Carski praženec

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

tema odprta - 20. sep 2006 9:51 | ogledi: 21.064 | odgovori: 21

Prosila bi vas za preverjeno dobre recepte za to jed, ker verjamem, da ste v njej bolj vešči kot pa jaz:) NAmreč, prvič sem to jedla v dijaškem domu par let nazaj, ko sem tam še stanovala in mi ne gre iz spomina, pri nas doma pa tega nismo nikoli jedli. Vseeno pa bi rada to pripravila. vem, da so mi govorili, da je to malo bolj gosta masa kot za palačinke itd. Vseeno bi prosila za vaše recepte.

Hvala že vnaprej za vse napisano:)

lep sončni pozdrav

Kajica

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

20. sep 2006 10:12

Naredi isto kot za palačinke samo kakšno jajce dodaj več. Pa ne zalit z radensko, samo z mlekom. lahko dodaš v maso tudi rozine, če so ti všeč. ko sem bila jaz majhna mi je stara mama vedno pekla celega, tako da sem ga potem namazala z marmelado ali pa potresla s sladkorjem pa sproti rezala. Drugače ga pa ko ga obrneš in še ni čisto pečen s kuhalnico in vilico raztrgaš na manjše koščke. Bodi pozorna da ga boš pekla na manjšem ognju. Ko sem ga jaz prvič delala se mi je spodaj že čisto prismodil zagoraj pa je bil še tekoč. lp CARLY

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

20. sep 2006 12:30

Kajica, pri nas doma vedno delamo zdrobov praženec, ker pride še bolj rahel kot navadni carski. Vedno ga pečem v pečici in ga ne obračam. Malo pred koncem pečenja ga raztrgam z vilicami. Lp pikica82

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

20. sep 2006 12:55

Pri nas se vedno dela zdrobov praženec isto kot pri pikici82. Naredim pa takole: mleko, jajca, beli zdrob (pšenični), malo soli. Testo mora biti malo bolj gosto kot za palačinke. Potem pa to maso vliješ na vroče olje, pustič da se malo zapeče, raaztrgaš z vilicami, pa v pečico z njim (lahko ga pokrije, vendar pred koncem ga odkrij, da se malo zapeče). Oče ga je vedno še enkrat vmes premešal. Jed malo posladkam, ko je že na krožnikih, zraven jemo kompot, ali pa dober čaj. Rečemo pa mu zdrobljen šmoren. Tud kakšna dobra zelena (berivka) solata zraven paše. Preverjeno.

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

20. sep 2006 13:06

Mene pa zanima kako narediš tistega ki ga zmešaš?Sem ga jedla v eni menzi,že dolgo nazaj in je bil tudi z rozinami.Sam ko sem ga delala doma se mi je kar prijemal ,ni mi uspel,tam je bil pa zelo dober,njami,se priporočam če katera/i ve recept andreja č.

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

20. sep 2006 13:15

Pikica napiši prosim recept za ta praženec, ki ga pečeš v pečici, prosim. LP! fakin712

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

20. sep 2006 13:56

Carski praženec po receptu šolske kuharice. Beljake stepi v gost sneg. V posebni posodi pa ostale sestavine (rumenjak, sol, sladkor,moko in mleko). Šele nato - ročno vmešaj sneg. Naša kuharica naredi carski praženec (šmorn) najboljši, kar sem ga kdaj jedla. Po želji pa se dodajo tudi rozine. Na kocu se lahko posipa s sladkorjem v prahu. Šmorn je puhast, da se v ustih kar topi. DOBER TEK !!! Dodija Sporočilo je spremenil(a) Dodija dne 20. sep 2006 13:56:51

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

20. sep 2006 14:16

Fakin712, recept je v fazi objave. :) Veliko uspeha in dober tek. pikica82

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

20. sep 2006 15:42

hvalaaa! Sem ga naredila po receptu iz baze in moram reči, da je uspelo!! Drugič pa verjetno probam, kako se obnese v pečici, ker vidim, da vas večina dela tako. lepo se imejte Kajica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. sep 2006 18:06

Meni je najboljši cesarski praženec vedno uspel iz ponesrečene mase za palačinke...pri nas je pač tako, da ko se jaz spravim delat palačinke, jedo potem "naročniki" šmorn, ker se mi palačinke praviloma ponesrečjio...Šmorn delam pa menda odličen. Obvezno potresen s sladkorjem v prahu, zraven pa slivov kompot. Recepta nimam, ker delam od "od oka", potem seveda, ko ugotovim, da iz načrtovanega testa za palačinke ne bo nič njim podobnega nastalo. Mamamia mamamia

bk  

član od: 2.9.2005

sporočila: 18

20. sep 2006 19:43

Bistvo je to, da sneg stepeš posebej... bk

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti