Driska- virus

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

15. sep 2006 10:36

ariella_3 je napisal/a:
Ne vem, ne pomaga nič pa mu dajem borovničev čaj- grenek, linex, jedilno čokolado ,prežganko in prepečenec. Od njega teče nekaj vodenega, kot motna voda, nič sluzasto. Kaj takega pa še ne. ariella
Kadar je tako hudo, moraš mu dati samo grenek čaj, nobene, nobene hrane, vsaj en dan, dokler se vse skupaj ne umiri. Sicer pa, ti svetujem ,da pokličeš svojo zdravnico. lp Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 15. sep 2006 10:36:48

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

15. sep 2006 10:37

Ariella moja dva sta takole driskala 10 dni skupaj, hči celo 11, potem pa se je ustavilo. Probaj mu dati živalsko oglje. Raztopiš v vodi par tablet in naj spije, sicer je grdo za videt, pa tudi okus ni bogve kaj amapak mojim je pomagalo. jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

15. sep 2006 10:38

Če se ti pa zdi slabše ali, če te karkoli skrbi poklilči zdravnico vsaj za nasvet, pri otrocih malo več previdnosti ni odveč. jade

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. sep 2006 11:31

Ubogi otroček in uboga mamica. Ključna beseda tu je dehidracija, proti dehidraciji pri driski pa res najbolj učinkujeta prepečenec (nekaj slanega, kar bo nase vleklo vodo) in bobi palčke ali pa prestice (zadnjič preverjeno na 5 letniku), na to podlago po vsa ostala zdravila. Upam, da bo težav čim prej konec. Vendelina jr.

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

15. sep 2006 12:55

To s koka kolo in bobipalčkami je tudi naš zdravnik priporočal pri driski. LP K

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

15. sep 2006 13:20

Vendelina jr. je napisal/a:
Ubogi otroček in uboga mamica. Ključna beseda tu je dehidracija, proti dehidraciji pri driski pa res najbolj učinkujeta prepečenec (nekaj slanega, kar bo nase vleklo vodo) in bobi palčke ali pa prestice (zadnjič preverjeno na 5 letniku), na to podlago po vsa ostala zdravila. Upam, da bo težav čim prej konec. Vendelina jr.
Po moji logiki to ne zaustavi dehidracije! Da ni dehidracije, treba nadomestiti tekočino, "nekaj slanega" je pa zaradi pomanjkanja elektrolitov. Pa kljub vsemu ne pozabite: driska in bruhanje sta (kljub temu, da sta nadležna) KORISTNA za organizem! Telo se sčisti! Zato ni treba poseči po zdravilih takoj prvi hip, ko se eno ali drugo pojavi. Dovolite organizmu, da sam prebrodi to težavo. (pred kratkim sem sama imela te težave in sem malce brskala po internetu, odkrila sem nekaj zanimivih odkritij, npr. to, da neka dieta sploh ni potrebna, treba jesti le bolj lahko hrano in predvsem nadomeščati tekočino.) Če kljub vsemu težave ne ponehajo, pa vzamemo pri driski linex (po moje je boljše kot oglje, ker vzpostavlja pravilno ravnovesje koristnih mikroorganizmov v želodcu, oglje pa samo snovi neselektivno veže nase) Nisem farmacevt, sem pa precej blizu tej stroki in takšno je moje razmišljanje. Lahko me popravite, če se motim. Upam, da so težave že preteklost ... Atina

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

9. okt 2006 20:13

Atina, tudi jaz prisegam na linex-do zdaj nas še ni izneveril! lp, ela

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. okt 2006 21:42

Atina, samo mali popravek, Linex vzpostavi pravo razmerje in sestavo črevesne (ne želodčne, tam je prekislo, razen za ono bakterijo, ki lahko povzroča čire - Helycobacter pylori) flore, torej koristnih mikroorganizmov. rimljanka

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. okt 2006 22:45

Moja tamala ima tudi že drugi dan drisko, drugače se pa v redu počuti. Meni se zdi malo bolj občutljiva. Pije normalno, apetit ima tudi, tako da poje vsega po malem. Tudi sadje in govejo juhco. Odkar se je pojavil rota virus, so zdravniki spremenili svoje prepričanje in pravijo, naj otroci jedo, kar jim paše... Pri nas je večji problem kot dehidracija rdeča ritka, ki je utrujena od nenehnega dela... Mažemo z vsem mogočim - bepanthenom, bivacinom, navadnim hladilnim mazilom, samo kaj, ko nobena kremica ne ostane dalj časa na ritki... Na srečo imamo ponoči mir in punca spi. jasna

puskar1i  

član od: 22.8.2005

sporočila: 70

9. okt 2006 23:27

jasna1 mi smo imeli ravno prejšni teden problem z drisko in predvsem z rdečo ritko (20 mesečni sin). po dveh dneh sem začela uporabljati bepanthen pa se je vse samo še poslabšalo. jaz sem mu ritko spirala z blagim kamiličnim toplim čajem (če je bilo prehudo, kar pod tuš) in z bombažno pleničko, dobro popivnala s suho pleničko (ne brisala) in sva se 5-10 min igrala na pojstelji, da se je do konca posušilo na zraku. nato sem mu ritko namazala z nivea kremo za otroke in se je v dveh dneh stanje dokaj znormaliziralo. skratka ni več jokal pri previjanju zaradi pekoče ritke. je veliko dela (mi smo se previjali na vsake 30-45 min) vendar se splača. nam linex ni pomagal. borovničev čaj pa je naredil čuda, pa še kakšna bananica zraven. očitno pri nas ni vse v kemikalijah, večkrat se je treba zanesti tudi na ¨domačo¨ medicino, na katero pa kar pozabljamo. SONJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti