Lisičke

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

19. sep 2006 11:13

Vržeš ji v vrelo vodo in kuhaš eno minuto. Odcediš in daš v vrečko. Jaz jih malo ožmem. lp Nena Nena-morje

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

18. sep 2014 13:15

Kaj pa, če dobiš v dar nekaj vrečk zamrznjenih neblanširanih lisičk in pri prvi pripravi (prepražene na čebuli, z jajci) ugotoviš, da grenijo? Ali bi pomagalo naslednjič kar zamrznjene za minutko ali dve vržt v vrelo vodo?

Meni so tudi sveže, ki jih nisem blanširala, ker sem jih isti dan pripravila, pogrenile. Torej jih je v vsakem primeru treba prej kratko prevreti?

Najlepša hvala za odgovore.

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

18. sep 2014 13:26

Letos je res ogromno lisičk,tudi pri nas jih je sin nabral,vendar je bila količina približno samo 2kg. Še dobro Begonija,da te niso ustavili inšpektorji,ker bi bila ta bera verjetno zelo draga. Pri nas jih jemo v juhici in tenstane,ravno danes bodo za kosilo. Sem jih prejšnji teden kar blanširala in dala v skrinjo. Moraš jih pa iz skrinje delati zmrznjene.

mopsika

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

18. sep 2014 13:27

Ne bo pomagalo. Pa ne grenijo vse lisičke. Jaz sem jih že zamrznila brez blanširanja in so bile ok, spet drugič pa so grenile. Menda vpliva na grenkobo starost lisičkin ne to ali jih zamrznemo.

Vesnuska

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

18. sep 2014 13:45

jaz jih vložim v kisu.Z kisom jih malo prevrem in direkt v kozarce.Takšne lahko zmešaš z zeleno solato in bučnim oljem,malce čebule povrh in to je to...

kvačkarica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti