Peka dunajca in pomfrija v pečici

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

19. sep 2006 16:00

jade je napisal/a:
Ali ni kupljeni pomfrit že predhodno preden ga zamrznejo plaval v olju? Potem tudi ta ne more biti pretirano zdrav, tudi, če ga spečeš v pečici. Prav tako že panirane razne medaljončke, tudi te so v pečici pečeni kar užitni, po moje mora biti to že prej v olju. Jass kakšen je to papir, ali je to mišljeno, da ko ocvreš v olju daš na ta papir, ki bolje vpija maščobo ali kako? jade
Papir za peko kroketov ipd., ki vpija maščobo sem jaz kupila v drogeriji Muller, drugje ga nisem še zasledila. Ni bil ravno poceni, ampak seveda zdrava hrana tudi ni. Kupljeni sojini polpeti so na papirju puščali kar precejšnje mastne krogce. Drugače, pa lahko rečem, da sestrična velikokrat v pečici peče krompir na navadnem peki papirju - nareže ga na male kose, doda tu in tam kak košček masla in pečenega soli. Glede medaljončon, pa se dobijo od Perutnine Ptuj že takšni, ki vsebujejo manj mačobe. Klea

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

19. sep 2006 19:29

mi čisto vse kar pečemo na olju potem postavimo na kake 6 plasti kuhinskih papirnatih brisačk , tudi pomfri, in ker vem kako se napijejo olja jaz pri kakih "nemodernih" gospodinjah ki tega ne počno skoraj ne morem jesti na olju pečenih stvari ker vem koliko olja bi moralo ven iz tistih zrezkov ali pomfrija pa ni šlo , tko da se mi zdi škoda kupovat nek drag papir (smo ga nekoč kupili) in z njim nismo bli zadovoljni ker ne vpija tako dobro kot pa navadne papirnate brisačke- če le teh nimamo se znajdemo tudi z robčki za nos (neodišavljenimi seveda!)

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

20. sep 2006 1:04

Lidka, sir je bil kupljen - zamrznjen. Mislim, da je na vreči pisalo Sir Panir, nisem pa prepričana, ker mi ga je "podtaknila" mama. Sama sem ga poskusila panirat le enkrat, pa očitno nisem talent za to. So doma rekli, da jemo "pohan nič", ker je ves sir ven stekel, "oklep" je bil pa cel . maja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

20. sep 2006 8:03

mc maya, pa si sir 2 x povaljala v panirni masi? Morda je v tem vzrok neuspešne priprave. No, vsaj meni so enkrat eni kuharji to rekli, pa moja mama tudi tako dela. Poskusi, morda ti pa uspe sir v oklepu zadržat. Ognjič

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

20. sep 2006 8:09

Pri ocvrtem siru je najbolj pomembno, kateri sir vzameš. Po mojih izkušnjah sta najbolj primerna edamec in gauda . Nena Nena-morje

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

20. sep 2006 8:17

Ognjič je napisal/a:
sir 2 x povaljala v panirni masi?Poskusi, morda ti pa uspe sir v oklepu zadržat. Ognjič
Tudi pri meni v 2x povaljani masi sir ostane tam kjer mora biti. Lep dan in veliko se smejte

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. sep 2006 8:26

Ja, če že, ga je treba 2x panirat. Sem leta nazaj tudi jaz sama do te modrosti prišla...

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

20. sep 2006 8:46

Torej lepega dunajca in krompirja brez vsaj malo maščobe ni. Tiste predpripravljene in zamrznjene jedi so pa baje tudi že predhodno ustrezno obdelane. Dilema je zdaj resna: jesti lepo, okusno in nezdravo, ali pa manj lepo na pogled, pa ful zdravo. Presoditi bo treba, ali je bolj pomembna fasada, ali vsebina. Lp Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti