Driska- virus

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

14. sep 2006 12:42

Moja dva otroka sta 2x imela po 10 dni trajajočo drisko. Zdravnica mi je priporočila živalsko oglje (ker zapaira, je bolje učinkovalo kot linex), veliko tekočine. Glede hrane pa sedaj nič več ne propagirajo diete. Prav tako kot zdravnica mi je tudi v lekarni rekla naj otrok je kar mu paše, važno je da pije veliko. Saj so dobri nasveti ampak po moje ni šans, da majhnega otroka prepričaš, da pije tisto raztopino, ki jo priporočajo pri dehidraciji in tudi kakšno posebno dietno hrano po mojih izkušnjah ne marajo, ker če mu vsaj malo paše jest ne verjamem. Zdravnica mi je tudi rekla, da ni potrebe, da pri vsaki driski gre otrok k zdravniku, razen, če je zelo majhen, če ima napr. še druge bolezenske znake, če ne pije dovolj ali je kakorkoli drugače prizadet. Sicer pa vsaka mamica najbolj pozna svojega otroka in tudi zna presoditi kdaj je potreben obisk pri zdravniku. Res pa je bolje, da ga pelješ k zdr. "zastonj", kot, da je potem kaj resnega narobe. Tudi, če vprašaš zdravnika za nasvet ti bo po moje vsak rekel, da če misliš, da otrok potrebuje pregled ga pripeljite. Pa upam, da se čimprej pozdravite. jade

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

14. sep 2006 13:17

Upam, da bo sin kmalu bolje. Za drisko pravijo tudi, da je fino, če otrok poje bobi palčke in pije postano coca colo. Vem, ni glih zdravo ampak tako priporočajo. Nisem še probala, bom pa naslednjič. Ali ni virozna driska = rota virus? Lp, Asja

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

14. sep 2006 14:06

Pravkar sva prišla od zdravnice in je potrdila virus, dala je še svečke za zbijanje vročine, ker je res visoka. Hvala za vse nasvete. ariella

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

14. sep 2006 14:10

Ariela, priporočam za tvojega 4-letnika, da mu skuhaš riž na vodi skupaj s korenčkom, obvezno brez maščobe, samo čisto malo soli in dolgo kuhaj, da se riž razkuha . Vmes mu daj piti veliko borovničevega čaja, obvezno brez sladkorja. Zelo dobro proti driski pa je tudi prežganka in to tako, da moko prepražiš v ponvi brez maščobe do rumenega, zaliješ z vodo, čisto malo posoliš in prevreš. V krožnik prežganke mu nadrobi prepečenec in pride prav okusno. Ne dajaj mu nič drugega, kakor te tri stvari, boš videla, da bo driska hitro prenehala in ponavadi sem pri svojih otrocih dosegla nasprotni učinek - zaprtje. No to je pa že druga tema. Pa lep pozdrav, oliva

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

14. sep 2006 18:48

Asja, pričakovala sem več odzivov na tvoje vprašanje, bom pa jaz poskušala odgovoriti kolikor znam. Poudarjam, da nisem strokovnjak, nekaj pa le vem, ker sem večji del svojega otroštva preživela v bolnišnici. Omenila sem salmonelo in rotavirus, ker so simptomi podobni, s tem,da je salmonela bakterij, rotavirus pa virus. Rotavirus je najhujša oblika virusne driske. Simptomi pa so: povečana telesna temperatura, bruhanje, hude bolečine v trebuhu, nenazadnje tudi zelo nalezljiva bolezen. Pripombe na tole kar sem napisala so doborodošle, vsaj tako se bomo še kaj naučili. lp P.S. Že cel dan se mučim s tem postom, no,končno je šlo. Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 14. sep 2006 18:48:58

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

14. sep 2006 22:26

Se strinjam s "fresh", kar se pa coca cole tiče, pomaga pri bruhanju (večkrat preizkušeno), vsa 1,5 l čez dan po požirkih.Nikakor ne pri driski! Izmenično naj pije borovničev čaj in sveže stisnjen korenčkov sok v manjših odmerkih cca na 15 do 20 min. Tudi kak košček jedilne čokolde ne bo odveč. Lp, kobra 1

simonasovre  

član od: 8.8.2002

sporočila: 101

15. sep 2006 9:26

Pomaga tudi grizljanje bobi palčk, prepečenca in srkajne borovničevega čaja, rahlo oslajenega( ena tabletka ) natrena.

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

15. sep 2006 9:53

Ne vem, ne pomaga nič pa mu dajem borovničev čaj- grenek, linex, jedilno čokolado ,prežganko in prepečenec. Od njega teče nekaj vodenega, kot motna voda, nič sluzasto. Kaj takega pa še ne. ariella

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

15. sep 2006 9:59

Če daješ temno čokolado, kupi tisto s čimveč kakavovoh delcev. Le ta mu bo pomagala. Jedilne temne čokolade imajo veliko maščobe... Midve z mojo punčico tudi sicer jeva, kadar pač jo; 80 %...

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. sep 2006 10:02

kobra1, pomaga cocacola tudi pri driskah, govorim iz lastnih izkušenj - lani sem v Egiptu živela 4 dni samo od cocacole in prepečenca oziroma slanih krekerjev. Kar se pa bruhanja tiče, imam pa dolgoletne izkušnje - samo da sem cesto zagledala, pa mi je obrnilo, zdaj ni nič boljše. Samo v primeru, če sem sama za volanom, mi ni slabo. In ko sem šla na Vršič s skupino Američanov, mi je ena poturila cocacolo in palčke, sem probala in magija je delovala. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti