Kaj pa pijace za praznike? kasen vrstni red ste si zamislili? zacetek je zjutraj, ko gostov se ni.

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

tema odprta - 16. dec 2001 12:59 | ogledi: 7.585 | odgovori: 26

Ob praznikih dobimo obiske ali pa gremo sami na obisk.

V kolikor boste dobili obisk, prosim za nasvet, kaksne brezalkoholne, doma pripravljene napitke, boste pripravili? Kaj pa alkoholni aperitivi? in katera vina, iz katere kleti in letnico pridelave boste ponudili?

Ce gremo sami na obisk, kaj bi naj nesli, razen obligatne steklenice?

Hvalezen bom za nasvet

Lep pozdrav vsem

Henri

Peter  

član od: 30.8.2001

sporočila: 31

16. dec 2001 13:07

Kot alkoholne pijače lahko ponudite: - tople: kuhano vino, grog, punč, kot aperitiv ponudite (če imate na voljo) kak kostanjev ali borovničev liker, lahko si pripravite razno razna žganja (npr,. namočite v šnopc suhe hruške, suhe marelice, suhe slive ali suhe fige. brezalkoholne pijače pa: razni sadni frapeji. Za darilo pa namesto steklenice nesete polen pehar doma spečenih piškotov. Lep pozdrav Peter

neznan uporabnik

16. dec 2001 13:18

Se popolnoma strinjam s Petrom. Alkoholne pijače: punč, kakšna sadno-alkoholna bovla (izdolbena lubenica s poljubno pijačo in narezanim sadjem), sladki likerji (jajčni, čokoladni), žganja (dober domač borovničevec vedno prav pride), tudi metaksa; vina izbiramo glede na jed. Pri nas bolj teknejo sladka vina (npr. traminec). Brezalkoholne pijače: sadni čaji (najboljši so nesladkani z malo limone), za zajtrk pa bananin shake (mleko in banano zmešamo v električnem mešalniku) ali pa shake iz kakšnega drugega sadja. K večerji se prileže tudi kakšen dober sok (100 % naravni sokovi) ali pa naravna domača limonada. Po praznikih, ko smo vsi že vsega siti, pa ogromno sadja in vode! Na zdravje! Beti Ps: na obisk nesemo kakšno steklenico, kavico in domače pecivo. Lahko pa si izmislimo tudi drobna darilca: dišeče svečke, suho cvetje, put puri, kitajske palčke, kadilo, ... Sporočilo je spremenil(a) Beti dne 16. dec 2001 13:21:01

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

16. dec 2001 13:47

Beti, kje dobim lubenico med 24. in 29. decembrom Hvala in lep pozdrav vsem Henri

neznan uporabnik

16. dec 2001 19:30

V vseh bolje založenih trgovinah! Kjer dobimo tudi ostalo "nesezonsko" sadje. V današnjem svetu je (žal ali pa na srečo) mogoče tudi to ... Lp! Beti

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

16. dec 2001 19:47

Joj, joj, Henri, kakšen naslov... Ali hoceš porušiti strukturo foruma? Bo treba omejiti št. znakov za naslov... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Melita  

član od: 28.9.2001

sporočila: 21

17. dec 2001 7:04

Pritegnilo me je žganje z suhimi figami, marelicami... Potrebovala bi malo bolj natančnen recept za tako, bolj žensko pijačo. Koliko sadja na pribl. 0,5 l žganja, verjetno nekaj sladkorja, morda še kaj? Koliko časa traja, da je to "užitno"? Malo me mika, da bi to podarila ženskemu delu družine za praznike. Za moške že pripravljam med z orehi. Samo ne vem, kje bi dobila poceni male (2-3 dl) steklene kozarčke, tako bolj dekorativne. Veliko veselja v teh dneh vam želi vsakdanja gostja na Forumu! Melita Melita Magdic

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

17. dec 2001 8:19

Melita, sicer ne vem, s katerega konca ste, lahko pa vam vseeno predlagam trgovino Steklarne Hrastnik, ali pa trgovino Levček v BTC-ju, verjetno pa imajo takšno robo tudi v Prometeju. LP Simona

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

17. dec 2001 9:51

Melita, glede letošnjih daril, sva bili kar istih misli. Jaz sem steklene lončke (od hrena , ali pa manjše od fruteka) sama pobarvala in okrasila.Me pa zanima ,koliko orehov boš dala v en kozarec - poln in zalila z medom ali samo ene par jedrc. Drugače pa jz delam tudi limonovec.Limone operem, narežem na krhlje in dam v steklenico z malo širšim vratom.2dcl vode prevrejem z 20 dag sladkorja, zalijem limone in dolijem žganje. Postavim kar v hladilnik, ker je dobro za piti, če je malo bolj ohlajeno. Lahko razmerje voda-žganje, povečaš ali zmanjšaš, kakor želiš. Sporočilo je spremenil(a) HALI dne 17. dec 2001 09:52:00

Melita  

član od: 28.9.2001

sporočila: 21

17. dec 2001 10:17

Hvala za predloge, Simona. Sem iz MB, tako da se bom morala znajti kako drugače. Hali, tudi jaz sem razmišljaja o lončkih od hrena, gorčice in oliv. Oprala dem jih v pom. stroju,pa imajo še vedno vonj po "bivši vsebini". Da bi jih pa sama poslikala, pa še nisem razmišljala. Tudi nisem nevemkako spretna pri slikanju. Zdi se mi lepo, če se vidijo med in orehi. V ločke bom dala pribl. 1/3 orehov, jih zalila z medom in premešala. To je baje dobro za potenco! Vleče me tudi k žganju s suhimi marelicami, če bo le še dovolj časa in dober recept. Lep dan! Melita

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

17. dec 2001 10:34

Tudi jaz nisem nevem kakšen umetnik.Na vsakem lončku sem pustila na sprednji strani eno okence, da se vidi skozi vsebina, ostalo sem najprej prebarvala z belo akrilno barvo, potem sem narisala na kozarček mrežo in vsak kvadratek pobarvala z dugo barvo.Potem sem še narisala kakšne majhne rozice, čtre, kroge... Čez pokrov bom dala barvasto "krpico" in zavezala z rafijo. Me zanima, če ima kdo izkušnje še z suhimi marelicami, ki so zalite v med? Še o vonju:jaz jih imam že kar nekaj časa poslikane, umite, odprte in ne čutim nobenega vonja.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti