Zajček

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. sep 2006 16:28

Matjaž, če si zajčka že ujel ali kunca kupil (je razlika med zajci in kunci), potem je tu še ena možnost. Na kose narezanega kunca daš v pekač (za v pečico), med kose naložiš kak košček korenja, nrezano čebulo (pa ne preveč), začimbe: brez timijana ne gre, pa po malo (!) še ostalih. Potrosiš s koščki masla, zaliješ s kakšno zajemalko juhe ali kar vode in pečeš. (če kunec ni prav mlad, je dobro, da je vse skupaj prve pol ure pokrito z alu folijo. Med peko nekajakrat poliješ s tekočino iz pekača, koščke vsaj enkrat obrneš. Ko kaže, da so skoraj pečeni, čeznje poliješ gosto sladko (lahko pa tudi kislo smetano) - a nobena ne sme bolehati za pomanjkanjem maščobe, raje manj smetane, pa bolj mastne. Zapečeš do konca. Koščke zložiš na pladenj tik preden jih daš na mizo, omako pa precediš in ponudiš posebej, seveda vročo. Zraven pa res gredo najbolje pire krompir ali pa v koščkih kuhan, z malo masla zablejen, pa potem napol stlačen, da ni ne pire in ne v koščkih, ali pa široki rezanci. Slednji lahko le s toliko zabele, da se ne zlepijo. Najboljši okus jim da omaka, ki je nastala ob peki kunca. Če bi tako pripravil zajčka, ki bi ga ulovil v naravi, bi seveda zahteval kvašo, pa....... Recept je od moje mame, vedno pa seveda tako pripravi mladega kunca. No, ssolata in kozarček se razumeta sama po sebi. rimljanka

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

13. sep 2006 17:28

Zraven zajca v omaki oziroma zajčjemu golažu zelo paše polenta pečena v pečici in zeljna solata s krompirjem. Bogomira Bogomira

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

13. sep 2006 22:46

Bogomira, kakšna je to polenta pečena v pečici? Zdenka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. sep 2006 8:22

Najprej jo skuhaš, daš v pomaščen pečač in - lahko jo streseš ven, narežeš na rezine in zapečeš rezine, lahko pa jo zapečeš kar v pekaču (gratiniraš - tu dodam jaz še malo parmezana in smetane, smo imeli za kosilo v torek). Loni Makaroni

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

14. sep 2006 8:42

Hvala, tolk dobrih nasvetov. Super saj še bo zajcev. Jaz sem pa zraven super zelenjavno smetanove omakce naredil kar pasta tre mulini - gnocceheti sardi s slovenskimi prezlni na maslu. Je kar super ratala tale kombinacija. Ja pa še kodrasta endivja z zeljem na solat. LP Matjaž

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti