Fige

KUHAVNIK  

član od: 8.9.2006

sporočila: 4

tema odprta - 21. sep 2006 7:46 | ogledi: 2.965 | odgovori: 2

kako se posuši fige

KUHAVNIK

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

21. sep 2006 8:54

Moja tašča jih je sušila na soncu v plastičnih gajbicah na časopisu in jih je vsak dan obračala. Da se po njih ni pasla razna živad, jih je pokrila z gazo. Mislim, da vsako rundo pribl. 10 dni. Lp Dolores

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

23. sep 2006 9:00

Moj oče jih suši po naslednjem postopku: Figo imamo za hišo na morju. Vsako leto obilno rodi!! Vsakič, ko gre okoli hiše nabere nekaj zrelih fig, jih stisne med prsti, da se malo odpro in jih potem položi na bambusovo pregrinjalo in jih odnese na teraso na sonce, kjer jih pusti čez dan (pod pogojem, da je sonce res močno), zvečer jih vse pobere in spravi. Drugo jutro postopek ponovi, to dela približno 14 dni. Zadnjih sedem dni, ko so fige že kolikor toliko suhe jih vsak dan 1 x na dan opere v morju in jih zopet pusti na soncu. Ko so čisto suhe jih poveže na vrvico, kot ogrlico, vmes pa da še lovorjeve liste. Preizkušeno!! Levinjav

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti