Peka dunajca in pomfrija v pečici

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

tema odprta - 18. sep 2006 11:51 | ogledi: 10.201 | odgovori: 28

Ker pri nas hočejo zdravo jesti, sem se opogumila in se lotila dela. Rezultat pa čista polomija. No, saj je bilo za pojest, samo zgledalo pa ni ravno najbolje. Pa še peki papir sem imela en zanič. Kaj sem naredila narobe? Mogoče ne bi smela peči obojega naenkrat. Kako pa vi to počnete?

Lp

Dolores

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. sep 2006 11:57

Jah okus sigurno ne bo tako dober, kot če ocvreš v olju. Jaz lepo ocvrem v olju pa je, saj več kot 1x na mesec tega tako ne jemo. jade

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

18. sep 2006 11:59

Dobi se en poseben papir za peko pomfrija in vpija maščobo. Samo ne vem če ga imajo pri nas, jaz ga kupim v A, mislim da je od iste firme kot peki papir. Kupi pa tudi pomfri, ki je za peko v pečici, v Sparu ga imajo, piše na vrečki. Vedi pa, da v pečici pečeno ne bo nikoli isto kot olju ocvrto. Je pa bolj zdravo. jass

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. sep 2006 12:02

Ali ni kupljeni pomfrit že predhodno preden ga zamrznejo plaval v olju? Potem tudi ta ne more biti pretirano zdrav, tudi, če ga spečeš v pečici. Prav tako že panirane razne medaljončke, tudi te so v pečici pečeni kar užitni, po moje mora biti to že prej v olju. Jass kakšen je to papir, ali je to mišljeno, da ko ocvreš v olju daš na ta papir, ki bolje vpija maščobo ali kako? jade

Sabrina2  

član od: 4.9.2006

sporočila: 5

18. sep 2006 12:15

Pozdravljeni, pred časom sem na televiziji gledala oddajo v kateri je kuhala ga. Emilija Pavlič. Pekla je dunajske zrezke in pomfri, najprej je segrela ponev in šele potem dodala malo olja in dala zrezke in pomfri v hladno olje jih malo popekla z obeh strani. Potem pa je vse skupaj zložila v pekač in dala peči v pečico. Pri zdravem prehranjevanju ni dobro iti iz skrajnosti v skrajnost. Proti tistim količinam olja v katerih smo prej cvrli zrezke in krompir je malo olja ravno prav, pa še nekateri strokovnjaki ugotavljajo. da naše telo potrebuje tudi nekaj maščob. Seveda pa je dobro, da uporabljamo kvalitetna olja. Sabrina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. sep 2006 12:20

Pomfri, ki se peče v pečici, in ga kupimo zamrznjenega, je že prej predpečen v olju. Tako da čisto popolnoma tako zelo zdrav ni, še vedno pa malce bolj, kot da ga še enkrat damo v vročo maščobo (sicer tudi Francozi pravi pomfrit delajo tako, da ga enkrat malo ocvrejo, odcedijo in pustijo malo počivat, pa potem še drugič namočijo v olje in spečejo do konca). V pečici razen pomfrita pečem samo zamrznjene medaljone ali dunajske ali kaj podobnega, ker je to že pripravljeno tako, nikdar pa še nisem v pečici pekla doma paniranih dunajskih ali piščanca. Tako da, Dolores, je morda v tem vzrok polomije. Mamamia mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. sep 2006 12:57

Ja, doma pripravljeno bi šlo edino tako, da bi prej popekla na olju, potem dala v pečico... Tako kot je povedala Sabrina2. Če kupiš prej pripravljeno in zamrznjeno, lahko pečeš samo v pečici.

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

18. sep 2006 13:59

http://www.toppits.de/ ,na levi strani pritisneš Sortiment, nato Back-Profis, nato pa še Cross-Frit Papier. To je ta papir Jade. Polo daš na pekač in nanj vsuješ pomfri. Papir je take strukture, da vpije vso maščobo med peko. Edino ne vem, če ga pri nas imajo, jaz ga kupim v A. jass

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

18. sep 2006 14:20

A taka je ta reč? Potem bo pa problem, ker jaz nikoli ne kupujem zmrznjenega pomfrija ali paniranih zrezkov. Mislila sem, da ne bo nobenih problemov, saj je Nena-morje priporočala takšno peko kot preizkušeno in zdravo. Hvala vsem za odgovore, bomo eksperimentirali še naprej. Lp Dolores

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. sep 2006 14:38

Dolores, eni posujejo doma panirane reči tudi s kosmi masla, potem pa dajo v pečico. Maščobo boš potrebovala, pa če predhodno flikneš v ponev, ali posuješ/ oz. preliješ z njo. Je pa res, da govorim v razmišljanju. Ničesar od tega nisem dejansko sprobala... p.s. sem rekla, da ti moram ob priliki omenit... Česen olupljen in vložen v olivno olje se zelo obnese, ko se mudi!!! Super nasvet... Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 18. sep 2006 14:40:45

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

18. sep 2006 14:41

Dolores, narobe si naredila to, da nisi paniranih zrezkov PREMAZALA s čopičem, namočemim v olje!Tako delam jaz že več kot 30 let za tiste člane moje družine, ki niso vegetarianci!!!Pečem pa kar na tistem pladnju, ki je v pečici. Malo olja mora biti, čisto brez ne gre.... Pomfrija še nikoli v življenju nisem kupila, vedno ga sama narežem (imam tako napravico), dam v skledo, prilijem malo olja , z rokami premešam in dam na pladenj. Ko je hrustljhavo spečen, ga še minimalno posolim. Probaj še enkrat , učimo se vse življenje! lp Nena Nena-morje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti