Buče-za noč čarovnic

karmy20  

član od: 2.8.2005

sporočila: 73

tema odprta - 14. sep 2006 19:31 | ogledi: 5.007 | odgovori: 2

Pozdravljeni!

Vem,da je še prekmalu za to,ampak zanima me kje se da dobiti kakšne velike buče za izrezljanje za noč čarovnic?

karmy20

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

14. sep 2006 20:09

Najprej jo boš dobila na kmetiji seveda tam kjer gojijo buče,če imaš možnost oz.če poznaš kakšnega kmeta kar v akcijo. mamazeljka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. sep 2006 21:11

Če si iz Ljubljane ali okolice - kolikor vem, jih imajo na vsaki kmetiji v Črni vasi, na Lj. barju. Po Ižanki proti Igu, pa kmalu je odcep na desno, če greš iz avtoceste proti Igu, je dobro označeno. Tudi v Šmartenm ob Savi je kmetija, kjer so imeli (vsaj prejšnja leta) pravi praznik buč - torej tudi uporabne buče. Bi pa pripomnila, da je ta praznik sicer prišel v zelo komercilani varianti iz ZDA. Smo pa mi, ko smo bili otroci (pa moja mam tudi, 30 let pred mano), vedno jeseni, nekje oktobra,ko so se buče spravljale z njiv, kakšno izprosili za strahca. Pa vosek smo zbirali, ni bilo sveč na vsakem koraku. Bilo pa je veliko veselja s pripravo in strašenjem. Meni osebno se nekako na predvečer Dneva spomina na umrle nekako ne zdi primerno it tega praznika. Ampak - vsak po svoje, če je drugim všeč, me ne moti. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti