Mikrovalovka

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

21. sep 2006 16:10

Tudi moja šola je približno toliko stala. Lp Dolores

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. sep 2006 16:28

Seveda da so ti prodajalci obljubili nebesa, si pričakovala, da bodo jamrali in stokali, koliko bi pa potem prodali? Moja ima tudi funkcijo pečenja, pa tega ne uporabljam. Ponavadi segrejemo vodo za čaj in pogrejemo kake testenine in rižote. Vse ostalo, kar je v kakšni omaki in se da pogret na klasični način ne vidi mikrovalovke. Kar se tiče čiščenja, smo samo s pogrevanjem zapackali zgornji grelec in iz nje se je je kadilo kot iz luciferjeve peči. Nesli smo jo na servis in plačali čiščenje. Torej moje mnenje je, pogrevanje, odtaljevanje in to je to. lp Vesna

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

14. jan 2010 13:20

V intersparu je trenutno mikrovalka MMP700GD-20 IX Matriks v akciji. Ali gdo ima izkušnje s to mikrovalovko? Redna cena naj bi bila 99,90 ev.Na tej strani je cenejša. http://www.mimovrste.com/artikel/3310032214/mikrovalov Spet v akciji pride 49,90. golubić

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

14. jan 2010 15:20

Mi smo kupili že drugo mikrovalovko, ker je bila prva čisto zanič. Žar ni naredil svoje, pa je bil 1000 W...Tokrat imam Gorenjevo, bila je nekaj čez 200 eurov in ima vse možne nastavitve, žar 1200 W..V glavnem jo uporabljamo za pogrevanje, odtaljevanje, kakšne manjše zadeve dopeči (sir na mesu)....Najbolj mi je všeč, ker je notranja dimenzija večja (večji krožnik) in je idealna za pogret pizzo , pa sedanji krožniki so tudi večji...Pa moram reči, da sem z njo super zadovoljna. Lahko bi izbrala tudi kako cenejšo glede na to koliko jo uporabljamo, pa sva imela darilni bon za poroko in nisva šparala.... Svetujem vam mikrovalovno iz Inoxa, kot jo imajo v akciji. In če jo boste imeli samo za pogrevanje in odtaljevanje je čisto dobra. Pa tudi cena zelo primerna. Lep dan

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

14. jan 2010 21:32

Mene pa zanima glede mikravalovne pečice le to kakšno posodo uporabljate za peko, odtaljevanje in druge zadeve? Ne upam kar iz prve dat notri krožnik ali nekaj podobnega.. hehe.. mogoče zveni smešno samo ne vem, ker prej niti nismo nikoli imeli mikravalovne.. Celo veliko ljudi je nima, vsaj tisti, ki jih poznam. Pa sem se odločila da vprašam kar vas ;) _tmickena_

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

14. jan 2010 21:40

_tmickena_ jaz odtalim kr na navadnem krožniku ... če je treba sir zapečt tut navadn krožnik ... al pa kake male posodice ( mam tak bele, keramika, uporabljam za vse, od serviranja pudingov,solatk,kompota.. v njih zapečem njoke v paradižnikovi omaki s sirom, ki jih delam samo zase). Za vodo ipd pa tudi uporabim kar navadne skodelice... Uporabila že stare krožnike od babice (mičkeno tut počene) pa je še vse celo ostalo Petya

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

14. jan 2010 21:44

Aha! Okej odlično. Sm takoj bolj vesela in imam že takoj polno glavo idej juhuu ! :D Me je blo strah dat kak krožnik not, da neb šlo vse v franže, zdaj bom pa probala in bo kar bo, mislim pa da vse okej! Hvala ;) _tmickena_

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. jan 2010 5:31

Ne sme pa tak krožnik imeti nič zlatega, ker so to kovine. Na to bodi posebej pozorna. In pazi, nekatere snovi, ki sicer prenesejo mikrovalovno, se v njej zelo segrejejo.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

15. jan 2010 14:28

Pozdravljeni¨! Imam eno nobel novo mikrovalovko pa ne znam delati v njej. Prosim za pomoč. Tako npr. kako, koliko časa in na koliko W segreješ mleko, stopiš čokolado, kdaj je ena porcija rižote pregreta. ....? Hvala in lep dan želim. MARINKA

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

15. jan 2010 18:33

....hm, zmeraj se čudim podobnim vprašanjem, pa ne mi zamerit lepo prosim... ampak, ta nobel nova mikrovalovka je imela zraven tudi navodila za uporabo, kajne? Notri če že slučajno ni kakšnih receptov so pa sigurno kakšne približne vrednosti za osnovne stvari po katerih sprašuješ. Problem vidim predvsem v tem, da so si mikrovalovko lahko različne, in kar velja za en model ni nujno da velja za drugega. Escada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti