Driska- virus

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 14. sep 2006 10:58 | ogledi: 11.260 | odgovori: 43

Zanima me, s čim lahko pomagam otroku- 4 leta. Ima virozno drisko in ga že dva dni zelo boli trebušček. Dajem mu linex kapsule in borovničev čaj, proti vročini pa Lekadol. Hvala za odgovore.

ariella

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

14. sep 2006 11:09

Mislim, da je to dovolj. Veliko oziroma po žličkah naj pije.Tekočina je bolj pomembna kot hrana zaradi dehidracije. Daj mu tudi prepečenec. Včasih so nam skuhali juho prežganko. Če pa bo to trajalo še kak dan, pa se le odpravita do zdravnika. Moja hči je že po treh dneh šole zbolele. Ko pa sem jo odpeljala k zdravniku, je rekla, da ima angino. Pa jo je samo glava bolele in vročina, ki ni hotla dol. Čimprejšne okrevanje vama želim. Malčica

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

14. sep 2006 11:22

Poleg diete,sem jim skuhala čaj zrna kumine in janeža brez sladkorja in limonin sok, bolečine so malce popustile. Še danes ga radi spijejo, če se slabo počutijo. lp Anamarija

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

14. sep 2006 11:43

Brez vsakega problema mu NUJNO daj se carbo medicinalis, medicinsko oglje, ki mu bo iz crevesja pobralo strupe. Je zelo ucinkovito. Zelo pomaga, ce mu nezno masiras trebuscek, okoli popka, v smeri urinega kazalca. Pri driski ucinkovito pomagajo tudi naribana jabolka in korencek. Moras pa paziti, da otrok zauzije dovolj tekocine, ceprav bo potem se vec casa prezivel na skoljki. V lekarni dobis posebno raztopino sladkorja in soli v vodi, ki zelo dobro rehidrira telo. Ce pa bo driska trajala se kaksen dan, pa ga moras nujno odpelajti k zdravniku, saj je pri otrocih velika nevarnost dehidracije. Ravno zato ti se prav posebej priporocam, da kupis to raztopino (lahko pa jo naredis sama- v vodo, ki jo zavres, das zlicko soli in zlico sladkorja, ohladis in das otroku, da pije- s tem bo nadomestil izgubljene elektrolite in tako bo telo hitreje okrevalo). Dobro je tudi, da mu dajes C vitamin. Z temi zadevami imam kar nekaj izkusenj, saj sem se sama na potepanjih po svetu kar nekajkrat konkretno zastrupila. Zgoraj nasteto zelo pomaga! fresh

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

14. sep 2006 11:51

Fresh, saj nima salmonele ali pa rota virus. Mislim, da ni za delati panike, brez zamere. lp Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 14. sep 2006 11:51:47

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

14. sep 2006 11:54

Pomaga tudi navaden jogurt, ki ima podobne sestavine kot linux - seveda na sobni temperaturi. Če se bolečine ne umirajajo po dieti in linuxu in se driska nadajuje, morata nazaj k zdravniku, ker majhen otrok hitro dehidrita, kar pa je lahko tudi usodno!! Maša

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

14. sep 2006 11:59

Anamarija, nic ne zamerim, pac pa iz lastnih izkusenj povem, da je lahko driska zelo nevarna ze za odraslega cloveka, pri majhnem otroku pa je lahko nekaj dni trajajoca driska izjemno nevarna. To ti bo povedal vsak zdravnik, pa se jih sama izogibam zelo nadalec. Pri driskah, ki jih spremljajo bolecine v trebuhu (ki so lahko zelo hude), ze odraslega cloveka takoj nazenejo k zdravniku, kaj sele otroka. Sploh pa, ce vse skupaj spremlja se povisana temepratura. Kot pravi masenka- otroci izjemno hitro dehidrirajo, zato je treba biti pazljiv. Mogoce se res slisi kot "panika", so pa v resnici samo konkretni napotki, kako cim hitreje okrevati in kaj najbolj pomaga. Kot ze receno preizkuseno na lastni kozi kar nekajkrat ob zelo hudih zastrupitvah s hrano na Bliznjem vzhodu. fresh

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

14. sep 2006 12:00

Obvezno naj otrok pije, prekuhano ohlajeno na sobno temperaturo - vodo. Ne ga silit s hrano. En dan posta, potem pa prepečenec in naribano jabolko ( surovo) seveda brez sladkorja. Srečno, antonija

špelca marelca  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

14. sep 2006 12:18

pa riž tudi pomaga metoda

kljukec  

član od: 7.9.2006

sporočila: 20

14. sep 2006 12:22

suhe borovnice, pa lepo počasi jih je treba grizljati, dobijo se v lekarni, morda pa tudi v trgovinah. kljukec

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

14. sep 2006 12:27

Pa voda v kateri se je riž kuhal, v čaje oz. tekočino pa mu daj glukozo. 1 dcl čaja 1 mala žlička glukoze. Dobiš jo v lekarni. jass

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti