Kitajska kuhinja-kaj jesti?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. sep 2006 12:25

Pri nas v MB so porcije velike, so pa uvedli sistem, da za tisoč tolarjev dobiš juho ali spomladanski zvitek, glavnio jed in solato ali saldico, in tu je porcija manjša, tako da nisi sit ko boben. Običajne porcije pa so takšne, da se lahko iz ene - če gre za meso z zelenjavo in omako in riž - najesta dva, če le nista velika "požeruha". Cene se gibljejo okoli tisoč tolarjev za razne vrste v mesa v kombinaciji z zelenjavo ali katero od njihovih omak, vsaj tu v MB. Mamamia mamamia

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

18. sep 2006 12:47

mamamia je napisal/a:
Pri nas v MB so porcije velike, so pa uvedli sistem, da za tisoč tolarjev dobiš juho ali spomladanski zvitek, glavnio jed in solato ali saldico, in tu je porcija manjša, tako da nisi sit ko boben. mamamia
Je to ona kitajska tam v mestu, dol pri Dravi? lp, Marija

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

19. sep 2006 11:46

Bernarda če boš jedla v kitajski na Jesenicah ali v Kranjski gori boš sigurno dobila hrano takšno kot se zagre. Jest v K.Goro hodim že kar nekaj let, na Jesenicah sicer še nisem bila ( pa čeprav je bližje ) ampak ker je isti lastnik in ker večino kar sami pripravijo imajo zelo dobre jedi. Drugače je pa raca z bambusom pa gobami zelo dobra, moj pa prisega na mešano mongolsko meso- ker je pikantno reče naj ne bo pekoče, ker pekoče ne mara. Sva pa bila tudi na Bledu pa sva bila razočarana. Ni bilo tako okusno, dražje pa še okrušene skodelice pa krožnike sva imela. Cene so pa okoli 1600-2000 za glavno jed. Račun za dva ponavadi pride mal čez 5 tisoč ( juha, glavna jed, solata ).Midva ponavadi naročiva tudi juho, če sva zelo lačna pa še spomladanske zavitke. Od sladic imam pa najraje ocvrto sadje. lp CARLY Sporočilo je spremenil(a) CARLY dne 19. sep 2006 11:49:12

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

19. sep 2006 11:58

GALYKA ... predvidevam, da je to ta na Lentu, v katero še stopit ne smeš pa smrdiš po vseh možnih vrstah cvretja. Kitajska v MB - Brezje je moj No.1 !!! Dodija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. sep 2006 12:44

galyka, gre za ono kitajsko, kjer je bila včasih Karantanija, na dvorišču, tam nasproti avtobusne postaje pri Elektru na Kneza Koclja (prehod proti Židovski ulici). Dodija, torej ne gre za tisto na Lentu, v novejši zgradbi, ko se spuščaš po stopnicah navzdol. O Brezju pa ti bom na ZS kaj napisala. Čeprav so res zelo v redu, pa se včasih kaj zelo zalomi. MAmamia mamamia

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

19. sep 2006 13:09

Zame pa je najboljša jed v kitajski Samostanska pojedina. To je več vrst zelenjave v omakci. biba

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

19. sep 2006 13:14

Hvala mamamia, te pri Elektru pa ne poznam. Bomo sprobali ob priliki, ko bom spet na vašem koncu, stanujeta na naša tamala dva na Kersnikovi, tako da imata kar blizu do tam (po mojem spominu). lp, Marija

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

19. sep 2006 13:28

Aha ... nestrpno pričakujem tvoje mnenje mamamia. Je pa res, da sem se že pred časom zverzirala za pripravo kitajskih specialitet kar doma. To pomeni, da je že kar nekaj časa od tega, kar sem nazadnje obiskala restavracijo. Vem pa, da je ta na Lentu kao študentska. Je res poceni, a žal nekakovostna. V tej kot jo navajaš - prehod proti Židovski pa še sploh nisem bila. Dodija

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

19. sep 2006 15:40

Tudi meni je v Mb najbolj všeč kitajska, ki jo omenja mamamia, v tisti v Brezju sem bila samo enkrat, pa sem komaj spravila meso po grlu, tako suho je bilo, o tisti na Lentu pa ste tudi že povedale mnenje... Mi gremo največkrat v Celje na Teharsko, tamali dve imata zelo radi kitajsko hrano. Največkrat jemo: -kislo - pekočo juho -rezance na vroči plošči - te moraš poskusit!!! -hrustljavo račko, ki je naložena na zelenjavi -raznorazni chop-sueji - meso v omaki z zelenjavo -piščanca z bambusom in gobami -piščanca s šampinjoni in črnim fungusom -mongolska pojedina (govedina v omaki s porom) Ribe mi niso všeč, ker so bolj kuhane, jedi s papriko in arašidi tudi niso po mojem okusu. Sladice so dobre, vendar mi ponavadi zmanjka prostora... Če vas bo šlo več, naročite mešano, pa boš probala malo tu, malo tam ... in boš vedela za drugič. Dober tek!! jasna

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

19. sep 2006 17:20

No, slpošno znano je da je Velenjska kitajska ena izmed boljših...možno, nebom pa trdil. Sicer je pa moj jedilnik ponavadi takšen: - kislo pekoča juha ( obvezno) - rezanci z tremi dodatki ( tudi skoraj obvezno) - Govedina GONBAO ( božanska reč) - Piščančja različica GONBAO - ocvrt piščanec - lignji na vroči plošči - pijani piščanec - govedina po sečuansko - piščanec z arašidi - piščanec s črnim fungusom ......in obvezno na koncu tist njihov liker ( nimam pojma kako se mu reče je pa dober - mislim da je slivov) Seveda ne vsa hrana naenkrat ...ponavadi juha in dve od naštetega za 2 osebi in seveda njihov riž, ki mi ni dober. Račun z pijačo vred ne presega 4.200 sit - ponavadi escada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti