Tekoča hrana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. sep 2006 16:43

Prvič berem, da se jogurt in antibiotik ne smeta jesti skupaj. Sem namreč prepričana, da je ravno OBRATNO. Bi prosila avtorico te trditve za malo obširnejšo razlago, z utemeljitvijo. Pa vnaprej najlepša hvala. Saj veste, vse življenje se učimo. Jaz že. rimljanka

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

13. sep 2006 22:43

Pravijo tud da tudi z mlekom ni dobro popiti antibiotikov. Naj bi zmanjševali njihov učinek ali nekaj takega. Glede tega res nisem prepričana, lahko pa prašam zanesljiv vir pa povem. Sicer pravijo, da se ob jemanju antibiotikov ne sme piti alkohola, kar sploh ne drži. Mogoče bojo tablete malo bolj učinkovale, zgodilo se ti ne bo pa nič

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. sep 2006 0:02

urssa je napisal/a:
Pravijo tud da tudi z mlekom ni dobro popiti antibiotikov. Naj bi zmanjševali njihov učinek ali nekaj takega. Glede tega res nisem prepričana, lahko pa prašam zanesljiv vir pa povem. Sicer pravijo, da se ob jemanju antibiotikov ne sme piti alkohola, kar sploh ne drži. Mogoče bojo tablete malo bolj učinkovale, zgodilo se ti ne bo pa nič
Za mleko vem, za jogurt bi mogoče še verjela, za alkohol pa prvič slišim! Bi prosila bolj obširno razlago (tudi kakšno tujko lahko "pogoltnem") Atina

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

14. sep 2006 0:24

jaz sem sla v postojno na operacijo da so mi zruval zob ki še ni čisto zrasel in je bila čakalna doba kak mesec ali 2 v lj so mi rekli da 1 leto in pol tako da če je temu še tako se splača zapeljat nekaj kilometrov stran

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

14. sep 2006 7:39

Urssa, to pa je res dobra reklama za take, ki radi gledajo v kozarec, vendar če mene vprašaš nepriporočljiva. Alkohol pa zdravila, ne pašeta skupaj, čeprav morda res ne škodi. Jaz si ne bi upala poskusiti. To je samo moje mnenje. lp Anamarija

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

14. sep 2006 9:43

urssa je napisal/a:
Pravijo tud da tudi z mlekom ni dobro popiti antibiotikov. Naj bi zmanjševali njihov učinek ali nekaj takega. Glede tega res nisem prepričana, lahko pa prašam zanesljiv vir pa povem. Sicer pravijo, da se ob jemanju antibiotikov ne sme piti alkohola, kar sploh ne drži. Mogoče bojo tablete malo bolj učinkovale, zgodilo se ti ne bo pa nič
Bom povedala kaj se je meni zgodilo pred davnimi , recimo 24-imi leti. Peljali smo se na dopust in dobila sem napad migrene. Ko smo prispeli na cilj, sem popila žlico !!!! ŽLICO !!! materine dušice namočene v šnopsu ( to naj bi pomagalopri migrenah) , nekaj pred tem pa avamigran tableto,ki mi ni učinkovala. Ko bi vedeli kakšna reakcija je bila.V meni je vrelo, počotila sem se, kot da sem jaz sama tista kemijska buška, močno modre barve, v njej pa vre, pa še bolj vre, pa kar naprej vre, ne konca ne kraja. Hudo, zelo hudo. To se mi je prvič zgodilo in po tem dogodku sem bila sila previdna v takšnih situacijah. Tako da Anamarija se strinjam, ja. Aki

nenika14  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

14. sep 2006 10:47

Pri nas se s preučevanjem učinkov zdravil bolj mami ukvarja. Jaz bi morala najprej v kako enciklopedijo pogledat. Ampak z antibiotiki je baje tako, da jogurt izniči njihove učinkovine in ga med kuro z antibiotiki ni priporočljivo uživati. Po končani kuri pa je jogurt še kako priporočljiv, ker antibiotiki zelo osiromašijo okolje v našem želodčku, jogurt pa nas obogati s svojimi mlečnokislinskimi bakterijami. Toliko vem jaz, upam, da nisem kake neumnosti zapisala. Naj bo vsak naš dan s soncem obsijan

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

14. sep 2006 10:51

Če se vrnem k osnovni temi, nekaj dni samo na sadnih in zelenjavnih sokovih (pravkar izcejenih) ni še nikogar ugonobilo. Pomagalo pa bi k izločanju gnoja iz čeljusti. Saj je v tem bistvo, ali ne?! Čeprav gre samo za zob, bo narava najbolje uredila sama, ti pa ji moraš omogočiti, da to stori. Torej se v tem času ne prenajedaj, ker bo imelo tvoje telo preveč dela s prebavo. Najbolje bi bilo piti samo primerno toplo vodo, s sadnimi in zelenjavnimi sokovi pa vnesemo v telo tudi minerale in vitamine, ki jih potrebujemo. Čeprav jo zavračaš, tudi precejena zelenjavna juha ni slaba izbira. Odgovor je najbrž nekoliko drugačen od drugih. Namreč nikoli ne berem odgovorov, pač pa predvsem začeto temo. Nimam časa, a bi rad. Iz izkušenj pa ti povem, zaupaj vase in v svoje zdraviteljske sposobnosti. Prijazen pozdrav Boris booris

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. sep 2006 14:54

po moje ni treba bit par dni samo na dojenčkasti hrani, samo da naj bo vse malo bolj kuhano, pa je. fant ej tako dal 3 osemke ven, pa je lahko jedel naslednji dan skoraj vse, res pa sem bolj take zadeve kuhala. mene tudi to čaka v kratkem... gris recimo bi bil primeren, pa mogoče polenta z mlekom, če jo imaš rada, pa čežana, pa paradižnikova juha,... urša, hm, svojih izkušenj še nimam, ker sploh ne maram alkohola, ampak po vseh študijah in tudi nekateri posamezniki ti bi po moje znali potrditi, da antibiotiki in alkohol nista ravno zmagovita kombinacija... Nekaterim ne bo zato nič, nakaterim samo alkohol bolj prime in so hitreje pijani, nekateri pa imajo čudne stranske učinke (nekaterim so sicer všeč, ampak halucinacije recimo niso vedno zaželene:)... Tak da glih za za... se ni s tem... da se mleko in jogurt ne smeta pit ob kuri z antibiotiki pa tudi jaz tu prvič berem, meni so navadno svetovali, da naj tega pojem čim več, ravno zaradi uničene flore v črevesju... če kdo ve, zakaj to ni dobro, naj prosim napiše, da bomo malo bolj razumeli;) Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. sep 2006 13:27

Evo, da poročam iz prve roke, v petek sem šla na pregled, dobila napotnico za ortopan, šla danes zjutraj slikat, odnesla vse skupaj k zobozravnici in šla čez dvajset minut iz ordinacije z eno osmico manj. Nobene napotnice in čakanja leto in pol, vse je bilo narejeno takoj in na koncesijo. Priporočila: danes hladna hrana, zvečer umivanje zob, čez tri dni pa začeti izpirati s kamilicami. Za preganjanje bolečina pa analgetiki, vsi, razen aspirina. Priporočila mi je Lekadol. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti