Kaj pa pijace za praznike? kasen vrstni red ste si zamislili? zacetek je zjutraj, ko gostov se ni.

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

18. dec 2001 15:54

POZDRAVLJENI, mogoče bi kdo doma naredil đus? Evo recept: na 1 kg pomaranč nalijemo toliko vode da jih pokrijemo ,dodamo 4 žlice soli .Pustimo jih tako 24 ur.Pomaranče nato operemo in vodo vržemo vstran.Pomaranče nato narežemo in dolijemo toliko vode ,da so pokrite in 20 minut kuhamo. Zmiksamo. Dodamo 8 l vode 1 kg sladkorja in 5 dak citronske kisline (acitrona). Nalijemo v steklenice. MARTIKA Marta Vidovič

neznan uporabnik

18. dec 2001 19:25

Kaj pa gosti sok? Ima kdo kakšen recept? Kako izboljšati turško kavo? Iščem domiselne ideje. Pozdrav! Beti

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

19. dec 2001 9:37

Živjo! Kar se kave tiče, jo lahko "izboljšate" s kakšno alkoholno pijačo (npr. rum, whiskey, čokoladni liker), vendar potem ne smete dodati mleka, mogoče le malo smetane ali sladoleda - tako kavo je pil moj dedek! Sebi pa kavo raje pripravim tako, da vanjo dam malo večjo količino mleka, malo cimeta in malo vanilijeve arome in taka kava je odlična. Moram pa vas opozoriti, da si kuham espresso ali pa neskafe, kjer ni usedline... LP, Ana Ana Ledinek

Melita  

član od: 28.9.2001

sporočila: 21

19. dec 2001 10:53

Hvala Prekumurka in Peter - je to OK, da k žganju ne dodaš nič vode (ni prehudo?) in nič sladkorja (ga je v suhem sadju dovolj?) ? Me že grabi predpraznično vzhičenje, kaj bomo pekli, pa kuhali, pa pili... Potem pa z muko zbijali pridobljene kg........

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

19. dec 2001 20:24

Beti, če zraven kavice, ki jo pijete v kakšnem lokalčku dobite zraven mini čokoladico, jo potopite v vročo kavo in okus kave bo veliko drugačen - boljši. Sicer pa rada po dolgem delavniku spijem posebno kavico po mojem receptu: 1 skodelica močne instant kave 0,3 dcl wiskija sladkor po okusu malo cimeta po vrhu pa stepena sladka smetana ....včasih pa kava res prekosi vse sladice........ Anča Sporočilo je spremenil(a) anja dne 19. dec 2001 20:26:12

Peter  

član od: 30.8.2001

sporočila: 31

19. dec 2001 20:28

Melita, če imate žganje, ki ni prehudo lahko naredite povsem brez vode pa tudi sladkorja ni potrebno dodajati, saj ga je zadosti v sadju. Peter

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti