Dobri stari časi...

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

20. sep 2006 8:24

Spominjam se ene res zelo luštne, mali in veliki pujs, eden se je imenoval Milkijad, ime drugega pa sem pozabila.....Na zabaven, in nič vsiljiv način, sta otroke vedno kaj koristnega naučila! Prav imate, te današnje risanke so eno samo streljanje in tuljenje Nena Nena-morje

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

20. sep 2006 8:42

Drugi pujs je bil pa Pipi :) Tudi jaz bi zelo rada kje "zvohala" te stare risanke, po možnosti sinhronizirane, ker so bile v tistih časih sinhronizacije res fantastične. Ob današnjih risankah in glasovih pa dobim živčni zlom ... brrrr. http://www.slocartoon.net/, ki jo je že Rožanec "omenila" pri Smrkcih, pa je res simpatična, informativna stran - da se malo sprehodiš in obujaš spomine na dobre stare čase. cherry

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

20. sep 2006 8:43

Tudi jaz se rada spominjam teh "ta starih" risank. V času mojega otroštva smo bili doma prav jezni, ko je namesto "ta prave" risanke bila na sporedu tista - pravzaprav ne vem kako se ji prav reče. Mi smo ji rekli kar Barum-barum. Ena roka riše po ekranu vse iz ene bele črte. In glej ga zlomka, v nedeljo zvečer je bila spet prav ta. Vendar sem jo za razliko od včasih, zdaj skupaj s sinom prav z veseljem pogledala in se zraven pošteno nasmejala, pa še sinu je bila všeč. Najbolj všeč risanka pa mi je bila tista češka - medvedek Uhec (še zdaj si popevam češki refren iz te risanke). Lp Palma

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

20. sep 2006 8:45

Palma je napisal/a:
Mi smo ji rekli kar Barum-barum. Palma
La linea se ji reče. Smo ji pa tudi mi rekli kar barum-barum. lp, Marija

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

20. sep 2006 9:07

Tale nostalgija me pa spominja na moje starše, ki venomer govorijo, kako je bilo včasih vse boljše in lepše, kako so se lepše razumeli, bolje živeli. A je to to, prihajamo na njihovo, se staramo, ne razumemo mladih? Pa ne rečem, da se ne strinjam z vami. Popolnoma. Kaj pa butla od Merkurja? Lp Dolores

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. sep 2006 9:09

Medvedek Uhec je poljska risanka. Tisti delfin je bil Flipper. Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. sep 2006 9:11

Sem vedela, da sem nekaj pozabila - Pončo in Toro. Loni Makaroni

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

20. sep 2006 9:15

Še danes jih rada gledam. Ko sem bila doma, v pričakovanju prvega otročka, sem snemala veliko Disneyevih risanih filmov: Ostržek, Snegulčica, Pepelka, Merlin in mim, in še in še. Risanke, katere ne bom pozabila pa so Popey, to so bile risanke mojega otroštva, pa še zezali so me z Olivo . Bila sem dolga in suha kot je bila Oliva lp Anamarija

kljukec  

član od: 7.9.2006

sporočila: 20

20. sep 2006 9:37

[citat=--Nena-morje--]Spominjam se ene res zelo luštne, mali in veliki pujs, eden se je imenoval Milkijad, ime drugega pa sem pozabila.....Na zabaven, in nič vsiljiv način, sta otroke vedno kaj koristnega naučila! Prav imate, te današnje risanke so eno samo streljanje in tuljenje Nena To je tista, kjer Jurij Souček reče...in potem sta veselo odpujsala naprej...? kljukec

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. sep 2006 9:39

Kalimero, Tom in Jerry, Evstahije Brzić (to je tista modra kača, mislim, da je bila v slovenščini Modri dirkač, a sinhornizacija je bila bolj tako tako...), pa Čebelica Maja, Barba papa, Pink Panter PA nepogrešljivi in nenadkriljivi Doktor Baltazar, duhovita La linea in fenomenalni Gustav...Pa Bolek in Lolek...., Popaj... Če smo že pri nostalgičnih temah: kaj pa filmi? Mi imamo doma vse, kar se je dalo kupit: Kekca, Bratovščino sinjega galeba....ko ti primerjam s tem, kar otrokom ponujajo danes.... Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti