Hokkaido/uchiki-kuri bučke-kompot?

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

tema odprta - 17. sep 2006 9:09 | ogledi: 7.909 | odgovori: 5

Dobro jutro,

zanima me, če je že kdo poskusil narediti kompot iz bučk hokkaido oz.uchiki kuri in kako se obnese? Za razliko od kompota iz zucchini bučk?

LP

juhica

Temo je spremenil(a) juhica101 dne 17. sep 2006 18:03:39

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

17. sep 2006 16:46

Juhica101, sicer se ne spoznam prav dobro na bučke (po sortah), vendar je bučkin kompot z belim vinom prav dober. Na spodnji povezavi lahko pogledaš, iz kakšnih bučk sem ga naredila. http://www.moj-album.com/uredi/jankica/49635 jankica

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

17. sep 2006 18:55

Juhica101, žal ne vem imena mojih bučk, bom morala v knjižnico po literaturo ali pa že končno nabaviti knjigo od Ruth Podgornik Reš - Čarobni svet buč. Namen imam, da si ogledam razstavo buč v Volčjem potoku, seveda obvezno s fotoaparatom, da prepoznam vsaj tiste, ki jih imam doma, pa jim ne vem imena . Ja, dosedaj sem shranila semena le od ene buče, jih bom pa še nekaj v prihodnje. Lahko mi pišeš na zasebna sporočila. Čau! jankica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. sep 2006 19:34

jankica, buče se ZELO rade križajo med seboj, če rastejo blizu skupaj, zato ne bodi razočarana, če prihodnje leto ne boš dočakala takih buč iz semen, kot jih boš pričakovala. Morda pa ti bodo zrasle kakšne nenavadne. Užitne so pa seveda vse, če se le niso skrižale s tistimi malimi, okrasnimi, ki so tako pisane, raznih vzorčkov. V tem primeru pa buče postanejo strašno grenke. rimljanka

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

18. sep 2006 7:15

Rimljanka, hvala za pojasnilo, tudi sama sem že razmišljala v to smer, saj imam letos ene take ogromne "hruške", za katere ne vem, kje so se vzele. Po drugi strani pa sem pričakovala buče velikanke iz lanskega semena, pa so res nekaj vmes. Se vidi, da sem začetnica pri bučkah! jankica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti