Vroca jabolcna pita -mcd.

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

tema odprta - 20. sep 2006 18:19 | ogledi: 5.745 | odgovori: 11

pozdravljeni

pred leti sem zelo veliko hodila v MCdonad na jabolčne pite ...občasno sezonsko pa so imeli še kakšno drugo pito...zanima me če katera ve ...kako se naredi testo in seveda fila jabolčna.....

hvala

vegeterianka

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

20. sep 2006 18:27

Žal nimam pojma kako bi jo lahko naredil, imam pa občutek, da uporabijo listnato testo in potem celo stvar ocvrejo v olju. Pa tudi nadev ima samo bolj okus po jabolkih. Dvomim, da so notri sveže ribana jabolka. Je pa zelo dobra- si jo rada privoščim. Ali je zdrava pa je drugo vprašanje.... Suzi

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

20. sep 2006 18:31

jabolka so na koščke narezane ...če je zdravo...ne verjamem ...samo okus pa je bozanstven....jedla pa nisem že nekaj let..smrk smrk vegeterianka

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

20. sep 2006 18:33

Spomnim se, da so bile pite mastne, ocvrte, zato pa tudi okusne. Testo bi moralo biti takšno, ki se lahko ocvre, pa ne kvašeno. Jaz bi poskusila s testom za krhke flancate. Razvaljano testo nareži na kvadrate, na sredino kvadrata daj pokuhana osladkana (in dišavljena) jabolka v koščkih, prepogni, da nastane pravokotnik, na robovih zelo dobro zatisni in ocvri v vročem olju. mandarinca

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

20. sep 2006 19:58

Testo bi rekla da je neka mešanca med listnatim in krhkim, nisem tako domača pri peki, da bi to vedela, ampak pri nadevu imaš pa sigurno prav, mandarinca! Vegetarianka, mogoče i8maš varianto, da ti kdo prinese te pite iz McDonaldsa (mogoče celo nepečene - na zalogo), čeprav je to verjetno full draga opcija... Ker ne vem, a si prepričana, da bi ti doma tudi teknile? Se mi zdi, da pašejo v ambient MCD, kjer vse "diši po zdravem" in se enostavno moraš vsake toliko časa zastrupiti s tem ... Jaz jo imam fuuuul rada, samo me potem vedno vest peče, kakšen sem pojedla! jasna

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

21. sep 2006 0:53

testo je tako kot pri kitajskih pomladanskih zavitkih se mi zdi :d a ni neki podobnga :d tko se neki mhurčki delajo gor

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

21. sep 2006 10:33

jasna že 9 let sem na "zdravi "prehrani....obujala sem stare spomine na najboljšo prijateljico, ki mi je umrla pred leti in midve sva imele navado vsaki 14 dni se dobivati v Celju in sva hodili jesti na najino "pozrtijo " v MC in zaradi tega sem se spomnila na pito.....in me je zanimalo kako se pita naredi, če bi se jo lotila doma........drugače pa imaš prav preveč je draga je in ne splača se, da bi si jo kupil ( sploh ker ena pita ni dovolj da zadovoli potrebo po tistem okusu ) .......... bolj se splača naredti kakšen domači zavitek kot sem ga delala včeraj: slive, breskve, jabolka in rozine......njami ....... l.p. vegeterianka

Zvončica  

član od: 20.7.2006

sporočila: 170

21. sep 2006 10:44

Meni je pa super pita z gozdnimi sadeži. Njami, njami! Zvončica

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

21. sep 2006 11:11

Vegetarianka, tako si me razdražila s to pito, da si jo bom danes privoščila! Eno, dve ... več verjetno ne. Popoldan imam v Lj izpit in po izpitu se bom v McDrivu nagradila, da bo pot domov sladka ... Po mojem, mnenju je res težko naredit kopijo doma ... jasna

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

21. sep 2006 11:16

Tist nadevček notri ima mogoče kaj gustina zdraven, glede na to, da je gost, lepljiv s koščki jabolk... Če daš sam jabolka, že ne bo zgledalo tako...

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. sep 2006 11:38

Sestavine: Baked Apple Pie: Pastry: Enriched bleached flour (wheat flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), vegetable shortening (partially hydrogenated soybean and/or cottonseed oil, lecithin, artificial flavor and color), water, sugar, may contain 2% or less of the following: yeast, salt, L-cysteine (dough conditioner). Filling and topping: Apples, high fructose corn syrup, water, sugar, food starch modified, sorbitol, may contain 2% or less of the following: dextrose, sodium citrate, sodium alginate, dicalcium phosphate, spices, salt, brown sugar, citric acid, apple powder, partially hydrogenated soybean oil, natural (vegetable source) and artificial flavors. Contains wheat and soybean ingredients. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti