Mikrovalovka

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

tema odprta - 20. sep 2006 10:03 | ogledi: 4.571 | odgovori: 22

Razmišljamo o nakupu mikrovalovke. Štedilnik imam skoraj nov in posledično pečico z veliko funkcijami. Zanima me, ali se npr. bolj splača speči meso v pečici ali mikrovalovki. V trgovini smo se pogovarjali o porabi elektrike, času (več časa traja v pečici, pa da se ogreje....).

Kakšne so kaj vaše izkušnje? Če jo že imate in bi jo danes še enkrat kupovali, kakšno bi, tisto samo za pogrevanje , ali tisto, ki ima vse....

Kaj pa firme, gledala sva eno od gorenja -zelo novo cca 40.000 sit in whirpoolovo za 45 in eno za 50.000 sit (v merkurju).

Hvala vam za vaše nasvete.

LP

Hvala vam za vaše nasvete.

smrkolina

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

20. sep 2006 11:08

Moje osebne izkušnje so, da imamo mikrovalovko le za pogrevanje oz če kaj na hitro rabiš za ogret. Zato mi tudi ni žal da sem kako leto nazaj zanjo dala le cca 25000. Medtem ko je prijateljica kupila eno hudo od whirpoola ampak jo rabi za iste zadeve kot jaz, le da je plačala 70000. Odvisno ali ste bolj tradicionalisti, če ste, ne kupuj predrage, ker se ti tak denar ne bo obrnil. Tudi poceni mikrovalovke so kar dosti močne in imajo žar in vse mogoče funkcije. Moja je delongi znamke. Lp Mateja

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

20. sep 2006 11:18

Kupovat mikrovalko, kakršnokoli, in pričakovat, da boš v njej spekla lepo pečenko in biskvite, je brez veze, ker tega ne boš dosegla. Takšna pečica nima grelcev spodaj in noben ventilator ti ne bo pomagal do zadovoljivega učinka. Jaz imam novo MV od Electroluxa (http://www.gaa.si/iskalnik/articles.php?id=5427) in sem z njo zelo zadovoljna. Najbolj mi je na njej všeč dizajn, ker nima nikjer nobenih vidnih gumbov. Vse pa je seveda odvisno od tega, kaj od nje pričakuješ. Lp Dolores Sporočilo je spremenil(a) Dolores dne 20. sep 2006 11:19:27

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

20. sep 2006 11:59

V mercatorju mi je trgovka zagotovila, da ona vse peče na mikrovalovko, npr. celega piščanca v cca 25 minutah, res pa je , da moraš zato vzeti pečico z grilom , ne samo žar zgoraj. Pa ne me držat za besedo, če sem povedala kakšno neumnost, to so samo besede trgovke. V merkurju mi je zatrdila isto, ker te do 30.000 imajo samo žar zgoraj in to je za pogrevanje. Mi je takoj rekla, da se pica tu sploh ne speče, meso pa pod pogojem da ga skoz obračam. Če pa kupim tisto s funkcijo pečenja je tudi cena od 40.000 (gorenje) naprej, pa lahko. LP smrkolina

Otilija  

član od: 30.11.2003

sporočila: 83

20. sep 2006 12:16

Tudi sama sem jo takoj ko mo jo dobili temeljito preizkusila. V njej smo pekli in kuhali. Vse je bilo kar OK, vendar so bili to samo poizkusi. Jo pa že nekaj let vsakodnevno uporabljamo za pogrevanje, odtaljevanje, topljenje čokolade,... in včasih kaj na hitro popeči pod grilom - bolj za lepši izgled potem ko je že pečeno ali skuhamo krompir ali dva za dodatek k solati, ko na štedilniku ni več prostora. Za vse to ne potrebujemo nobene dodatne funkcije razen grila. Otilija

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. sep 2006 12:19

Jaz uporabljam samo za pogrevanje in občasno za odmrzovanje. Ostalih funkcij ne rabim, ker pečeno v MV ali pečici; Je razlika več kot očitna... Sedaj bom kupila vgradno, te so pa itak dražje kar precej. Zdaj jo imam na pultu, pa zavzame ogromno prostora... Firma ipd. meni osebno ni pomembna, vgradne pa imajo itak manjšo moč delovanja, zaradi pregevanja...

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

20. sep 2006 13:36

Jaz sem jo kupila samo zaradi otrok. So mi pogrevali čaj na štedilniku, potem so pa nanj pozabili in bi imeli kmalu požar v kuhinji. Potem sva z možem kupila najenostavnejšo na gumbe, samo za pogrevanje in odtaljevanje. Je super, ker jo res rabimo samo za to. Uporabljamo pa jo vsi, tudi šestletna hči. Kupila sva jo v Merkurju in je bila okrog 25.000,00 sit v akciji. Malčica

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

20. sep 2006 14:21

Jaz imam mikrovalovko že nekaj let, a jo rabim samo za odtaljevanje in pogrevanje hrane in podobnega. Ima pa kolegica tisto z grilom in ne peče nič v mikrovalovki. In zakaj ne peče? Zaradi tega, ker je enkrat poizkusila speč piščanca, pa je imela potem s čiščenjem več dela, kot pa bi ga pekla navadno v pečici. Pravi, da je vse pošpricano po mikrovalovki in da zdaj samo še pogreva hrano v njej. Pa še okus je rekla, da ni bil tak kot bi mogel biti. Ne vem, odločiti se boš morala potem sama, mi ti lahko povemo samo mnenja. Je pa res, ds jaz zanjo več kot 25.000 SIT ne bi dala. Bi rajši kupila še kaj , kar rabim. LP! fakin712

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

20. sep 2006 15:47

Jaz tudi samo odtajam, pogrevam, pečem kokice...pozimi pride zelo prav za segret čaj, da ne omenim da nimam več posodic za segrevanje mleka za kak čokolino ali pa ko kruh pečem, kjer mora biti tudi toplo mleko.Celo star kruh segrejem in pride čisto mehek kot frišen. Segrevam tudi meso-pečenko, ali rižoto, v glavnem ga ni dneva da nebi delala. Od začetka sem bila proti mikrovalovki, ko pa jo je m0ož prinesel domov je bilo konec in vem, da če mi danes crkne, grem jutri po novo. ariella

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. sep 2006 18:12

Svakinja je pred leti kupila Sharpovo, za njo so dali takratnih dva tisoč mark..No, je bila vredna tega denarja, funkcij, da so se komaj naučili delat z njo... Piščanec hrustljav in sočen, razne pite smo pekli v njej (biskvita nikoli, to je res), tudi telečja pečenka je bila lepo hrustljava in sočna. Riž se je zelo lepo pripravil v njej. Glede čiščenja nimam pojma, ker ni bila moja pečica, mi smo samo hodili jest... Sama imam neko staro, predpotopno bauchnehtovo, ampak segreva in odrmzuje odlično,za kaj več pa je ne rabim. Razmišljam pa o nakupu nove, to je tudi res. Mamamia mamamia

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

21. sep 2006 15:53

Naša prva mikrovalovka je bila z enim mehanskim gumbom, kjer se je nastavil čas delovanja in drugim gumbom, kjer se je nastavila temperatura. Uporabljali smo jo samo za pogrevanje in odmrzovanje, ampak to zelo pogosto. Ko se nam je po 12 letih pokvarila (izrabila), smo se odločili za nakup elektronske (vse nastaviš s tipkami) in z žarom. Bila je grozno draga. Po dveh letih je šla elektronika in smo jo dali na servis ter plačali 20.000 SIT za popravilo (dve leti nazaj!). Žal, nismo prej vprašali koliko bo stalo popravilo. Dobro smo jo prinesli domov, pa je spet nehala delat. Tokrat je nismo dali popravljat, ampak šli takoj v trgovino in kupili novo, za 12.000 SIT, spet s tistima dvema mehanskima gumboma in smo čisto zadovoljni z njo. Za naše potrebe, ko jo uporabljamo samo za pogrevanje, za drugo imamo pečico, je to čisto dovolj. Vedeti je treba, več, ko je elektronike v strojih in aparatih, dražja so popravila. Pa še to: predno se odločite za popravilo vprašajte serviserja koliko bo stalo, če tega še ne ve, naj vas obvesti koliko bo stalo popravilo in se boste šele takrat odločili, ali se stroj popravi, ali je bolje iti v nakup novega. Naša šola je bila malo draga. Prijazen dan želim zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti