Tekoča hrana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. sep 2006 13:48

Kolegičin mož (magisterij iz farmacevtskih znanosti) mi je razložil, da istočastno uživanje določene hrane in antibiotikov zmanjšuje učinkovanje antibiotika. V jogutu so bakterije in če se antibiotik in jogurt pojesta skupaj, bo antibiotik pobijal bakterije v jogurtu in manj tiste bakterije, ki bi jih moral. Bila je tudi razlaga za mleko in antibiotike, pa je ne znam ponoviti, sporočilo pa je naslednje: najraje NE uživati hrane skupaj z antibiotiki oziroma skrbno prebrati navodila. Pri PRObiostičnem jogurtu in ANTIbiotikih ti pa tudi semantika sugerira, da tega ne početi. Vendelina jr.

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

25. sep 2006 23:25

V četrtek bom dala zgornjo osmičko ven. Zobozdravnik mi je rekel, da bom v treh minutah gotova, da zgornje niso nič. Dobim injekcijo proti bolečini in gremo!!! Valjda me je strah. No, zaenkrat še ne noro strah, samo aspomnim se kdaj pa kdaj. Kaj bo v četrtek, ne vem. Z mojim zobozdravnikom imam res zelo dobre izkušnje, ampak vseeno naj mi kdo, ki je to že prestal, prosim pove, kako je. jasna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

26. sep 2006 3:35

Jasna nič te biti strah saj tam itak ne boš nič čutila, ti dajo tako fajn injekcijo, da vse omrtviči. Za potem, ko popusti pa kakšne tbl. proti bolečinam pa bo. Boli pa par dni, odvisno pa je seveda tudi kakšen zob je. Če bi bilo kaj zakomplicirano ga spulit bi ti že itak povedali. Dobiš pa še 1 teden bolniške, da ne skačeš ravno s tisto rano okol. Saj se hitro začne celiti. Je pa bolje, da jo spuliš, če ti dela probleme. Držim pesti, da se boš hitro pocajtala. jade

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

26. sep 2006 6:29

Jade! jasna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. sep 2006 7:32

jasna1, jaz sem šla iz ordinacije direkt nazaj v službo, dva dneva je bilo še malce razbolelo, zdaj je pa že zgodovina tako zob kot bolečina. Loni Makaroni

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

26. sep 2006 11:42

Atina je napisal/a:
urssa je napisal/a:
Pravijo tud da tudi z mlekom ni dobro popiti antibiotikov. Naj bi zmanjševali njihov učinek ali nekaj takega. Glede tega res nisem prepričana, lahko pa prašam zanesljiv vir pa povem. Sicer pravijo, da se ob jemanju antibiotikov ne sme piti alkohola, kar sploh ne drži. Mogoče bojo tablete malo bolj učinkovale, zgodilo se ti ne bo pa nič
Za mleko vem, za jogurt bi mogoče še verjela, za alkohol pa prvič slišim! Bi prosila bolj obširno razlago (tudi kakšno tujko lahko "pogoltnem") Atina
Pardon za pozen odgovor, nisem imela preveč časa pisat zadnje dni. To glede alkohola mi je povedala ena zdravnica. Res ne bi šla zdej pretiravat, ampak kozarček vina pa nič ne škoduje. Baje da alkohol malce okrepi delovanje določenih tablet, zakaj se mi pa še sanja ne. Spomnim se, da je moja mami zmeri paničarla glede tega kaj se s čim sme ali ne sme. Pa če so bile tle debate o mleku in jogurtih navedem še to, če je kdo že slišal kaj o tem. Aja, kakšnih uspaval ali protibolečinskih tablet pa res ne bi šla jemat z alkoholom Pa pravijo, da je tablete še najbolje pogoltniti z vodo Kar se pa ruvanja zob tiče... Jaz na srečo (še) nimam problemov z osmicami (pa upam, da jih tudi ne bo - res ne maram zobozdravnikov). Vse 4 so lepo normalno zrasle. So pa fantu eno zruval in je bil čist bogi. So mu rezal, in je mel pol tud šive, tko da je blo malce bolj hudo. Medtem ko sta 2 kolegici (ki so jima samo zuvali) že drugi dan skakale naokoli. Tko da verjetno je čist odvisno od tega kak poseg opravijo. Pa vsem, ki so vam karkoli šarili po zobeh želim čim lažje okrevanje! pozdravček, Urša

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

26. sep 2006 16:11

Hvala, Loni!! jasna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. sep 2006 11:16

pa še zob sem dobila za dat pod povštr Sodelavka mi je dala pa še loto listek za zraven, sem zadela štirico, smo se prav fajn nasmejale. Loni Makaroni

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

27. sep 2006 19:32

Ne vem, č se ne bi danes celo sedmici odpovedala (na lotu), tako me je strrrrah!!! No, ne sedmici, osmici se bom morala... jasna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. sep 2006 19:44

Ma jasna nič te bit strah saj te itak zafiksajo v usta pa nič ne čutiš, res. Res pša je, da ene pol ure pol težko govoriš, ker imaš omrtvičen jezik . Boljš, da gre zob ven, kot da te pol boli. Pa še doma lahko partnerju 1 teden jamraš kako si boga pa te bo še on crkljal. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti