Suhe slive

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. sep 2009 17:57

Slive se v sušilnici sušijo cca dva dneva, izkoščičene. Cele tudi dlje. Tako da za tistih par pesti, kar bi jih dobila iz pečice, se ne splača ravno ...

Atina

kozamurnik

sporočila: 2311

3. sep 2013 17:09

Letos sem dobila ogromno sliv (protiusluge ) pa em zanima, če kdo suši cele slive, s koščico, na soncu ?

 Baje jih je  treba res prej potopit v vrelo vodo?

murnik

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

4. sep 2013 6:17

Kozmurnik, jaz delam tako že leta.

Slive potopiš za trenutek v vrelo vodo, ampak res le za trenutek, sicer izteče sok.

Položiš na ravno površino, najbolje na stojalo z gosto mrežo, tako da kroži zrak od vseh strani  in daš na sonce.

Ponoči jih moraš seveda  prenesti v notranje prostore, sicer se  navzamejo vlage.

Ko so  lepo nagubane, iztisneš koščico in shraniš. Lahko jih shraniš v kozarce ali platnene vrečke.

Drugi , še bolj "gvišen" načina shranjevanja je pa ta,  da jih daš  v majhne kozarčke, neprodušno zapreš, polonoma prekriješ z vodo in pasteriziraš 20 minut.

Bom pobrskala in kasneje  prilepim fotko, da boš videla kako zgleda domača verzija sušenja na soncu.

Se  splača potrudiiti, odlične so!

Sploh pa  zdaj, ko je je toliko soncaje res škoda, če  si ne narediš čisto svoj kozarček te dobrote...

lp Lučka

čarodejka  

član od: 6.4.2013

sporočila: 35

6. sep 2013 19:38

Mi nimamo radi preveč suhih fig, ampak bolj take "trgovinske", da so še malo sočne. Seveda sem se bala, da se bodo pokvarile, ampak odkar jih shranjujemo v vrečke in vakumsko zapremo, se niso še ene pokvarile. Sušimo jih pa v električnem sušilcu.

čarodejka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

6. sep 2013 21:21

     Kozamurnik, posebej zate, da boš imela boljšo predstavo kako deluje in  zgleda  moja  improvizirana " sončna sušilnica ".

lp Lučka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

6. sep 2013 21:33

Wauuu Lucka...prekasen pogled...

Vrtejbenka

rozl  

član od: 22.7.2010

sporočila: 7

14. sep 2013 13:24

Čarodejka, ali lahko potem napol suho (tako da je še mehko) sadje, ki ga vakumsko zapakiramo, hranimo na sobni temperaturi ali ga je potrebno dati v hladilnik?

rozl

čarodejka  

član od: 6.4.2013

sporočila: 35

14. sep 2013 19:50

Ravno na sobni temperaturi nimamo, v hladilniku pa tudi ne. Imam ga v shrambi, ki je malo hladnejša, ni pa hladna kot kakšna klet. Je pa res, da ko je pritisnila vročina, sem dala v spodnji predal hladilnika, pa ne za dolgo, ker sem kar hitro porabila.

čarodejka

kozamurnik

sporočila: 2311

15. sep 2013 23:20

Poročam in se zahvaljujem Lučki za fotke in postopek.

Slive so odlične, posušila pa sem ji tako, da sem jih za trenutek potopila v krop, potem pa sušila v ventilacijski pečici.

Shranila sem  v steklene kozarce, tiste brez koščic, ki bodo za sproti, pa  sem ko zapakirala vakumsko.

Nikoli si ne bi mislila, da bom kdaj imela svoje posušene slive. Hvala, punce!

murnik

bučmanka  

član od: 11.4.2013

sporočila: 1793

19. avg 2019 15:33

pozdrav, 

jaz bom letos prvič sušila slive (razkoščičene)v sušilnici pa me zanima je nujno, da jih prej pomočim v krop.

hvala 

bučmanka

Sporočilo je spremenil(a) bučmanka dne 19. avg 2019 15:34

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti