človek se človek ne pozna toliko, da bi vedel/a kaj mu/ji je pomembno in pri taki notranji amorfnosti tudi ne ve, kdo mu v resnici kaj pomeni, ali pa se z nekom druži zgolj zaradi tega, da bi zapolnil/a svoje praznine.

Tudi se masa ljudi poroča za to, da bi zapolnili svoje praznine in potem tam nekje pri štiri-nula ugotavljajo, kaj so naredili.

Poleg tega pa strahovito veliko ljudi na velike rojstnodnevne fešte vabi vse živo, tudi kolege iz službe pa tudi službene nadrejene in so zadaj karierni motivi. Saj sama nisem bila mnogo boljša, samo v zgodnjih tridesetih sem ugotovila, da sem takšno fazo prerasla, nekateri jo pa prerastejo malo kasneje. Temu se reče osebnostni razvoj.

 

Vendelina jr.

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

9. nov 2015 15:52

mamamia je napisal/a:

Na grenilnikih? A je to kaka nova naprava? 



mamamia

Hahaha lepo sem se zatipkala....te naprave tudi jaz ne poznam 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 09.nov 2015 15:53

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

9. nov 2015 16:45

Vendelina jr. je napisal/a:

MiriBon je napisal/a:

Vendelina jr. je napisal/a:
In ob 40-ih in čez se človek zasebno druži samo s tisti, ki ti kaj pomenijo.

 Vendelina jr.

 

Šele takrat? 



Life is war against boredom~

 

Več ali manj.

Pred tem človek se človek ne pozna toliko, da bi vedel/a kaj mu/ji je pomembno in pri taki notranji amorfnosti tudi ne ve, kdo mu v resnici kaj pomeni, ali pa se z nekom druži zgolj zaradi tega, da bi zapolnil/a svoje praznine.

Tudi se masa ljudi poroča za to, da bi zapolnili svoje praznine in potem tam nekje pri štiri-nula ugotavljajo, kaj so naredili.

Poleg tega pa strahovito veliko ljudi na velike rojstnodnevne fešte vabi vse živo, tudi kolege iz službe pa tudi službene nadrejene in so zadaj karierni motivi. Saj sama nisem bila mnogo boljša, samo v zgodnjih tridesetih sem ugotovila, da sem takšno fazo prerasla, nekateri jo pa prerastejo malo kasneje. Temu se reče osebnostni razvoj.

 



Vendelina jr.

 

No ja, nekateri že kar pred naštetimi ciframi vemo kaj in kdo so nam prioritete v življenju in ne čutimo nobene slabe vesti do tistih znancev, s katerimi se prav fino razumemo, se občasno srečamo in imamo kakšen čisto vljuden a popolnoma nepomemben pogovor, še na pamet pa nam ne pade, da bi vse te ljudi vabili v družbo ob takšnih in drugačnih prilikah. Na praznovanja kot taka ne dam prav zelo veliko, to mi je bolj priložnost, da se skupaj zbere družina in nekaj pravih prijateljev, saj smo sicer kar daleč in ob službah, otrocih in vseh mogočih obveznostih res bolj poredko pridemo vsi na kup. Pri svojih še ne 30-ih točno vem kdaj, kako in s kom bom praznovala, pa naj bo to rojstni dan, božič, novo leto ali karkoli pač.

Močno upam, da nisem prezgodaj dozorela hruška in nas je več takih, ki jih emšo ne ovira pri doziranju zdrave pameti v enostavne in morda malo manj enostavne odločitve ...

 

Kar se pa tiče praznovanj, da ne bom čisto off topic, pa je tako, da se v najetem prostoru res splača catering, s tem je najmanj skrbi in dela, tudi cene se da dobiti pametne, samo malo je treba povprašati. Drugače pa - ko človek enkrat ve kaj si želi, ni več težko vse skupaj spravit pod streho .

Sandra_a

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. nov 2015 18:17

Malo za hec, ob Sandrinem zapisu:

"Močno upam, da nisem prezgodaj dozorela hruška in nas je več takih, ki jih emšo ne ovira pri doziranju zdrave pameti v enostavne in morda malo manj enostavne odločitve .."

 

Marko Zorko, avtor zbirke receptov (in številnih modrosti ...) z naslovom Knjiga mrtvih, je nekje zapisal:

"Bog ne daj, da kdaj dozorim; potem lahko samo še odpadem in zgnijem".

mamamia

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

14. mar 2016 10:52

Vendelina jr. je napisal/a:
SUZANAZ je napisal/a:

Kje praznovati 40 let? Ljubljansko - dolenjska regija. Odprta za vse predloge,ker še sama ne vem kako bi praznovala. Če se ne bi ozirala na goste, kar se verjetno ne bom, ne bi imela klasične fešte z vsem naštetim zgoraj. Ampak žurka, hrana pijača bife, dj. Rojstni dan je v zimskem času.



Suzi

 

Word of advice:

Ko dekle pride do 40-tke, nekako ve, kaj želi in česa ne. In če ne veš, kako bi praznovala, počakaj, da se ti utrne ideja.  Oziroma, pred tem se vprašaj, kaj sploh praznuješ. Ker, če praznuješ to, da si se pred ne vem koliko leti rodila, potem so tudi zanič in mastni dunajci čisto okej. Če pa praznuješ to, da si vmes že prišla do neke pameti, potem narediš seznam tistih, ki ti kaj pomenijo in na temelju tega koncipiraš praznovanje. Je pa seznam tistih, ki ti kaj pomenijo precej krajši od tistih, s katerimi si v sorodu, službenem razmerju ali je tako ali drugače pametno imeti z njimi kontakt. In ob 40-ih in čez se človek zasebno druži samo s tisti, ki ti kaj pomenijo in če ne ve, kako bi se druži, khm, khm, mora pa preprosto premislit, kaj od življenjskih lekcij je šlo mimo.

 

Če pa spadaš med tiste nesrečnike, ki mislijo, da bo celo njihovo življenje nekako pokrilo eno kao glamurno obhajanje življenjske obletnice (ker tako vsi delajo - pa ne vsi)  v kakšni gostilni (kjer se bodo imeli fino vsi razen obdarovanca, ki bo pazil, da so vsi pri hrani in še zahvaljevati se bo moral za butasta darila) - potem pa kar hitro v bližnje gostilne. Take imajo gostinci radi, ker se jim lahko proda približno isto kot za sedmino, samo da je cena malo višja.

 

Če imaš rojstni dan pozimi, je najbolj elegantno, da vsem, ki bi jih imela na veselici, sporočiš, da naj denar za darila nakažejo za kakšno humanitarno akcijo (takoj ti bo vsaj prihranjen set butastih daril), da pa boste imeli spomladi fin piknik v počastitev tvoje obletnice.  Ti greš pa za nagrado na počitnice v tople kraje. Karibi so od januarja do aprila najboljša destinacija. Pa Cabo verde prav tako.

 

Vendelina jr.

Draga Vendelina vsi mi predlagajo naj grem v tople kraje. Ampak fora je da itak skoz hodim. Ravno kar sem prišla z Zanzibarja. Fora je v tem, da ko smo bili mlajši smo praznovali vse: obhajila, krsti, poroke, rojstni dnevi ,zuri brez posebnega razloga, družina ožja in širša. Z bratranci smo bili kot bratje čeprav je oče imel 12 bratov in sester. Zdaj se vidimo samo še pri neizogibnem: POGREBIH. Vsem je škoda dati jurja za dobro žurko, raje si kaj privošči, pa kam pejt mi vsi rečejo. Saj si privoščim. Zato hočem žur do jutaranjih ur. Zabavo, ki vsem manjka. 

 

Ok zdej sem prišla prbl do prostora rabila bi pa dober catering. Pa uredu Dj-a, Če ima katera kakšno dobro izkušnjo.

Suzi

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

14. mar 2016 10:55

mamamia je napisal/a:
Malo za hec, ob Sandrinem zapisu:

"Močno upam, da nisem prezgodaj dozorela hruška in nas je več takih, ki jih emšo ne ovira pri doziranju zdrave pameti v enostavne in morda malo manj enostavne odločitve .."

 

Marko Zorko, avtor zbirke receptov (in številnih modrosti ...) z naslovom Knjiga mrtvih, je nekje zapisal:

"Bog ne daj, da kdaj dozorim; potem lahko samo še odpadem in zgnijem".

mamamia

Popolnoma se strinjam. Bivši fant, ko me je srečal po 25 letih mi je prvo rekel: Upam da nisi več tko otročja kot si bila. In jaz sem rekla: Jaz pa upam da sem.

Suzi

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

14. mar 2016 13:28

Suzana, . V zadnjih 14 dneh grem na dva pogreba- prejšnji teden in ta teden-  in srečam sorodnike, ki jih nisem videla, mah,10 let. Res bi jih rajši videla na kakšnem veselem "eventu" (u, kak fin izraz). V tople kraje pa tudi jaz vsako leto potujem, brez problema. Kaj je pa za koga "zdrava pamet", je pa druga stvar. Mislim, da je bistveno, da si vsak naredi tako, da mu je fino v življenju. Vse, kar kdo napiše, pa tudi ni zmerom pametno, oz. kakor za koga.

Zdaj grem pa nazaj na Zid, tam ne pljuvajo.

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti