Buča špagetarica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

tema odprta - 13. sep 2006 12:06 | ogledi: 21.016 | odgovori: 12

Letos prvič imam na vrtu bučo špagetarico, zdaj pa nastane problem, kako jo pripraviti. To, da celo dam v lonec in jo skuham smo že debatirale, kaj pa zdaj? Bučo prerežem in izdolbem meso.........., naprej pa nimam pojma. Tudi koliko časa naj se kuha se mi ne sanja. Nebi rada, da bi bila razkuhana ker obožujemo še čvrsto zelenjavo, tako, da jo čutiš pod zobmi.

Kaj priporočate.

lp Vesna

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

13. sep 2006 12:26

Reca tudi jaz imam te buče prvič na vrtu samo so čisto majhne.Cvetov je veliko plodovi pa čisto majhni,pa me zanima če so to velike buče ali mi bodo še v tem času sploh še kaj zrasle.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. sep 2006 12:55

Moje so ene že kar velike, podolgovate, ene pa še majhne. Če boš dobro zalivala mogoče še kaj bo. Dokler je vse lepo zeleno in ne gnije ali se ne suši jih po mojem lahko pustiš. Štrudlje in zavitke delam iz drugih buč. To bi pripravila na kak dober način, pa nimam pojma kako. lp Vesna

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

13. sep 2006 13:59

Reca, lani je mami imela te buče in sem jih ene 2 pripravila. Če hočeš dobiti prave špagete, jo je treba kuhati kar 20 minut. Potem se je dalo nastrgati v špagete, ki pa SO bili mehki. Maso sem posolila ter prelila z mešanico smetane, jajc in začimb ter jih zapekla. Dobro, vendar nič posebnega. Špagetarica me ni navdušila. Meni so številne druge buče bolj všečne in uporabne. Moje mnenje. mimika

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. sep 2006 15:03

Ker jih že imam in ker sem nora na vse mogoče jedilne buče jih bom probala pripravit na oba načina. Zdaj ko imam ogromno prostora bojo dobile svoje častno mesto pa so dobre ali ne. Sicer pa bom imela polno buč, takih in drugačnih in komaj čakam da bo spet sezona sajenja. lp Vesna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. sep 2006 15:26

Moje mnenje je (podprto z lanskoletnimi izkušnjami), povsem nasprotno od mnenja t-baby. Naribala sem jih, podušila na maščobi nasekljano čebulo, dodala paradižnikove kocke, podušila, dodala naribane buče (brez ožemanja), solila, pokuhala, malo popra in smetane stvar samo še izboljša. Od začimb pa je po mojem mnenju najboljši šetraj. Na koncu lahko še nasekljan peteršilj. Bile so okusne. Njihovo meso je čvrsto, nikoli vodeno. Če verjamete ali ne, na toplem (če so seveda pobrane zrele, ko se pecelj že suši), ostanejo do pomladi, pri meni je ena še zdaj (lanska!) živa. Morate pa jih hraniti na temperaturi nad 10 st. C (lahko kar v kuhinji ali veži, so hkrati še okras) in suhem mestu. Enako se hranijo hokaido buče, pa še katere. rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. sep 2006 19:52

Jaz sem nora na špagetaste buče. Skuham celo, fliknem ven meso, posolim, maslo (obvezno), paprika mleta (lahko sladka in ostra), malo popra, in to je to. LP cervus

Cornellia  

član od: 11.5.2006

sporočila: 103

13. sep 2006 20:17

Mislim, da je ena izmed članic enkrat tu na forumu napisala 2 recepta za pripravo buč špagetaric. Se opravičujem, ker res ne vem, kdaj je to bilo, pri kateri temi in katera članica je recepta prispevala. Recepta prilagam, nisem pa ju še preizkusila, ker še nikoli nisem imela buč špagetaric. Buča špagetarica s porom in kaprami 1 buča špagetarica 4 srednje veliki pori 4 stroki česna 5 srednje velikih paradižnikov 3 žlice oljčnega olja 2 žlici kaper parmezan in peteršilj, sol, poper Bučo špagetarico neočiščeno po dolžini prerežemo (če je velika) ali pa celo 20 min. kuhamo v večjem loncu. Por po dolžini narežemo na široke trakove in ga poparimo, V kozici na olju prepražimo sesekljan česen, dodamo na kocke narezan paradižnik, sesekljan peteršilj, kapre, por, začinimo in vse skupaj dušimo še 5 min. Ko je buča kuhana, z vilicami izdolbemo vlaknato bučno meso. Bučne špagete razdelimo po krožnikih, dodamo omako in potresemo s parmezanom. Gratinirana buča špagetarica 1 buča špagetarica 200 g gorgonzole 100 g parmezana sol, poper Bučo špagetarico (mišljena je verjetno zelo velika) razrežemo na štiri enake dele, odstranimo seme in nad paro dušimo 10 min. Kose špagetarice položimo v namaščen pekač. Bučno meso zrahljamo z vilico, da nastanejo špageti, solimo, popramo in potresemo s sirom. Gratiniramo v pečici od 8 do 10 min, pri 220 st. Celzija. lp Cornellia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

14. sep 2006 16:50

Super, naslednji teden bo v znamenju buče špagetarice. Zdaj me že pošteno matra kakšna je znotraj in jasno tudi okus, Vse recepte bom shranila in lepo vsakega posebej sprobala. Hvala vsem! Vesna

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

14. sep 2006 19:20

Čao, tudi jaz sem že načela to temo, predvsem so me zanimali recepti. Če pričakujete kakšen poseben okus, potem boste res razočarani, ker ni bistvo te buče v okusu ampak v tem, da je ena redkih jedilnih buč, ki počaka do naslednje sezone (popravite me, če sem napačno poučena). Jaz imam zelo rada bučke na 1001 način, zato mi je bila špagetarica nekaj posebnega, kuhana izgleda tako kot krožnik špagetov. Enkrat sem jo pripravila s paradižnikovo omako, s katero sem prelila pol pravih špagetov in pol buče, enkrat pa sem jo jedla z golažom, je bilo pač to pri roki. Imam še eno precej veliko, ki bo za dvakrat in jo bom pripravila enkrat gratinirano z različnimi siri, enkrat pa z umešanimi jajci. Vam sporočim, ko jo pohrustamo. Lep pozdravček, S.

carleta  

član od: 23.7.2009

sporočila: 2

23. jul 2009 11:28

Pozdravljeni, jaz to bučo poznam že vsaj 10 let, prvo seme sem dobila s Kitajske. Res je, da okus ni nič posebnega, če nekaj posebnega pričakuješ od buče! Sicer pa je njena posebnost prav ta, da iz kuhanega mesa "narediš" špagete, ki so izjemno blagega okusa. Najboljši so, vsaj zame, z maslom, ki mu lahko dodaš malo drobtinic in jih prepražiš; zelo dobro se ujame s česnovo omako, posuta s sirom in gratinirana je tudi zelo dobra; nekateri pa prisegajo na olivno olje, ki ga preprosto poliješ čez tople špagete, z dodatkom česta in drugih, mediteranskih začimb. Verjetno se je kdo domislil še česa in bomo prebrali na forumu. Pri kuhanju pa priporočam, da jo razpolovite po srediti in ne po dolgem, kuhate obe polovici, postavljeni v lonec (kot nadevane paprike) s semenjem navzgor. Kdaj je meso zares kuhano se vidi, ko semenje odstopi od mesa (nekako se pogrezne samo vase). takrat ga z žlico odstranite, z vilico pa strgajte meso od spodaj navzgor in pri tem se bodo delali špageti . Vsekakor je dobra kot priloga h kakšnemu nežnemu kosu mesa, kot je n.pr. svinjska ribica, piščančje prci, puran.... pa dober tek! carleta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti