Dobri stari časi...

Aisha  

član od: 19.7.2006

sporočila: 77

21. sep 2006 9:42

Joj veste katere sem se spomnila, pa saj mogoče ste jo že omenili. Kuža Fik. Tisti veliki pametni kuža...meni je bil tako luštn. Fik skoči po časopis :) Aisha

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

21. sep 2006 9:58

aisha a ni bil to maxi pes fix? jaz sem pred časom gledala češko verzijo, ha tole je šele dobro!:)

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. sep 2006 10:15

rozanec je napisal/a:
Atina je napisal/a:
Še dveh sem se spomnila: La linea (rumena račka, ki je igrala na klavir) - te nisem marala in pa nek bik, ki smo mu rekli Bus Bus. Ta je bil pa zakon.
Ja Buš Buš! Ta mi je bil tudi strašno všeč. Atina La linea pa ni račka, pač pa tisti možic, narisan iz črte. Lep dan in veliko se smejte
Imaš prav glede La linea. Račka je bila pa Le Piaf. Sem zabrkljala. http://chronik.tele5.de/tv-total/shots_piaf.htm Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 21. sep 2006 10:23:27

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. sep 2006 10:16

Ja, maxi pes Fik, po njem je dobil naš takratni kuža ime - Maxi. Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. sep 2006 10:17

Kaj pa vaše najljubše knjige iz otroštva? Od pravljic je bila moja naj naj Kraljična na zrnu graha, od mladinskih pa Ronja, razbojniška hči. Loni Makaroni

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

21. sep 2006 10:22

Loni, meni najboljše knjige - pripovedke in kake legende: Slovenske ljudske pripovedi, Najlepše antične pripovedke in Babica pripoveduje, sploh če ti jih nekdo prebira in ima "tisti" posluh za vejice, poudarke, kot je to na cdju Babica pripoveduje, kjer pripovedujejo B. Kralj in I Mežan, M Potokar, P Bibič. sem pa še velik fan uspavank:) p

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

21. sep 2006 13:47

Prav iz zgodnjega otroštva se jih kaj dosti ne spomnim, sem pa sama zelo zgodaj brala in sem bila pravi knjižni molj. Iz osnovnošolskih let se spomnim Mary Poppins, Pike Nogavičke, pa zgodb iz Mumindola (je bila pred kratkim risanka na TV), kupovali so mi tudi knjižice o Marinki (MArinka na morju, na letališču...imele so take fajn kičaste srčkane ilustracije) pa Heidi, ko sem bila že večja pa Kapitan Bontekoe in njegovi mornarčki, 20.000 milj pod morjem, Robinson Crusoe, pa zgodbe neke češke avtorice (knjiga Velik križ). Spomnim se, da sem tedaj knjige, ki so mi bile všeč prebirala po večkrat, česar zdaj ne počnem več. Kaj dosti otroških knjig se ne spomnim, ker sem že zelo zgodaj odkrila Agatho Christie, pa Julesa Verna. Tudi ponudbe pred 25-30 leti ni bilo toliko kot je je danes. Pa pravljic tudi nisem kaj dosti marala, razen pač čiste klasike, ki smo jo predelali vsi. Me je še danes groza ko se spomnim Deklice z vžigalicami. Pa knjig tipa Beli očnjak in Lessie tudi nikoli nisem marala, ker sem bila potem preveč žalostna, če se je živali kaj hudega zgodilo. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. sep 2006 17:15

ojej, knjige iz otroštva! še zdaj jih rada vzamem v roke, pa če verjamete ali ne! na častnem mestu je Pika Nogavička, takoj za njo pa so Maček Mikeš od Josefa Lade (o enem črnem mačku, ki ga je fantič naučil govoriti), pa Ostržek, pa Mary Poppins, pa Rodiš se samo enkrat od Branke Jurce, pa Junak na kolcih Janeza Švajncerja (umreš od smeha - mene so imeli že na urgenci, res! ;-)))) Mladost na stopnicah od Antona Ingoliča, Mladost na krilih od Helene Šmahelove (to sem brala celo v šoli pod klopjo, naskrivaj, ko je učiteljica spraševala in sem se grozno bala, da me bo zalotila, ampak nisem mogla zdržat celo dopoldne, ne da bi zvedela, kaj se je dogajalo v letalskem klubu), pa Edinka, tudi neke češke avtorice, Lepi janičar od Rada Murnika, Sajo in njena bobra indijanskega avtorja Sive Sove (Veša Kvonesin), Črni kljusač in druge zgodbe od Erica Thompsona Setona, Seliškarjev Rudi se mi je tudi usedel v srce (verjetno zato, ker je bil tudi Rudi iz Zasavja, hehe), Črni tulipan je bil prav tako zapeljiv, pa verjetno jih je še nekaj, pa so mi zdajle zbežale iz glave. ko se spomnim, se oglasim, LP cervus

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

21. sep 2006 18:56

Še danes imam knjige spravljene od Rdeče kapice ,Sneguljčice,Trnjulčice Grdi raček.......pozneje pa Pika nogavička,še raje sem pa gledala nadaljevanko.Takrat so bile popularne iz NOBa,kako so partizani nažgali Nemce ,pa od kurirčkov,naslove sem vse pozabila,doživljaji Nikole Bursača,a sem prav napisala...joj joj moj spomin.....če kdo ve naj me popravi. lp goga

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

21. sep 2006 19:11

Pa mravljinček ferdinand od risank...na to ste pa prav pozabile.... Od knjigic sem imela pa najraje Mikija Mustra - Zvitorepec, Lakotnik in Trdonja (po njihovi zaslugi sem znala brat že pri 5 letih), in pa Marinko in Heidi... in zdaj jih še enkrat prebiramo z nečaki... ke lepo...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti