Nakupi po e-bay

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

tema odprta - 14. sep 2006 11:30 | ogledi: 2.041 | odgovori: 15

Ali ima katera ali kateri izkušnje z nakupi po e-Bay-u.

Sem videla par stvari, pa si ne upam naročiti, ker se bojim,da se bom "zakvačkala".

Iri

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. sep 2006 11:55

Jaz redno kupujem. Do zdaj me ni nihče pošteno "nategnil", so me pa toliko "nategnili", da nisem dobil računa zraven in zato nimam garancije na fotoaparatu itd... Najprej ti prodajalcu pošlješ denar, pol pa on tebi robo. Do zdaj je še vse bilo kot mora biti v okvirih nekje... Plačaš pa najlažje s PayPal, ker če po banki je treba zaradi naših bank skoraj št. čevljev od njega imeti, kar pa nočejo dati pol se pa zaplete. Pa pazi, da licitiraš le tam, kjer pošiljajo v vso Evropo, ker Slovenija ni "nur Deutschland" Pa pozanimaj se za poštnino, ker ponavadi nas zamenjajo s Slovaško in v Nemčiji je Slovaška ena cena, 3x nižja kot Slovenija. Sloveniaj je namreč v coni 2, Slovaška pa v coni1, ker je EU. Mi delamo družbo Zaire, Kongo, Slonokoščeni obali, Tanzaniji, tudi Hrvaški in Albaniji. Ampak to je zdaj že iz teme... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

14. sep 2006 12:04

Jernej hvala! PayPal je mišljeno plačilo z MasterCard? Na nemškem eBay-u ne bi kupovala, ker ne znam nemško, ogledala sem si angleškega. Pozdrav Iri

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. sep 2006 12:12

Anleški je sicer dražji. Cene v funtih so take kot v Euro čeprav je funt precej več. Tudi jaz ne znam nemško, si pač pomagam s slovarjem in te osnovne stvari se hitro naučiš. Nemški je tudi precej bolje razvit. Ja, nismo na Slovaškem. Slovenci lahko preko PayPal kupujejo le preko kreditne kartice, ne z depoziti iz bančnih računov. TOrej najprej kreditna, pol pa PayPal. Pay Pal je zato, da ni treba vsakemu dajati kreditne kartice, ampak le PayPalu poveš komu in koliko in pride denar v sekundi. Niajo pa vsi prodajalci PayPal, v glavnem trgovine. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

14. sep 2006 12:49

Jaz večinoma kupujem na angleškem, s tem da že pred "bidanjem" prištejem še ceno poštnine in potem ne grem čez to. Z nemškim nimam izkušenj, večinoma niti nimajo stvari, ki bi jih jaz želela. Sicer sem kupila šele ene 10 stvari, vendar sem zadovoljna, me niso nikoli prenesli okoli. Kupujem pa tudi samo pri tistih, ki sprejemajo Paypal, ker so nakazila v tujino prek bank pri nas preveč draga. Vsekakor se ornk pozanimaj, preden kaj kupiš, pa tudi pravila ebaya si preberi, ravno zato, da se ne zapleteš v kaj. Pa ne začni bidat prezgodaj, ampak šele proti koncu avkcije, ker s tem nepotrebno zvišuješ ceno. Malo tudi poglej kakšne imajo ocene posamezni prodajalci. Če te bo še kaj zanimalo vprašaj. Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 14. sep 2006 12:49:52

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

14. sep 2006 13:37

se strinjam z galyko. Tudi jaz že prištejem poštnino in ne grem čez. sem pa kupovala že na nemškem, angleškem in ameriškem. s tem da je pri ameriškem ebayu še za računat carino, ki pa jo lahko prirediš glede na račun... če kupiš majico ali pa kaj drugega majhnega, je poštnina res nizka. npr iz nemčija cca 3-5 eur. karkoli večjega poveča tudi poštnino. jaz sem npr gledala za poštnino za hladilnik (takle večji) in je 100 eur. aha, glej še na prodajalca, kako zanesljiv je oz koliko %. Jaz namreč ne kupim, če ni več kot 99% zanesljiv in si vedno ogledam negativna mnenja. Mateja

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. sep 2006 13:42

Naši cariniki so zdaj podkovani. Če kupiš Ebay v USA zahtevajo ID številko in gredo sami pogledati, koliko si plačal za izdelek... Bojan bo kaj več povedal na to temo lahko Jaz se zaradi tega zdaj izogibam ZDA. Mnenja so pa eno sr... jaz imam 86, pa nisem nikogar ogoljufal. Če dobiš nekaj narobe in mu daš slabo oceno, ti da on tudi. Zato itak nihče ki je pri sebi nikomur ne da slabe ocene, zato imajo vsi 99%. Mene je "nategnil" ravno tak z 99% zdaj, poslal foto brez računa, ne le meni tudi drugim. Pa je od vseh dobil pozitivno oceno, sicer bi maščeval nazaj, pa si tam kjer sem jaz. Par takih mi je vrnilo slabe ocene pa se ne pobereš več, ker te ocene so čista aritmetična sredina... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

14. sep 2006 13:47

Ja, Jernej, se strinjam glede ocen, ampak če ima nekdo ogromno artiklov prodanih in še vedno visok %, potem se mi zdi, da je že za zaupat. Sicer se pa res ne pobereš več, ja

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. sep 2006 13:57

No ravno če ima 5.000 ocen se še izgubi odstotek slabih, če ima pa malo, pa ima 90% to pomeni, da se je z enim "skregal" samo... Pravim, najbolj me je "nategnil" trgovec z 99.9% in ima ogromno robe. In pa en iz ZDA ki mi je prodal en procesor ki je bil mnogo šibkejši kot je napisal. Je trdil da je močnejši, jaz sem ga pa dobil in videl, da ni, pa sem mu dal slabo oceno, on pa meni nazaj... Tako da z Ameri ne maram poslovati, imajo tako drugačno logiko kot mi v Evropi, da ne preidemo skupaj... Pa še carina... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

14. sep 2006 15:11

Jest sicer nism prek ebaya kupvala sem pa od sony entertaiment enkrat neki kupovala, so mi poslal v Sierra Leone, ne v Slovenijo :) dobila končno čez kake 3 tedne, 2gič so me pa ocarinili ko žuto k sem eno igrco iz amerike naročila :) samo zato ker na računu ni bilo napisano da je poštnina brezplačna ... Marjeta Žniderčič P.S. Je pa saj napredek da je slovenija tud na paypalu, ker ene 2,3 leta nazaj to še ni blo možn Sporočilo je spremenil(a) Ebonlass dne 14. sep 2006 15:14:00

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. sep 2006 15:36

Na PayPalu smo le preko kreditne kartice in le za PLAČEVANJE, če jaz prodajam preko Ebaya ne morem sprejemati denarja preko njegovega računa. No ja, nisem Slovak Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti