Papaline

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

tema odprta - 13. sep 2006 12:14 | ogledi: 15.707 | odgovori: 8

a mi kdo zna povedati, kakšna je razlika med papalinami in sardinami ter kako jih pripravljate (papaline)

V bazi ni niti enega recepta z njimi. Verjamem, da vas veliko obvlada ribjo hrano in da hitro dobim odgovor.

Hvala v naprej in lep dan vsem skupaj

rrr

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

13. sep 2006 13:57

papaline sem pripravljala samo enkrat. konsistenca mesa je nekoliko mehkejsa kot pri sardinah, drugace pa so zelo podobne. razlike v okusu ni, bolj detajlno pa zal ne vem. pripravis jih lahko popolnoma enako kot sardine, pecene, v savorju, itd. upam, da bo vsaj malo pomagalo. fresh

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. sep 2006 18:25

No. saj si jih verjetno že porabila, pa vsen: sem hotel odgovorit, da je papalina vrsta srdele, bolj drobna, pa pogledam v knjigo, piše: papalina ali srdelica, lat. Clupea spratus, sardela, lat.Engraulis encrasicholus, torej, sklepam, da so različne živali. Kulinarično, ker je papalina bolj drobna, je lahko le ocvreš, če to narediš v redu lahko jih ješ s kostmi vred. po okusu, se mi zdi, ni razlike. lp ežoj

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

13. sep 2006 19:27

Meni se zdijo papaline po okusu milejše in nikoli niso luskaste, skratka, boljše kot sardele. LP

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

13. sep 2006 20:18

Papaline ali girice so majhne ribice, ki se jih poje cele, z glavico vred, velike so pa za en otroški mezinček. Sardele imajo v sredini koščico in so velike cca. za velik prst. Papaline so zelo dobre, če jih močno povaljaš v koruzni moki in ocvreš na vročem olju...mnjami! jessy6

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

13. sep 2006 21:03

Hvala vsem, ki ste se trudili. Ja papaline sem ocvrla in bile so - tako sta rekla moja sinova - super. Mož se jih seveda ni niti dotaknil, ker se mu potem spahujejo, meni pa so tudi bile boljše kot sardine. Res nimajo lusk, nikakor pa se jih ne more pojesti celih, ker imajo kar nekaj "vsebine" in to niso girice. Odstranila sem jim drobovje in kost ter jih ocvrla. Vsekakor jih bom še kupila, saj so res nekako bolj milega okusa. Še enkrat hvala za vaš trud rrr

neznan uporabnik

14. sep 2006 4:54

Papaline ste pojedli, pa naj bo za drugič. Pri nas doma jih imajo zelo radi. Rečejo jim tudi sardoni. Jaz jih očistim (glavo odrežem, pri kraju zarežem in odstranim drob in hrbet - precej zamudno, se pa splača), včasih malo pokapljam z limoninim sokom (lahko tudi ne), malo posolim in povaljam v ostri moki ter na hitro ocvrem v vročem olju. Take so nam najboljše. Lep pozdrav Tedi tedi

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

14. sep 2006 11:53

Papaline (girice, sardoči, sardoni, sardoline ..., včasih tudi sardelice; boljši poznavalci bi najbrž našli še kakšen, verjetno bolj lokalen naziv) so za številko manjše ribe od sardel. Načeloma jih ne čistimo, ocvremo jih cele in pojemo cele. Moram pa reči, da so sveže odlične, iz trgovinske zmrzovalne skrinje pa ogabne. Sam jih tako ali tako ne jem, probam pa kakšen primerek. LP Boris booris

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

14. sep 2006 18:03

Papaline, vsaj ribice, ki jih pod tem imenom prodajajo sploh niso tako majhne in jih vedno čistim. Tudi oblike so drugačne kot sardelice. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti