Kako se porediti

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

18. sep 2006 8:43

Jaz sem imela pri tridesetih letih 53 kg ,po zadnjem porodu pa nisem shujšala niti za kg in se ne sekiram-taka pač sem.Kupujem si večjo konfekcijo,pa je.Naveličala sem se ljudi ,ki se ukvarjajo z mojimi kilogrami,brez da bi jih prosila.Ko si suh te zbadajo ,da recimo samo garaš,ali pa če si mogoče živčen,ko pa kilogrami narastejo jih pa skrbi,da samo ješ in ležiš.Že zdavnaj sem ugotovila,da kg niso povezani samo s hrano ampak tudi z zdravjem,hormoni.....,čeprav ti zdravniki tega ne priznajo-če je pregled krvi za ščitnico vredu potem ti rečejo adijo-vsaj tako je bilo pri meni. Irena upam ,da boš našla vzrok tvojih težav.Želim ti vse najboljše.Nič pa nisi napisala,ali si že iskala strokovno pomoč. kuharca37

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

18. sep 2006 10:30

Jaz pri 165 cm ob poroki nisem tehtala niti 50 kg. Tudi po prvem porodu enako. Po drugem in tretjem pa je moj problem izginil. Danes imam raje kakšen kilogram viška, kot ne. Zaradi svoje suhosti sem bila vse do konca srednje šole najbolj nesrečen človek na svetu. Vsrednji šoli sem se začela ukvarjati z jogo in se tudi prehranjevati po navodilih joge. Takrat sem imela celo predavanja, saj je bilo zanimanje kar veliko. No, pa k bistvu. Pri jogi je med drugim priporočljivo uživati obed, ki se imenuje Kolath in ga sestavlja grobo mletapšenica z dodatkom suhega sadja, oreškov, jogurta in limone. Če te bo zanimalo, ti napišem še točne količine in postopek priprave. Teh mojih 50 kilogramov, ki jih omenjam na začetku, je že stanje poredilni kuri. Prej mislim, da sem jih imela pri isti višini okrog 40. Po tej kuri, ki jo priporočajo tako tistim, ki želijo shujšati, kot tistim, ki se hočejo zrediti, sem po mnenje okolice čisto zacvetela in končno tudi dobila obline na pravih mestih. Bila sem najsrečnejši človek na svetu! No, malo me je zaneslo, ampak tako je bilo. Lp Dolores

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. sep 2006 10:44

Moja prijateljica je imela enak problem, v višino je merila 170 cm, tehtala pa ubogih 42 kg. Pol pa je pri 25 letih šla na zdravniški sistematski pregled, kjer so slučajno ugotovili, da nekaj s krvjo ni v redu. Po nadaljnih preiskavah so ugotovili, da ji ščitnica preveč dela in od tega se ne more zrediti. Dobila je tablete, ki uravnavajo delovanje ščitnice in sedaj se je v enem letu zredila za 10 kg. počuti se dosti boljše, več energije ima in sama pravi, da ponovno uživa življenje. Mogoče tudi tebi nagaja ščitnica, kar dan danes niti ni tako redek primer. Kaj pa če bi šla na kontrolni test krvi, s povdarkom TSH hormona(ščitničnega). Mogoče pa je tu vzerok tvoje prenizke teže. Kyara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. sep 2006 11:27

Hej, pa tu nas je veliko takih, ki smo bolj "šlank"! Mislim, da ima vsak svojo zgodbo, zakaj je tako, ampak se mi zdi, da je IrenaB že definirala svoj vzrok - stres. Ko človek ugotovi, da je življenje one big funny game - so play it! in ko najde zabavno stvar v skoraj vsaki situaciji (in verjemi mi, zelo malo je situacij, kjer ni niti trohice komike), potem se glava umiri in ko se umiri glava, se notranji organi tudi. Je pa to en proces, ki se ne zgodi od danes na jutri. In nasveti o preverbi ščitnice, krvi ipd....so na mestu, kar posvetuj se s svojim zdravnikom. Ampak predvsem delaj na sebi v takem smislu, da v vsem kar počneš, najdeš košček zabave (vključujoč pomivanje oken), da drugače gledaš na ljudi, ki ti grejo na živce (jaz si koga, ki je malo neprijeten, poskušam zamisliti kot žival in potem vse skupaj bolj funny izgleda), da drugače gledaš na stvari, ki se jim ne da izogniti (jaz položnice imenujem "moje zveste spremljevalke, ki nikoli ne pozabijo name in vedno pridejo točno") in da na sebe ne gledaš kot problem, temveč kot edinstveno kreacijo (hej, pa ti si športna lady in dobro ti gre!) in tako dalje in tako naprej. In zamisli si, kakšna bi rada bila. Potem pa bodi točno taka. Deluje. Sem sprobala na sebi. Ko boš bolj mirna, bo telo samo našlo težo, ki mu usteza. Se ni treba nič basati s hrano in s pomirjevali. Vendelina jr.

naja1  

član od: 26.4.2006

sporočila: 66

18. sep 2006 12:09

Dolores, kakšna pa je kura za hujšanje? Ali lahko o tem napišeš kaj več? LP naja1

ZOHA  

član od: 25.5.2006

sporočila: 119

18. sep 2006 12:44

Ja imam na svojih 159 cm od 46 do 47 kg.Sama se zdravim zaradi težav z ščitnico.Mogoče bi pa bilo res pametno kot pravi Kyara da si daš pregledat TSH.Lahko vzrok tiči prav tu.Lahko ti povem da sem tudi sama včasih preživljala prav stresne situacije.Čimprej poišči pomoč.Me pa zanima če mogoče doživljaš kakšen strah pred čem? ZOHA

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

22. sep 2006 9:15

Naja1, kura je ista, in za hujšanje in rejenje. Ureja na plus in na minus: če te zanimajo količine in priprava, bom prepisala iz knjige in ti poslala na zasebno pošto. Lp Dolores

naja1  

član od: 26.4.2006

sporočila: 66

22. sep 2006 9:59

Dolores res bi ti bila zelo hvaležna za podatke. Že v naprej hvala. LP naja1

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

22. sep 2006 14:21

Hoj! Še predobro vem, kako je to. Vendar sem se že zdavnaj navadila na opazke raznih tet in stricev, ki se držijo za glavo kako sem suha in če nič ne jem. Pojem pa precej več kot mož, ki niti približno si suh. Ščitnica je OK, celiakije nimam, drugih zdravstvenih težav prav tako ne. Imam tri otroke in noben ni pripomogel k temu, da bi bila mami kaj manj suha ) Očitno imamo pač eni tako presnovo. Če se počutiš dobro, potem ne vidim težave. Jaz sem se matrala edino kadar sem dojila. Takrat sem morala pojest enormne količine hrane, da nisem bila vsak dan pol kile lažja. Sedaj pa uživam. Jem kolikor mi paše in sem veselo suha še naprej

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti