Piščanec z arašidi

neznan uporabnik

tema odprta - 16. dec 2001 13:24 | ogledi: 5.089 | odgovori: 1

Te dni sem v mehiški restavraciji jedla piščanca v omaki z arašidi. Zanima me, ali ima morda kdo recept za to jed. Ali pa kaj za kaj podobnega z arašidi.

Lp!

Beti

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

18. dec 2001 8:46

BETI, pozdravljena, no , jaz imam en recept za piščanca z arašidi- recept preizkušen - dostikrat tako pripravim piščanca. Vzamete piščančja prsa -4 kom- ,oziroma za koliko ljudi pač kuhate ,jih na trakove narežemo, damo v posodo solimo ,posipamo z 2 žlicama koruzne moke damo gor še 2 surova beljaka premešamo in pustimo stati.V drugi posodi zmešamo žličko nasekljanega česna ,po želji ćili omako (malo), 2 žlici sojine omake ,pol žličke soli, dve žlici sojine omake ,1 žličko kisa ,1 žličko sladkorja, 1 žličko višnjevega ali češnjevega likerja,1 žličko sezamovega olja, ter zdrobljeno kokošjo kocko.Na olju prepražimo koščke mesa in damo na cedilo da maščoba odteče. V olju nato SPRAŽIMO OLUŠČENE ARAŠIDE, da dobe rumeno barvo.Na olju spražimo tudi na dolgo narezano čebulo in česen ,toliko ,da zadiši.MESO DAMO NAZAJ V PONEV IN PRAŽIMO ŠE KAKO MINUTO. Vse skupaj zmešamo in ponudimo še toplo. Zraven ponudite riž. NAJ VAM TEKNE MARTIKA Marta Vidovič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti